За три з половиною місяці в Чернігові з неплатників аліментів зібрали майже 3 мільйони гривень

За три з половиною місяці в Чернігові з неплатників аліментів зібрали майже 3 мільйони гривень, Сергій Кириченко

Заступник начальника Деснянського відділу державної виконавчої служби  міста Чернігів Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Руслан Ільченко, роз’яснив  про зміни до законодавства щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів.

Оскільки проблема несплати аліментів дуже гостро стоїть у нашому суспільстві, за ініціативи Міністерства юстиції України було розроблено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» (далі – Закон), який був розглянутий Верховною радою України та набрав чинності6 лютого 2018 року.

Зазначеним Законом посилено відповідальність для боржників у разі ухилення від сплати аліментів, а виконавцям надано більше повноважень у разі виконання рішень суду про стягнення аліментів.

Крім того, Міністерством юстиції України презентовано відкритий реєстр неплатників аліментів, інформація з якого міститьсяу вільному доступі в мережі Інтернет за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

Так, всіх боржників, які не сплачують аліменти та мають заборгованість сукупна сума якої перевищує сум відповідних платежів за понад 6 місяців, буде тимчасово (до моменту повного погашення боргу) позбавлено права:

– виїжджати за кордон;

– керувати автомобілем;

– користуватися зброєю;

– полювати.

Про зазначені обмеження державний виконавець виносить відповідні постанови, які не пізніше наступного дня після винесення направляються сторонам виконавчого провадження та після закінчення строку на їх оскарження надсилаються для виконання до відповідних державних органів.

Тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано в разі:

1) якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування;

2) використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю;

3) проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції;

4) розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліментами у порядку, встановленому законом.

Також боржники, які не сплачують аліменти понад 6 місяців не матимуть права вирішувати питання, чи має його дитина право покидати територію країни з матір’ю чи батьком. Для цього батьку або матері дитини необхідно просто отримати у державного виконавця відповідну довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, яка дійсна протягом місяця з дня її видачі.

Найбільш же цікавим нововведенням є запровадження суспільно корисних робіт для злісних неплатників аліментів, які з тих чи інших причин не працевлаштовані офіційно та не бажають сплачувати аліменти добровільно.

Так, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

Відповідно до ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

В той же час, в Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області, як і у інших областях України, створено регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби Чернігівської області рішень про стягнення аліментів.

На виконання рішення регіональний штабу у всіх відділах державної виконавчої служби Чернігівської області та м. Чернігів утворено мобільні групи з ліквідації заборгованості по аліментам, які регулярно здійснюють виїзди за адресами проживання злісних неплатників аліментів, проводять перевірку майнового стану боржників за адресами проживання, здійснюють опис та арешт виявлено майна.

Крім того, державними виконавцями в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» проводиться інформаційна компанія для населення міста Чернігова та Чернігівської області щодо захисту права на виконання судових рішень, в тому числі, рішень про стягнення аліментів.

Вже зараз можна впевнено сказати, що всі зазначені нововведення допомагають державним виконавцям у їх роботі та мають дієвий вплив на злісних неплатників аліментів.

Так,наприклад, протягом 2018 року державними виконавцямиДеснянського відділу державної виконавчої службиміста Чернігів Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області вже було стягнуто аліментів на загальну у суму 2 867 234,00 грн.

аліменти виконавчаслужба РусланІльченко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
99 просмотров в декабре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии