• Головна
  • Сергій Березенко: «Діти Чернігова здобуватимуть музичну освіту в умовах, рівних європейським»
13:56, 15 листопада 2018 р.

Сергій Березенко: «Діти Чернігова здобуватимуть музичну освіту в умовах, рівних європейським»

Сергій Березенко: «Діти Чернігова здобуватимуть музичну освіту в умовах, рівних європейським»

Музична школа імені Стефана Вільконського – одна з найстаріших музичних шкіл Лівобережної України і, окрім того, один із найпопулярніших навчальних закладів Чернігова.

Сьогодні музичну освіту в цьому закладі отримують 700 учнів. Для школи така цифра вже сама по собі виклик, оскільки навчальні потужності розраховані на вдвічі меншу кількість дітей.

Через перенаповненість і брак простору страждають усі. І вчителі теж, бо змушені подекуди працювати понаднормово, щоб устигати ділити з колегами кабінети. Тут займаються в усі дні тижня від 8-ї до 20-ї.

Це некомфортні умови. Від цього погіршується і рівень підготовки, і навчальний графік, і, врешті-решт, адміністрація закладу змушена відмовляти всім охочим сюди вступити.

– Саме тому за моєї ініціативи Фонд регіонального розвитку затвердив кошторис на розширення шкільної прибудови, – говорить Сергій Березенко.

– Замість старої аварійної дерев’яної хатини тут уже наступного року буде сучасна двоповерхова будівля з цокольним поверхом, де розмістять 16 класів і студія звукозапису. Це додаткове приміщення дасть змогу зручно й просторо розмістити понад 300 учнів. Нарешті якісна освіта буде здобуватися в умовах, рівних європейським. І, гадаю, завдяки цьому ще більше учнів і випускників закладу радуватимуть своїх учителів перемогами в численних міжнародних конкурсах. Я радий, що теж долучився до цього процесу.

Загальний кошторис цього проекту становить понад 13 млн грн. Щоб знайти потрібне фінансування, знадобилися час і зусилля, каже Березенко. Цього літа на території музичної школи розпочалося будівництво. Днями Сергій Березенко навідався до закладу, щоб перевірити, як усе просувається.

– Ці 13 мільйонів виділені з Державного фонду регіонального розвитку, місцевого бюджету, коштів депутатського фонду та Фонду соціально-економічного розвитку, напряму з Державного бюджету, які були відшукані нашою командою, – сказав нардеп.

– Усі фінанси є. Будівництво активно ведеться. Підрядна організація мені доповіла, що жодних проблем на ділянці немає. І ми розраховуємо і будемо просити підрядників зробити все можливе, щоб ми змогли відкрити цей корпус до наступного Першого дзвоника – 1 вересня 2019-го. Тепер схрещуємо пальці, щоб нас не підвели ані погода, ані будівельники, ані бюджетне фінансування.

Директорка школи Ольга Астаф’єва на правах господині розказала гостю, на які саме перетворення тут найбільше очікують. Звісно, найбільше – на студію звукозапису. А почалося все з того, що народний депутат часто навідувався до школи й подружився з учнями.

– Він нам частенько допомагав – то з бандурами, то з поїздками, – згадує Ольга Астаф’єва. – І якось під час зустрічі запитує, мовляв, яка у вас усіх є мрія? Ми поскаржилися – тіснувато нам тут. Тому ми говорили про розширення, бо ж загалом це не каприз, а необхідність.

Це ж наше завдання як педагогів – створити дітям комфортні умови для занять. І дати можливість кожній дитині отримати мистецьку освіту. Я розумію, що нині не найкращі в економічному плані часи для держави, щоб опікуватися такими проектами, але це все-таки дуже потрібна й важлива справа.

Я хочу підкреслити, що саме в цей час усі згуртувалися: державний фонд, міська влада і Сергій Іванович. Вони всі знайшли можливість фінансувати цей проект. Тому що в дітей іншого дитинства не буде.

Ольга Астаф’єва цитує британського прем’єра Вінстона Черчилля: якщо урізати видатки на культуру, то задля чого ж тоді воювати?

Загальна площа приміщень прибудови – 620 кв. м. На 1-му поверсі буде 5 навчальних класів, із них 3 звичайні площею по 10 кв. м і 2 спеціальні (для хорового співу) площею 20 і 30 кв. м. На 2-му поверсі буде 10 класів загальною площею 100 кв. м. На цокольному поверсі – технічні служби та студія звукозапису.

У 2018 році планується виконати всі головні будівельно-монтажні роботи (фундамент, стіни).

Андрій Красножон, виконроб підприємства, коментує:

– Нині ми монтуємо фундамент і стіни підвального приміщення, оскільки цей проект складається з трьох поверхів, один із яких – цокольний, де буде розташовуватися кімната звукозапису.

Ми рухаємося за графіком. Плануємо до кінця року завершити монтажні роботи цокольного приміщення, і маю надію, що зможемо розпочати роботу над першим поверхом.

Орієнтовний план завершення будівництва та введення в експлуатацію – до кінця 2019 року. Чи встигнуть до вересня – поки сказати не можуть. Але обіцяють: старатися будуть, це вже напевне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музична школа #Сергій Березенко
Оголошення
live comments feed...