• Головна
  • У міськраді відреагували на можливу заборону тримати гроші міського бюджету на депозиті в банку
14:20, 25 січня 2019 р.

У міськраді відреагували на можливу заборону тримати гроші міського бюджету на депозиті в банку

23 січня, Міністерство фінансів прийняло рішення про заборону містам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках. Заборона діє до 31 грудня 2019 року.

Про це повідомляє УНІАН.

Це рішення Кабміну прокоментували у Чернігівській міській раді. Там наразі обережні з коментарями, оскільки власне рішення про заборону розміщення бюджетних коштів на депозиті, ще не бачили.

У міськраді відреагували на можливу заборону тримати гроші міського бюджету на депозиті в банку, фото-1

«Однак вже зараз можна зазначити, що доходи від депозиту, який має Чернігівська міська рада у банківській установі, вже включені у плани дохідної частини міського бюджету на 2019 рік. А бюджет, нагадаю, прийнятий ще на сесії у листопаді 2018 року», - наголосив керівник прес-служби міської ради Андрій Подорван.

А отже, це рішення автоматично зменшить доходну частину бюджету Чернігова.

Депутат Чернігівської міськради, екс-міський голова Чернігова (2002-2015) Олександр Соколов вважає, що урядове рішення значно звужує повноваження органів місцевого самоврядування.

У міськраді відреагували на можливу заборону тримати гроші міського бюджету на депозиті в банку, фото-2

«Я не розумію логіку цього рішення, якщо у нас децентралізація, то міста мають самостійно розпоряджатися бюджетними коштами», - сказав він.

Соколов також нагадав, що колись уже діяла така заборона на підставі розпорядження Мінфіну і голови різних міст постійно порушували питання про її скасування.

«Кошти на депозиті – додатковий ресурс для міста, але не самоціль. Доки розробляється проектно-кошторисна документація, доки тривають тендерні процедури, кошти, виділені на конкретні проекти, можуть «працювати», - переконаний він.

Водночас Соколов зауважив, що депутати, виконкоми міськрад мають контролювати, аби не було зловживань і кошти не перебували на депозиті виключно заради дивідендів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#депозит #місцевий бюджет #кабмін
Оголошення
live comments feed...