Сергій Березенко очолив піклувальну раду першої музичної школи

Одна з найшанованіших і найстарших шкіл Лівобережжя України перша музична школа Чернігова імені Стефана Вільконського святкує 110-річчя. На свято запросили ледь не півміста і найвіртуозніших випускників, які тепер навчаються і працюють у Великій Британії, Швейцарії, Польщі, Києві, Харкові та інших куточках країни і Європи.

Окрім історії заснування, цього разу в школі вирішили пригадати ще одну давню традицію і створити свою піклувальну раду. Її першим представником став народний депутат Сергій Березенко як один із тих, хто взяв на себе обов’язок дбати про цей заклад, про його розбудову і наповнення.

За словами директорки закладу Ольги Андріївни Астаф’євої, із Сергієм Березенком у них давні приязні стосунки. Уже три роки поспіль він підтримує школу. Це означає і закупівлю музичних інструментів, і консультативну допомогу, і оздоровлення учнів, і організацію поїздки колективу юних бандуристів «Соколики» до Верховної Ради, і багато іншого. Музична школа № 1 дуже популярний заклад. Нині тут навчається близько семисот учнів, а от потужності школи розраховані на вдвічі меншу кількість дітей, тому питання розширення давно назріло.

«У нас є клаптик землі, і ми мріяли там побудувати храм дитячого співу, тобто розширити хоровий відділ, зробити деякі модульні зміни, відкрити відділ комп’ютерного аранжування, студію звукозапису. Віримо, що так і буде. Є в нас помічник і вірний друг, який нам у цьому допомагає, Сергій Іванович Березенко. Ми йому колись озвучили цю мрію і вже тривалий час працюємо разом, щоб її здійснити», розповіла Ольга Астаф’єва.

Разом із народним депутатом почесний обов’язок піклуватися і дбати про музшколу прийняв і Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Тому директорка закладу урочисто вручила їм пам’ятні відзнаки. Як людина дії, Сергій Березенко одразу ж озвучує плани роботи:

«Для мене такий знак то велика несподіванка, відповідальність і кредит довіри. До того ж ми разом із міським головою стали першими почесними піклувальниками, тому наше найперше завдання я вбачаю в тому, щоб добудувати ще один корпус школі, аби збільшити кількість майбутніх учнів. Ми впораємося з цим завданням, і вже 111-ту річницю відзначатимемо в новій якості і в нових стінах. Будувати розпочнемо цього року уже є рішення Державного фонду регіонального розвитку про виділення 7 мільйонів гривень. А найближчим часом чекаємо на рішення міської ради про виділення 6 мільйонів 13 мільйонів гривень коштів буде вкладено в цю школу».

Довідка

Чернігівська музична школа № 1 імені Стефана Вільконського розпочала свою роботу в 1908 році. Тоді відкрили музичні класи Чернігівського відділення Російського музичного товариства. Тут навчали грі на фортепіано, скрипці, віолончелі, духових інструментах, був клас ансамблю та оркестру, спеціальної теорії і вокалу.

У перший рік музичні класи відвідували 32 учні, а через 5 років 132. Термін навчання становив 7 років, у класі вокалу 5. Викладання велося російською та українською мовами, було споруджене приміщення. Першим директором став видатний український віолончеліст Стефан Вільконський. Із 1962 року школа працює в приміщенні, побудованому за проектом архітектора Йосипа Каракіса.

Школа має значні педагогічні і творчі здобутки. Учні постійно стають переможцями міжнародних і всеукраїнських конкурсів. У школі діють 34 творчі колективи, зокрема «Tutti», «Світанок», «Веселий камертон», «Провесінь», «Перлинка», «Belcanto», «Срібні нотки», «Чисті роси», у тому числі духовий і симфонічний оркестри, оркестр народних інструментів; ансамблі скрипалів «Кольорові струни», «Чарівні віолінки», «Cantabile»; ансамбль домристів, ансамбль гітаристів «Соняшник», капела бандуристів «Надія», зразковий ансамбль бандуристів «Соколики», ансамбль флейтистів, брас-квінтет, численні ансамблі малих форм.

Справжньою подією в мистецькому житті міста став виступ зразкового ансамблю бандуристів «Соколики» у Верховній Раді України для депутатського корпусу й парламентських журналістів у січні 2017 року. За підтримки народного депутата Сергія Березенка колектив представив палітру кобзарського мистецтва Чернігівщини у день завершення п’ятої сесії Верховної Ради України VІІІ скликання до Дня соборності України.

Березенко музичнашкола
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
105 просмотров в ноябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии