Олег Ляшко: Чернігів показав приклад, як політики мають об’єднуватися заради здоров’я українців

У нашому місті відкрили сучасний медичний центр, рівних якому в Україні немає

На нас дивиться вся Україна

У Чернігівському онкодиспансері 11 травня відкрили новий радіологічний корпус з найсучаснішим обладнанням – лінійним прискорювачем Еlekta і томографом Philips. Реалізація цього масштабного проекту об’єднала зусилля всієї Чернігівської області.

Ініціативу почали втілювати минулого року. І надшвидкими темпами змогли реалізувати проект, який сьогодні є взірцевим для України.

Взірцевим не лише з точки зору медицини, але й точки зору політики. Адже успіху вдалося досягнути насамперед тому, що всі політичні сили об’єдналися навколо спільної мети, переконаний народний депутат України – голова депутатської фракції Радикальної партії в парламенті Олег Ляшко.

– Потрібно більше таких об’єктів по всій Україні; щоб голови обласних державних адміністрацій і мери міст дивилися на Чернігів і побачили, як треба дбати про людей не на словах і перед виборами, а на ділі і завжди, – зазначив Олег Ляшко на відкритті сучасного радіотерапевтичного центру з обладнанням світового рівня.

Лідер Радикальної партії розповів, що запросив на подію головного лікаря Запорізького онкодиспансеру, де лише мріють про таку медичну техніку, і запевнив, що докладе максимум зусиль, аби такі ж лікувальні центри з’явилися в Запоріжжі, Львові, Харкові та всіх інших містах.

Унікальний об’єкт

Чим же унікальний чернігівський радіотерапевтичний корпус? За словам головного лікаря Чернігівського онкодиспансеру Валерія Зуба, у ньому встановлено техніку нового покоління – лінійний прискорювач Elekta, який допомагає максимально ефективно боротися з онкозахворюванням. У нього міліметрова точність і можливість точково впливати на пухлину, не зачіпаючи при цьому здорові тканини. Для Чернігівської області, яка через близькість до зони відчуження традиційно знаходиться в лідерах щодо кількості онкохворих, цей корпус – омріяний захист від страшної хвороби.

Тепер кожен із мешканців Чернігова і Чернігівщини, якому, не доведи боже, доведеться зіткнутися з таким діагнозом, матиме надію на одужання, не виїжджаючи за кордон. А головне – не витрачаючи грошей. Адже, за словами Олега Авер’янова – голови територіальної організації Радикальної парії Олега Ляшка, лікування для мешканців Чернігівської області буде безкоштовним.

Три складові справжньої медичної реформи

Наголосив на доступності медицини й Олег Ляшко.

– Навіщо платити сотні тисяч доларів та їхати в Білорусь чи Ізраїль на лікування?! Наші люди повинні отримувати належну медицину вдома і мати для цього всі можливості, – заявив він і запевнив, що разом із командою докладає до цього максимум зусиль.

Так, завдяки роботі фракції Радикальної партії Олега Ляшка, в Україні планується реалізація кількох ініціатив, які призведуть до підвищення рівня медичного обслуговування і зменшать фінансове навантаження на гаманець простого українця.

– Ключове сьогодні питання – доступ до медицини. Саме це має бути метою медичної реформи, а не закриття амбулаторій у селах і лікарень у районах. А коли в нас забезпеченість ліками для онкохворих з боку держави на рівні шести відсотків, то людині, аби оплатити решту, потрібно все винести з хати і залізти в борги, – обурився Лідер Радикальної партії.

Олег Ляшко запропонував три ключові кроки, які допомогли би здешевити лікування. Перше – це скасування податку на додану вартість (ПДВ) на ліки, що допоможе здешевити їх на 20 %. Друге – запровадження державного регулювання цін на ліки.

– Бо коли дві аптеки поруч дають на одні й ті ж пігулки ціну, яка різниться на 100–200 гривень, це означає, що на здоров’ї українців заробляють бариші. Це нечесно! – зазначив Олег Ляшко.

Третій пункт – забезпечення гідних умов праці і адекватної оцінки праці для лікарів.

– Потрібно, щоб ви працювали і заробляли достойно, а не збирали благодійні внески, – звернувся Олег Ляшко до медиків. – Заробітна платня в лікаря повинна бути не менше 15 тисяч гривень. А на пенсію ви маєте виходити з мінімальними 5 тисячами гривень на місяць.

Крім того, народний депутат відзначив, що, крім лікування, необхідно звернути увагу на ранню діагностику та профілактику захворювань. Зокрема – запропонував проводити щорічні обов’язкові безкоштовні медичні огляди для всіх громадян України, які допоможуть виявляти проблеми на ранній стадії і запобігати розвитку хвороб.

Вирішальний вклад Радикальної партії

Під час офіційної церемонії відкриття сучасного медичного корпусу Олег Ляшко скромно промовчав про внесок Радикальної партії, зробивши акцент на тому, що в даному випадку – це спільне досягнення усіх політиків, які забули про партійні кольори, а також – звичайних українців, що долучилися до благодійного марафону «Промінь надії» і допомогли зібрати необхідні кошти.

Утім мусимо відзначити: коли масштабний проект з будівництва корпусу і закупівлі обладнання дещо пригальмував і ризикував перетворитися на довгобуд з невизначеною датою запуску в роботу – саме зусиллями Олега Ляшка вдалося отримати на реалізацію проекту 10 мільйонів гривень. І це – найбільший внесок в благородну справу.

Адже в РПЛ розуміли, що зупинятися ні в якому разі не можна. Бо кожний день очікування коштував би людських життів – життів батьків, дітей, бабусь і дідусів, які нарешті можуть отримати якісне лікування.

Крім того, онкодиспансер не єдиний об’єкт у Чернігові та області, яким опікується партія Олега Ляшка. Зокрема, у центрі уваги Лідера Радикальної партії – заклади професійно-технічної освіти міста та дитячий садочок у Масанах, на будівництво якого за ініціативи народного депутата було виділено 20 мільйонів гривень.

ОлегЛяшко онкодиспансер
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
2 очень плохо
(1 оценка)
Высокий рейтинг пользователей за Полезность
1 человек рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Криминал
Ссора между троюродными братьями, являвшиеся ещё друг другу кумовьями, закончилась смертью одного из них. По информации портала Vlasti.net, преступление произошло ещё в июле 2019 года в Новгороде-Сиверском. Его причиной стало то, что мужчина косил траву в собственном огороде. По версии обвиненного в убийстве, его кум напал на него с палкой, а затем с бутылкой. Защищаясь, мужчина вонзил косу в напавшего: острие пронзило сердце и легкое. Примечательно, что...
Криминал
Военного задержали правоохранители Козелецкого отдела ГУНП Черниговщины под процессуальным руководстве военной прокуратуры Деснянского гарнизона Центрального региона, сообщает пресс-служба последних. Злоумышленник попал в руки стражей порядка 25 февраля в 169 учебном центре Сухопутных войск ВСУ. Его взяли во при продаже каннабиса своему сослуживцу. Правоохранители сообщают, что им известны ещё эпизоды торговлей наркотиками задержанным военным. Каннабис же...
Общество
Как выбрать подарок в Чернигове на 8 марта? Для тех, кто привык откладывать все на последний день – жизнь упрощается. Бросился к ближайшему магазин, выбрал там коробку конфет – и готово. Но людям, которые хотят подарить праздник близким женщинам – то ли сестре с мамой, то ли любимой или подруге – неделя накануне праздника весны превращается в настоящие испытания. Тем более, что к каждой женщине в вашей жизни нужен отдельный подход: кому-то хватит три тюльп...
Криминал
Правосудие учло и позицию жертвы во время вынесения приговора. По информации Черниговской местной прокуратуры, преступление произошло на проспекте Победы 26 мая 2019 года около 9 вечера. Несовершеннолетний преступник толкнул жертву в спину, потом забрал у неё сумочку, в которой были 500 гривен и iPhone 6. В судебном заседании на тот момент обвиняемый в грабеже признал свою вину полностью. Прокуратура также предоставила доказательства его вины. При вынесен...
Новости компаний
Праздник весны не может пройти без подарков. Мы решили снять с Вас немного хлопот и помочь в выборе подарка самым любимым девочкам, девушкам и женщинам. Топ-7 подарок для маленьких любимок 1. Детские GPS часы Детские GPS часы KinderWatch - подарок не только для ребенка, но и для его родителей.  Вы всегда будете знать местонахождение ребенка и будете с ним на связи. Подробней о детских GPS часах можно посмотреть в нашем коротком ролике 2. Невероятный пласти...
Экология
Почти все пестициды и ядохимикаты, которые уже нельзя использовать в сельском хозяйстве, бесхозные. При этом не всегда известно, что хранится на складах из-за отсутствующей документации. В феврале была комплексная проверка известных 53 мест хранения химикатов при участии специалистов из госэкоинспекции Черниговщины. По подсчетам, на складах хранится 276,3 тонны всё тех же химических веществ. В госэкоинспекции Черниговщины утверждают, что владельцы соответс...
Криминал
Преступница зарезала мужчину в областном центре. Информация об этом размещена на сайте облпрокуратуры Черниговщины. Сообщается, что убийство произошло в мае 2019 года. Мужчина с женщиной выпивали. Впоследствии преступница решила расправится со своей жертвой, ударив 4 раза ножом. Видимо, осознав содеянное, злоумышленница вызвала медиков. Однако пострадавший скончался на месте преступления. За содеянное Деснянский райсуд отправил женщину в тюрьму на 7 лет.
Общество
В международных автопунктах пропуска "Нові Яриловичі" и "Сеньківка" пересекающим границу меряют температуру выборочно. Как утверждает помощник начальника Черниговского погранотряда Александра Дудка, у стражей границы есть бесконтактные термометры, маски, персонал соответственно обучен.  Что же касается самого измерения температуры, то решение об этом принимается после общения с пересекающим границу. Особенное внимание уделяют тем, кто едет из аэропортом ил...
Общество
Чернігівська область має найнижчу середню зарплату, але при цьому знаходиться на 7-му місці за обсягами комунальних платежів. Блогер Роман Бурчунов зробив нескладний аналіз – порівняв дані Державної служби статистики щодо розміру зарплат по регіонах за підсумками 2019 року і цифри видання ЛігаБізнес щодо середнього розміру комунальних платежів у обласних центрах станом на січень 2020 року. В зведеному рейтингу Чернігівська область посіла 1 місце. За розрах...