• Головна
  • Карпатський блюз везуть в Чернігів Hudaki Village Band
11:40, 2 травня 2018 р.

Карпатський блюз везуть в Чернігів Hudaki Village Band

Hudaki Village Band – український фолк-бенд з села Нижнє Селище, Хустського району Закарпатської області. Вони добре відомі, наприклад, в Амстердамі, а ось український глядач тільки починає знайомитися з ними.

- Ми український колектив і хочемо, щоб про нас знали. Думаю, прийшов час показати себе Україні. Нас дуже добре приймає українська публіка, просто про нас ще мало знають, - каже лідер Hudaki Village Band Юрген Крауфтнер. Чернігівці – серед тих, хто отримає можливість познайомитися з творчістю музикантів вже найближчим часом.

Ідея об'єднати розрізнених сільських музикантів в серйозну «банду» виникла у громадянина Австрії, який волею долі опинився в Нижньому Селищі. Юрген Крауфтнер приїхав в Закарпаття як волонтер для допомоги громаді, але закохався в українську дівчину і залишився жити в Україні. Він створив Hudaki Village Band, в якому грає під ім'ям Юрій Буковинець.

Карпатський блюз везуть в Чернігів Hudaki Village Band, фото-1

«Гудаки» роблять справжній «карпатський блюз», ніколи не користуються нотами і всю музику «тримають» в головах. Надихнуло на це українське весілля ...

- Батьки виховали мене з вірою, що я все можу. У мене немає ніяких обмежень і я багато чого вмію робити сам. А коли я тільки приїхав в Україну, у мене була віра, що я взагалі все можу. Знаєте, така молодість і сміливість. У мене був кларнет і друзі музиканти, ми весь час грали. У селі я перший раз почув музикантів на весіллі і був дуже здивований, вони ж без нот, без партитур, все з голови беруть. Почав з ними грати. До нас тоді приїхала в громаду дівчина з Бельгії, вона грала на волинці, і ми вирішили заради сміху поїхати в Київ на звітний концерт. Це був фантастичний дурдом – організували спеціальний потяг із Закарпаття до Києва, в якому їхало майже 900 музикантів, танцюристів. Здається, це був 2001 рік. Ось так і почали, - ділиться витоками Hudaki Village Band фронтмен колективу.

Карпатський блюз везуть в Чернігів Hudaki Village Band, фото-2

Назва, до речі, теж з весільних обрядів. «Гудаки» - незвичне для чернігівських широт слово, але цілком буденне для Закарпаття. Так там називають музикантів, які грають на весіллях та інших святах. Зазвичай це автентичні народні композиції. Основу склали самі учасники колективу, використавши власні архіви. Поповнюється репертуар за допомогою етнографів, колекціонерів, місцевих жителів.

- Є колекціонери, у яких збереглися записи, ми слухаємо їх і записуємо потім. Ноти заважають, ми ними не користуємося. Музику потрібно відчувати серцем. Джаз і блюз - це теж музика без нот, - зізнається Юрій Буковинець.

Карпатський блюз везуть в Чернігів Hudaki Village Band, фото-3

Самі учасники Hudaki Village Band свій стиль називають карпатським блюзом – марамароською народною музикою. Виконують українською, угорською, румунською, циганською мовами.

- У всіх наших піснях відчувається етнічна єдність – впливи різних етносів зійшлися в єдиному музичному стилі. І все це з чудовим українським вокалом, - без зайвої скромності каже лідер Hudaki Village Band.

Київ вже оцінив музикантів і залишився в захваті. Тепер прийшов час долучитися до карпатського блюзу чернігівцям.

Концерт відбудеться 11 травня в кафе EL Сад (вул. Шевченка, 59 – в Горсаду). Початок - о 20.00. Купити квитки можна тут.

Карпатський блюз везуть в Чернігів Hudaki Village Band, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#HudakiVillageBand #концерт #ELСад #музыка
Оголошення
live comments feed...