• Главная
  • Олег Ляшко: «Влада купує імпортний газ та вугілля, бо на українському торфі не вийде розбагатіти»
16:10, 6 июня 2018 г.

Олег Ляшко: «Влада купує імпортний газ та вугілля, бо на українському торфі не вийде розбагатіти»

Колись в Україні працювало близько 40 торфозаводів. В одній лише Чернігівській області їх було сім. Зараз – лишилося п’ять на всю країну. Один із них – за 35 кілометрів від Чернігова – в селі Смолин.

Краще чернігівський торф, ніж імпортний газ та вугілля

За певних умов це підприємство могло би бути флагманом в енергетичній галузі, але на сьогодні завод ледве виживає. Швидше за все, і не існував би вже, якби не підтримка Радикальної партії Олег Ляшка.

Олег Ляшко: «Влада купує імпортний газ та вугілля, бо на українському торфі не вийде розбагатіти», фото-1

Директор заводу Валентина Огієнко з гордістю розповідає, що покладів торфу біля Смолина вистачить на 85 років, навіть за умови повного завантаження потужностей заводу. Це найперспективніше родовище в Україні.

За її словами, в розпал сезону під прохідною по тижню чергують покупці з різних областей України. Їдуть здалеку, навіть із Одеси, Херсона… Секрет такого попиту простий: торф в кілька разів дешевший за дрова, а для опалення його потрібно вдвічі менше.

Для незаможних категорій населення – це, насправді, порятунок, враховуючи шалені ціни на газ. Здавалося б – добувай торф, пресуй брикети, продавай – і заробляй. Але на заводі безліч проблем, які заважають розвиватися.

Олег Ляшко: «Влада купує імпортний газ та вугілля, бо на українському торфі не вийде розбагатіти», фото-2

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, який вже не перший рік працює над тим, аби захистити підприємство від закриття, впевнений, що всі вони – штучні.

Влада купує імпортний газ, імпортне вугілля і знищує власні потужності. Чому це робиться? Бо на газовій трубі, на дорогому імпортному вугіллі можна розбагатіти, а потім ще й підняти тарифи, які населення не зможе оплатити, - переконаний народний депутат. – А під ногами в Україні лежать два мільярди тонн торфу, який допоміг би як мінімум вдвічі знизити тарифи.

Олег Ляшко вважає, що знищення власного виробництва – це стратегія з витиснення українців з країни, щоб вони їхали на заробітки за кордон. А потім завод із багатющими покладами торфу можна буде «роздерибанити».

Урятувати Смолинський торфозавод

Аби не допустити такого сценарію, команда Радикальної партії вже три з половиною роки бореться за порятунок підприємства. Свіжий приклад – виділення на модернізацію Смолинського торфобрикетного заводу 15 мільйонів гривень. За ці кошти можна буде закупити нову техніку з видобутку торфу та його пресування, що дасть змогу збільшити обсяги виробництва і прибутки заводу.

Олег Ляшко: «Влада купує імпортний газ та вугілля, бо на українському торфі не вийде розбагатіти», фото-3

Керівник Чернігівської територіальної організації Радикальної партії України Олег Авер’янов вважає, що саме такі кроки дають шанс на порятунок економіки як Чернігівщини, так і України в цілому.

- Завдяки діям Радикальної партії підприємство зможе на ці кошти провести переобладнання і виробляти конкурентоспроможну продукцію. Це робочі місця, це зарплати працівникам, це відродження економіки. Адже треба усвідомити: європейці і американці не будуть замість нас це робити. Наші люди повинні мати можливість працювати і достойно заробляти вдома, а не десь за кордоном. І саме такими кроками, ми зможемо врятувати економіку спочатку заводу, потім галузі, а згодом і економіки в цілому, - відзначив Олег Авер’янов.

Директор Смолинського заводу Валентина Огієнко подякувала команді Олега Ляшка і висловила сподівання, що кошти надійдуть якнайшвидше, адже на підприємстві зараз пік сезону. Поки погода суха і сонячна – можна встигнуть зібрати максимальну кількість сировини для виробництва брикетів.

Олег Ляшко, у свою чергу, запевнив, що змусить Міністерство енергетики максимально пришвидшити процедуру, аби завод отримав можливість працювати, люди – отримувати зарплатню, а споживачі – купувати паливо за прийнятними цінами.

Олег Ляшко: «Влада купує імпортний газ та вугілля, бо на українському торфі не вийде розбагатіти», фото-4

- Я підтримую вас, а ви підтримуйте мене: працюйте на совість заради того, аби відродилося ваше підприємств і економіка України в цілому. Бо лише разом ми здатні подолати нинішню ситуацію і зробити державу процвітаючою, – резюмував Лідер Радикальної партії.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...