• Головна
  • СБУ дозволила. На День міста в Чернігові виступить Вєрка Сердючка.
11:00, 16 вересня 2018 р.

СБУ дозволила. На День міста в Чернігові виступить Вєрка Сердючка.

«Чернігівцям від міського голови Владислава Атрошенка» – так написано на афіші стосовно двох хедлайнерів свята – Вєрки Сердючки та ще одного співака, що виступає під сценічним ім’ям Dan Balan.

На початку вересня Вєрка Сердючка виступила в російському Сочі на вечірці, де також були, наприклад, Ані Лорак та дружина Дмитра Медвєдєва, очільника уряду Російської Федерації. Через це навколо артиста Андрія Данилка, який виступає в образі Сердючки, розгорівся скандал.

Частина чернігівців обурилися таким вибором до Дня міста.

Не за бюджетні кошти

Начальник прес-служби міськради Андрій Подорван пояснює, що святкування Дня Чернігова триватиме три дні, з 21 до 23 вересня. На всі три дні в місті заплановані виступи різних колективів.

Першого дня будуть концерти академічного симфонічного оркестру «Філармонія», муніципального оркестру «Чернігів-Бенд», джаз-бенду BISQUIT. Родзинка першого дня – виступ Hudaki Village Band, фольклорного колективу із закарпатського села. У 2010 році колектив став найкращим фолк-гуртом Європи, – пояснює Андрій Подорван.

Другого дня відбудеться, наприклад, парад військових оркестрів.

На вечір цього дня – Dan Balan та Вірка Сердючка.

Начальник прес-служби пояснює: виконавців обирали так, щоб задовольнити смаки всіх чернігівців. Але питання виявлення смаків – до управління культури.

Щодо Dan Balan та Вєрки Сердючки, то, каже, це не за бюджетні кошти.

За словами начальника прес-служби, пост про концерт на їх сторінці у «Фейсбуці» набрав понад 500 перепостів, із них критичних – не більше 50.

З приводу того, чи не побоюються у міськраді подій, подібних до акцій дворічної давнини, коли активісти намагалися зірвати концерт Світлани Лободи, нам сказали, що «громадяни вільні висловлювати свій протест, якщо він не перешкоджає правам і свободам інших людей».

Вєрка подобається всім?

Заступник мера з гуманітарних питань Ольга Хоніч також повідомила, що підбором артистів і кошторисом Дня міста займалися в управлінні культури. Управління культури у цьому випадку – розпорядник коштів.

Остаточно загальна сума коштів, яку витратили на День міста, стане відома після того, як свято відбудеться.

Заступник начальника управління культури Катерина Литвин підтвердила, що День Чернігова організовують за кошти міськбюджету, але виступи Вєрки Сердючки та Dan Balan фінансуються не за кошти платників податків.

Ці артисти не оплачуються з міського бюджету, адже є подарунком міського голови. Скільки грошей витратять на організацію їх виступів – управління не знає.

Підбір усіх артистів відбувався в управлінні. Щодо того, чому саме Вєрка Сердючка стала подарунком чернігівцям від мера, в управлінні відповіли так:

Вєрку Сердючку обрали, бо її люблять всі і скоро цей проект Андрія Данилка завершиться.

Може, хтось влучить

Активіст Павло Муравейко, який у 2016 році брав участь у блокуванні концерту Світлани Лободи в драмтеатрі, каже, що з Вєркою Сердючкою так не вийде, бо виступ буде не в приміщенні.

В одному із коментарів до новини про виступ Вєрки Сердючки на День міста Павло Муравейко запропонував принести на концерт яйця – мовляв, у нього є ідея.

Ми розпитали активіста про його ставлення до виступу, а також чи планують активісти якісь акції, щоб скасувати або перешкодити йому.

Навіть якщо виступи відбудуться за кошти мера, проблему в корені це не змінює. Бо як можна привозити до міста антиукраїнську особу? Хай подібного артиста додому запрошують – тоді питань нема. Але не можна одноосібно вирішити, кого запросити на великий публічний захід, – сказав Павло.

За словами активіста, концерт не вдасться заблокувати хоч би тому, що він не у приміщенні, а на сцені посеред площі.

Можливо, більш ефективним буде зустріти цього артиста на сцені або біля сцени й дати знати, що в нього можуть бути свої уявлення про те, як заробляти гроші, а в містян – свої уявлення про те, як зустрічати продажних артистів.

Активіст каже, що в його колах подібну позицію підтримує багато людей і не одна організація планує «заходи» напередодні концерту.

– І може, нас буде декілька десятків, і вистачить, щоб хтось таки поцілив.

Чернігівське ж представництво молодіжної організації «С14» («Січ»), яка, як сама зазначає, сповідує український націоналізм, не має в планах проводити якісь протестні акції щодо концерту.

Координатор «С14» у Чернігівській області Олександр Максимець сказав, що це не їх профіль.

Дивною є непослідовність Владислава Атрошенка. Він заборонив виступи артистів-колаборантів у Чернігові, а тепер приймає рішення запросити одного з таких до участі. Щонайменше дивна позиція пана Атрошенка: вчора патріотичний гурт «Тінь Сонця», а сьогодні – «хохлошароварна» Вєрка Сердючка, – говорить Максимець.

Дзвінок до СБУ

Минулого року Владислав Атрошенко підписав розпорядження про те, що артистам та колективам, які публічно підтримують агресію Російської Федерації, окупацію Автономної Республіки Крим та не визнають так звані ДНР та ЛНР терористичними організаціями,заборонено виступати у Чернігові.

Щодо заборон: цих виконавців нема у списку, який за рекомендацією СБУ складає Мінкульт говорить начальник прес-служби міськради Андрій Подорван.Перед тим, як запрошувати Вірку Сердючку, міський голова робив дзвінок в СБУ.

У СБУ міському голові підтвердили: претензій до артиста нема.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сбу #сердючка #день міста #атрошенко
Оголошення
live comments feed...