Облрада проситиме міськраду призупинити розробку документації щодо землеустрою Ялівщини

Чернігівська обласна рада готуватиме лист-звернення до міської ради щодо необхідності вирішення ситуації із призупиненням розробки технічної документації із землеустрою для РЛП «Ялівщина», обслуговуванням території регіонального парку аби в подальшому забезпечити його належне функціонування.

Таке рішення в облраді прийняли чора, 17 жовтня.

До обларади звернулася голова комітету з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» Валентина Седячко, аби  розробити  рекомендації стосовно доопрацювання проекту «Детальний план території. Функціонувально-планувальна організація території лісопарку «Ялівщина».

Лісопарку «Ялівщина», як категорії об'єкту, на сучасному етапі не має, оскільки на основі лісопарку «Ялівщина» (за клопотанням Чернігівської міської ради) рішенням Чернігівської обласної ради було створено регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», як об'єкт природно-заповідного фонду Чернігівської області.

 Орієнтовно на 86 га території парку знаходяться археологічні пам'ятки історії державного значення і тому заборонено проводити будь-які будівельні роботи без погодження з органами охорони культурної спадщини: на Городищі - без дозволу Міністерства культури України. Водночас будівництво дозволено тільки після повномасштабних археологічних досліджень за погодженням, і будь-які роботи в межах цих територій проводяться тільки виключно з дозволу органів охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, що за рахунок бюджетних коштів (198 тис. грн) Чернігівська міська рада планує доопрацювати проект розробки територію Ялівщини площею 250 га та створити на її частині міський парк. Прокуратура оскаржує це рішення.

14 серпня суд вже відмовляв у задоволенні позову Чернігівської місцевої прокуратури до міської ради про визнання протиправним та скасування рішення. Тоді суддя своїм рішення зазначила, що Чернігівська Ялівщина є міським лісопарком та регіонально-ландшафтним парком обласної ради одночасно. Обидва об'єкти лише на папері.

У вересні, Чернігівська міська рада не погодила проект землеустрою щодо визначення меж регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». Тим самим, вона фактично блокує функціонування РЛП.

Міськрада відмовила погодити проект, посилаючись на те, що при створенні РЛП «Ялівщина» допущено помилки у площі і реально такої площі там не існує. 

Тому, питання погодження проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж території об’єкту природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», площею 168,7 га на території Чернігівської міської ради залишається відкритим.

ялівщина прокуратура міськрада облрада
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
44 просмотра в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии