• Головна
  • Олег Ляшко: Чернігів показав приклад, як політики мають об’єднуватися заради здоров’я українців
23:21, 15 травня 2018 р.

Олег Ляшко: Чернігів показав приклад, як політики мають об’єднуватися заради здоров’я українців

У нашому місті відкрили сучасний медичний центр, рівних якому в Україні немає

На нас дивиться вся Україна

У Чернігівському онкодиспансері 11 травня відкрили новий радіологічний корпус з найсучаснішим обладнанням – лінійним прискорювачем Еlekta і томографом Philips. Реалізація цього масштабного проекту об’єднала зусилля всієї Чернігівської області.

Ініціативу почали втілювати минулого року. І надшвидкими темпами змогли реалізувати проект, який сьогодні є взірцевим для України.

Олег Ляшко: Чернігів показав приклад, як політики мають об’єднуватися заради здоров’я українців, фото-1

Взірцевим не лише з точки зору медицини, але й точки зору політики. Адже успіху вдалося досягнути насамперед тому, що всі політичні сили об’єдналися навколо спільної мети, переконаний народний депутат України – голова депутатської фракції Радикальної партії в парламенті Олег Ляшко.

– Потрібно більше таких об’єктів по всій Україні; щоб голови обласних державних адміністрацій і мери міст дивилися на Чернігів і побачили, як треба дбати про людей не на словах і перед виборами, а на ділі і завжди, – зазначив Олег Ляшко на відкритті сучасного радіотерапевтичного центру з обладнанням світового рівня.

Олег Ляшко: Чернігів показав приклад, як політики мають об’єднуватися заради здоров’я українців, фото-2

Лідер Радикальної партії розповів, що запросив на подію головного лікаря Запорізького онкодиспансеру, де лише мріють про таку медичну техніку, і запевнив, що докладе максимум зусиль, аби такі ж лікувальні центри з’явилися в Запоріжжі, Львові, Харкові та всіх інших містах.

Унікальний об’єкт

Чим же унікальний чернігівський радіотерапевтичний корпус? За словам головного лікаря Чернігівського онкодиспансеру Валерія Зуба, у ньому встановлено техніку нового покоління – лінійний прискорювач Elekta, який допомагає максимально ефективно боротися з онкозахворюванням. У нього міліметрова точність і можливість точково впливати на пухлину, не зачіпаючи при цьому здорові тканини. Для Чернігівської області, яка через близькість до зони відчуження традиційно знаходиться в лідерах щодо кількості онкохворих, цей корпус – омріяний захист від страшної хвороби.

Тепер кожен із мешканців Чернігова і Чернігівщини, якому, не доведи боже, доведеться зіткнутися з таким діагнозом, матиме надію на одужання, не виїжджаючи за кордон. А головне – не витрачаючи грошей. Адже, за словами Олега Авер’янова – голови територіальної організації Радикальної парії Олега Ляшка, лікування для мешканців Чернігівської області буде безкоштовним.

Три складові справжньої медичної реформи

Наголосив на доступності медицини й Олег Ляшко.

– Навіщо платити сотні тисяч доларів та їхати в Білорусь чи Ізраїль на лікування?! Наші люди повинні отримувати належну медицину вдома і мати для цього всі можливості, – заявив він і запевнив, що разом із командою докладає до цього максимум зусиль.

Так, завдяки роботі фракції Радикальної партії Олега Ляшка, в Україні планується реалізація кількох ініціатив, які призведуть до підвищення рівня медичного обслуговування і зменшать фінансове навантаження на гаманець простого українця.

Олег Ляшко: Чернігів показав приклад, як політики мають об’єднуватися заради здоров’я українців, фото-3

– Ключове сьогодні питання – доступ до медицини. Саме це має бути метою медичної реформи, а не закриття амбулаторій у селах і лікарень у районах. А коли в нас забезпеченість ліками для онкохворих з боку держави на рівні шести відсотків, то людині, аби оплатити решту, потрібно все винести з хати і залізти в борги, – обурився Лідер Радикальної партії.

Олег Ляшко запропонував три ключові кроки, які допомогли би здешевити лікування. Перше – це скасування податку на додану вартість (ПДВ) на ліки, що допоможе здешевити їх на 20 %. Друге – запровадження державного регулювання цін на ліки.

– Бо коли дві аптеки поруч дають на одні й ті ж пігулки ціну, яка різниться на 100–200 гривень, це означає, що на здоров’ї українців заробляють бариші. Це нечесно! – зазначив Олег Ляшко.

Третій пункт – забезпечення гідних умов праці і адекватної оцінки праці для лікарів.

Олег Ляшко: Чернігів показав приклад, як політики мають об’єднуватися заради здоров’я українців, фото-4

– Потрібно, щоб ви працювали і заробляли достойно, а не збирали благодійні внески, – звернувся Олег Ляшко до медиків. – Заробітна платня в лікаря повинна бути не менше 15 тисяч гривень. А на пенсію ви маєте виходити з мінімальними 5 тисячами гривень на місяць.

Крім того, народний депутат відзначив, що, крім лікування, необхідно звернути увагу на ранню діагностику та профілактику захворювань. Зокрема – запропонував проводити щорічні обов’язкові безкоштовні медичні огляди для всіх громадян України, які допоможуть виявляти проблеми на ранній стадії і запобігати розвитку хвороб.

Олег Ляшко: Чернігів показав приклад, як політики мають об’єднуватися заради здоров’я українців, фото-5

Вирішальний вклад Радикальної партії

Під час офіційної церемонії відкриття сучасного медичного корпусу Олег Ляшко скромно промовчав про внесок Радикальної партії, зробивши акцент на тому, що в даному випадку – це спільне досягнення усіх політиків, які забули про партійні кольори, а також – звичайних українців, що долучилися до благодійного марафону «Промінь надії» і допомогли зібрати необхідні кошти.

Утім мусимо відзначити: коли масштабний проект з будівництва корпусу і закупівлі обладнання дещо пригальмував і ризикував перетворитися на довгобуд з невизначеною датою запуску в роботу – саме зусиллями Олега Ляшка вдалося отримати на реалізацію проекту 10 мільйонів гривень. І це – найбільший внесок в благородну справу.

Олег Ляшко: Чернігів показав приклад, як політики мають об’єднуватися заради здоров’я українців, фото-6

Адже в РПЛ розуміли, що зупинятися ні в якому разі не можна. Бо кожний день очікування коштував би людських життів – життів батьків, дітей, бабусь і дідусів, які нарешті можуть отримати якісне лікування.

Крім того, онкодиспансер не єдиний об’єкт у Чернігові та області, яким опікується партія Олега Ляшка. Зокрема, у центрі уваги Лідера Радикальної партії – заклади професійно-технічної освіти міста та дитячий садочок у Масанах, на будівництво якого за ініціативи народного депутата було виділено 20 мільйонів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОлегЛяшко #онкодиспансер
Оголошення
live comments feed...