• Головна
  • Роман Безсмертний: Важливо подолати розрив між державою і суспільством
09:58, 15 вересня 2018 р.

Роман Безсмертний: Важливо подолати розрив між державою і суспільством

У середу, 12 вересня, в Чернігові пройшла зустріч молоді Чернігова з політиком, істориком за освітою та майбутнім кандидатом в президенти України  Романом Безсмертним.

Відбувалась вона у форматі діалогу, де було обговорено безліч питань: як подолати розрив між державою та суспільством, які мають бути відносини з Росією, що робити з Кримом, звідки гроші на передвиборну кампанію, чи потрібні молодіжні ради в Україні і багато інших.

Українці не бачать необхідності в такій державі

Сьогодні в Україні існує великий розрив між державою та суспільством. Поки люди виживають, влада замкнулася сама в собі, займаючись власним збагаченням. Природно, що українці не відчувають необхідності у такій державі, і цей розрив стає дедалі помітнішим.

«Україна потребує перезаснування держави, - говорить Роман Безсмертний. Зміни принципів існування та призначення державних інститутів. Необхідно подолати цей розрив, що існує сьогодні між владою та суспільством. Де люди не відчувають потреби в державі, а держава, в свою чергу, закрилася сама в собі. Президент має очолити процес перезаснування, навіть в умовах війни. Інакше ми прийдемо до чергової революції».

На думку політика, необхідна нова Конституція, в якій на першому місці будуть права і свободи громадян, а не розподіл владних повноважень. Зайнятися перезаснуванням держави має новий президент, зробивши фундаментом внутрішньої політики інтереси та потреби людей.

Київ має вести діалог з Кремлем

Роман Безсмертний висловлює думку про необхідність прямого діалогу з Москвою, оскільки озброєння йде звідти і велика кількість ув’язнених українців також знаходяться в Росії. Тому має сенс говорити з тим, від кого залежить реальне вирішення конфлікту.

«Мінський процес виконав свою функцію і сьогодні фактично «мертвий».Ми маємо вести діалог з Кремлем. Я знаю, що це звучить непопулярно, але Дональд Трамп розмовляє з Путіним, хоч йому це навряд чи приємно. Меркель розмовляє. А ми, країна по території якої проходить війна, будемо від цього відмовлятися? Дипломатичним тиском міжнародної спільноти можна примусити Путіна до переговорів, але Україна має наповнити їх конкретикою.

Є ще дві складові завершення війни: сильна армія, що посилить наші переговорні позиції. І діалог з мешканцями окупованих територій, з тією більшістю, яка не бере участі у збройних формуваннях. Це необхідно для реінтеграції» - зазначив Роман Безсмертний.

В Україні дві титульні нації

На думку Романа Безсмертного, ключовим моментом у справі повернення Криму до складу України є кримські татари. Адже це друга титульна нація на нашій території після українців.

«Кримські татари мають повне право на свою державу, але вони її не отримали, бо в меншості. Коли вносились зміни в Конституцію України, регіон Криму треба було позначати як Кримськотатарська автономія», - говорить Роман Безсмертний. І додає: це дозволило б на міжнародній арені апелювати доутисків титульної кримськотатарської нації на їхній же території. Це ще більше ускладнило би положення Росії в світі.

Молодіжні ради, чи потрібні вони?

Молоді стало цікава думка майбутнього кандидата в президенти щодо молодіжного руху та молодіжних рад як дорадчих органів. На що отримали повністю схвальну відповідь. За словами Романа Безсмертного молодіжна рада є відмінною школою, для розвитку молодих лідерів в будь-якій галузі.

«Організація комунікації з молоддю, ідея молодіжної ради, парламенту, уряду при різних установах – це гарні речі. Але важливо знайти спільну мову, з тою ж міською владою, аби це правильно оформити, щоби рішення таких об’єднань мали користь», - говорить Роман Безсмертний.

Також була піднята тема виїзду молоді за кордон. На думку Романа Безсмертного, проблема виїзду за кордон полягає не тільки у факті виїзду, а й у відношенні та самоідентифікації тих, хто покинув Батьківщину. Значна частина тих, хто поїхав, швидко перестають себе ідентифікуватияк українці, «розчиняючись» в інших народах, і це в корні неправильно.

«Ми не маємо права обмежувати свободу пересування. Але наша задача – створити гідні умови в Україні і забезпечити достойну конкурентну оплату праці. Тоді проблема від’їзду вирішиться. Потрібно, щоб люди поверталися назад, але вже з уявленням про життя там – в Європі. Як це відбувається у Литві», - зауважив Роман Безсмертний.

Країна потребує реформ

На запитання про те, які реформи є важливими, Роман Безсмертний відмітив проблеми дуалізму влади, необхідність закону про зброю, земельної реформи. Все це важливо в побудові країни, яку хоче бачити більшість думаючого населення.

«Має бути один центр виконавчої влади. Хоча я впевнений, що буде перехідний період, де президент повинен буде на деякий час взяти всю відповідальність за ситуацію в країні тільки на себе.

А от Адміністрація президента взагалі не має існувати. Адже такий інститут влади не прописаний в будь-якому законі, а тим паче в Конституції України», - заявив Роман Безсмертний.

Головною тезою у підтримку земельної реформи є те, що ні в якому разі не можна допустити монополізації земельних ресурсів, а ставка має бути зроблена на дрібне та середнє фермерське землеволодіння.

Відкрита підтримка

Питання, на яке політики часто уникають відповідати - звідки гроші на «передвиборчу гонку». Роман Безсмертний тут дуже відрізняється від інших, адже він не тільки розказує про людей, які його підтримують, а навіть розмістив їхні прізвища на своїй Фейсбук-сторінці.

За словами Романа Безсмертного, його політичну діяльність фінансують декілька осіб, маловідомих широкому загалу бізнесменів. Підтримка можлива тільки за умови, що він зможе відкрито називати їхні прізвища.

«Мою політичну діяльність фінансують люди, чиї прізвища не відомі для широкого загалу, це бізнесмени з різних регіонів України, такі як Матчук, Шкляр, Козаченко, Козловський, Щербак. Це люди, які хочуть створення нової держави», - завершив Роман Безсмертний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Роман Безсмертний
Оголошення
live comments feed...