• Головна
  • Проект реконструкції Валу в Чернігові презентували. Чи буде він втілений?
15:17, 19 травня 2018 р.

Проект реконструкції Валу в Чернігові презентували. Чи буде він втілений?

Проект реконструкції Валу в Чернігові презентували. Чи буде він втілений?

18 травня, відбулось чергове засідання архітектурно-містобудівної ради, на якому члени, мали змогу ознайомитись з архітектурно-художньою концепцією реконструкції центральної частини Валу, та обговорити доцільність та можливість втілення в життя будь-якої реконструкції на цій території.

Концепція заслуженого діяча мистецтв України – Бориса Дєдова, включає в себе такі елементи: міст від Катерининської церкви на Вал; пам’ятник святим Михайлу та Федору; відбудову корпусу колишньої чоловічої гімназії біля історичного музею ім. Тарновського; пам’ятний знак родині Лизогубів біля Катерининської церкви.

За можливості, також, пропонується зробити відкриті фундаменти церков доби Київської Русі, які, на жаль, не збереглися повністю до нашого часу, та на місці сьогоднішньої недобудови «Будинку дворянських зібрань» відкрити музей археології та курганної культури.

Заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов, так прокоментував свою концепцію:

- Ця концепція, звичайно, може бути втілена в життя, тут немає чогось великого та складного. В нас єдина ідея, ми нічого старого не руйнуємо, та нового не будуємо, ми тільки відроджуємо.

Щодо грошей, то, на мою думку, тут не йдеться про величезні суми, тож і кошти можна буде знайти.

Хочу наголосити, що це не проект, а тільки архітектурно-художня концепція, яка створена на громадських засадах, без жодного замовлення.

Єдності в думках, щодо цієї концепції, в членів архітектурно-містобудівної ради не було, частина обстоювала думку, що ця реконструкція завадить можливому включенню цього комплексу, до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО, а інші не вважали, що такі роботи якимось чином завадять цьому процесу, та в цілому підтримали таку ідею.

Більшістю голосів, було підтримано рішення про створення робочої групи, до якої б увійшли історики, архітектори, художники та громадські діячі та вирішено не зупинятись на цій концепції, а лише взяти її за основу та вносити напрацьовані робочою групою, корективи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вал #реконструкция #БорисДедов #архитектура
Оголошення
live comments feed...