Молоді мами Чернігова ще не отримали обіцяні державою «пакуночки для немовлят»

Із 1 вересня кожна породілля отримає від держави спеціальний дитячий набір «бебі-бокс» із першими необхідними речами для мами й дитини. У ньому – дитячий одяг, серветки, ковдри, термометри, іграшки й інші речі на суму5тисяч гривень. Усі молоді мами або інші представники дитини мають отримати його безкоштовно. Але чи актуально це буд для дітей, яким виповниться вже кілька місяців?

У Чернігові такий набір ще ніхто не отримав. Поки молодим мамам видають заяву, яку вони повинні заповнити, після цього пакунок має прийти їм під двері.

Можливо, пакунки будуть у понеділок

Про те, що пакунків із речами для мами й дитини ще нема, у п’ятницю, 7 вересня, нам сказали у приймальні пологового будинку. Поки пологовому будинку немає що показати й видати.

Відповідна програма вже є, але самих коробок поки не маємо. Орієнтовно вони з’являться 10 вересня, тобто у понеділок. Але це поки не точно, – сказали у приймальні.

Утім 10 вересня пакунків ще нема. Це підтверджують у приймальні.

Мами заповнюють заяви

У понеділок на першому поверсі пологового рідні зустрічають тих, кого сьогодні виписують. Серед них – родичі молодої мами Юлії. Вона нещодавно народила і, відповідно до постанови Кабміну про пілотний проект, як мама, яка виписується з пологового будинку починаючи з 1 вересня 2018 року, має отримати під час виписки одноразову натуральну допомогу – «Пакунок малюка».

Проте Мінсоцполітики роз’яснює: якщо на день виписки у пологовому нема «пакунка» – то його видасть місцевий структурний підрозділ з питань соцзахисту на підставі заяви.

Юлія пакунка не бачила, перші речі для дитини вже приготували самі, але отримати таку допомогу хотіли б.

У пологовому будинку пакунків нема, тому Юлію попросили написати заяву, де вона вкаже адресу, за якою й надішлють «бебі-бокс».

Лікарня має передати заяву до управління соцзахисту. Після цього пакуночок прийде за адресою. Кажуть, що протягом 30 днів. Але про заяву сказали, що вона дійсна лише два тижні. Отже, це мені треба постійно телефонувати й нагадувати про себе, – розповіла під час виписки Юлія.

Пакунків в області нема

В управлінні праці та соцзахисту населення Деснянської районної ради вже приймають заяви, але сказати, коли прийдуть пакунки, поки не можуть. Інформацію про те, що заяви дійсні лише два тижні,  спростовують. Показують приклад документа, про терміни там не йдеться.

На сьогодні ми передали до департаменту соцзахисту вже 36 заяв від молодих мам. Пакунки вони отримають, як тільки ті будуть у нас. А у нас поки нема, – говорить Таїса Комоса, заступник начальника управління з питань державних соціальних допомог.

Те, що наборів «бебі-бокс» у лікарнях області нема, підтверджує й начальник департаменту соцзахисту Олег Русін. Чому – не пояснює. За його словами, зараз це не є проблемою й заднім числом ніхто наборів не отримуватиме.

Постанова Кабміну забов'язує видати ці набори в термін не пізніше 30 дніві з дня народження дитини. Тому ті, хто народилися 1 вересня, до 30 вересня свої набори отримають, – сказав Олег Русін.

За словами очільника департаменту, сьогодні пологові будинки в місті та області отримали зразки заяв, які породіллі або інші представники дитини заповнюють на місці в пологовому будинку. Жінкам, які щойно народили, нікуди йти не треба.

Після того, як заяву опрацює місцевий структурний підрозділ з питань соцзахисту, він проконтролює, щоб «Пакунок малюка» батьки отримали за місцем проживання.

У Міністерстві соцполітики щодо цього вказують, що в такому випадку пакунок має прийти протягом 17 робочих днів, не пізніше. Але в управлінні соцзахисту в Чернігові кажуть, що в документі не вказано, звідки відраховувати 17 днів – з моменту опрацювання заяви чи появи пакунків як таких.

Що в коробці

Міністерство соціальної політики визначило деталізований перелік дитячих товарів загальною вартістю до 5 тисяч гривень, що входитимуть у «Пакунок малюка».

До цього набору входять, наприклад, підгузки, різні пелюшки, боді, штани-повзунки, термометри, ковдри, іграшки, крем, рідке мило. Окрім одягу та інших важливих для дитини речей, у пакунку будуть інформаційні матеріали з питань догляду за дитиною. «Пакунок малюка» є адресною соціальною допомогою. Його мають видавати по одному на кожну дитину.

Якщо кожна дитина має отримати цей пакунок протягом 30 днів із дня народження, то перші коробочки можна буде побачити на початку жовтня.

То де пакунки?

У вівторок, 4 вересня, прес-служба Міністерства соцполітики повідомила, що програму вже розпочали. Але в доданій пам’ятці про те, як пакунок отримати, указали ймовірну причину відсутності пакунків.

– Наразі здійснюється сертифікація товарів, що входять до «Пакунків малюка», та організація їх доставки на обласний склад, – ідеться в повідомленні від Мінсоцполітики.

Семь дней
пакунок малюка мінсоцполітики пологовий породілля
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
185 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии