Андрій Садовий: «Саме зараз нам потрібно піти в наступ на корупцію, аби Україна мала майбутнє»

ПЕРЕДВИБОРЧА АГІТАЦІЯ. Візит мера Львова і кандидата в Президенти України до Чернігова вийшов надзвичайно насиченим: прогулянка містом, спілкування з чернігівцями просто неба, зустріч з працівниками швейної фабрики… А ввечері – спілкування з найбільш активними мешканцями міста, що прийшли на зустріч, бо їм не все одно яким буде майбутнє України. Чернігівцями, які прагнуть зробити не імпульсивний (за дитячим принципом «подобається – не подобається»), а зважений вибір.

Саме усвідомлений вибір – те, що потрібно зараз Україні, переконаний Андрій Садовий. І реагувати не на результати соціологічних опитувань, а на рівень довіри.

– Зараз люди не мають довіри до влади. Моє завдання – повернути цю довіру. Люди – мудрі. Вони бачать, коли влада щось робить для країни, а коли ні, – зазначив Андрій Садовий і процитував відомого грузинського економіста та політика Каху Бендукідзе, який свого часу зауважив, що незалежність України не записана в Біблії, а існує лише за умови, коли українці до цього докладають зусилля. Саме зараз ці зусилля потрібні як ніколи, аби втілити життєво необхідні зміни в державі. Протягом півтори годин обговорили ключові з них. І не просто обговорили, а на прикладі втілення ініціатив у Львові побачили, що не існує питань, які не можна вирішити – є люди, які не хочуть, або не здатні вирішувати.

– Я беру до себе в команду тих, хто розумніший фаховіший за мене, і не заважаю їм працювати. Оце і все. Головне – бажання, політична воля і здатність мислити стратегічно,каже Андрій Садовий. 

Про стратегію

Мер міста чи Президент, на переконання Андрія Садового, має бути стратегом, який дає дороговказ, напрямок руху країни.

– Треба бачити на 10-20 років наперед. Коли ми готували Лівів до Євро-2012 колеги з інших міст казали – он дороги треба 100 метрів доробити. Але ми пішли іншим шляхом – інвестували в гостинність, в атмосферу, в дрібниці які згодом дали вражаючий ефект.

Як наслідок – сьогодні ті вболівальники, які побували у Львові в 2012 році, поверталися в місто, розповідали знайомим, рідним.

В цьому стратегічному полі лежить і безліч інших питань. Андрій Садовий зокрема звернув увагу на відсутність в Чернігові аеропорту.

– Літаки в Чернігові є? Без аеропорту діла не буде. Вам потрібні прямі рейси в Ужгород, Одесу, Харків, Дніпро. Бо інакше в Києві туристів перехоплять – гроші йдуть туди, де налагоджені комунікації,з досвіду керування містом зазначив мер Львова.

За умови нормального сполучення, наше місто могло би отримувати значні додаткові кошти від туристів. Але для цього потрібні інвестиції:

– Одне з перших, що я зробив, ставши мером, замовив проект аеропорту у Львові. І сьогодні він найкрутіший в Україні. А це – робочі місця, туризм, розвиток економіки…

Ще один приклад, який демонструє невміння влади дивитися наперед – ситуація з дорогами. Для порівняння: в США близько 60 % доріг зроблені з бетону, в Німеччині – близько 40 %. А в Україні – 99 % з асфальту. Так, бетонна дорога дорожча, але вона 30 років не потребує ремонту.

– Не ремонт траси Одеса – Київ, сумарно вже витратили за кілька років 1,5 мільярди доларів! А нова бетонна коштувала би 350 мільйонів доларів, і її не треба було би щороку латати, – пояснюю Андрій Садовий. – Бо ніхто не мислить стратегічно. Думають сьогодні на сьогодні.

До того ж, нагадує він, цемент – українського виробництва, а бітум для виготовлення асфальту Україна вимушена закуповувати в… Росії. А це – ще одна проблема. 

Про енергетичну та економічну незалежність

Російський бітум – це лише один штрих в загальній картині. Минулого року представники «Самопомочі» блокадою добилися згортання торгівлі з окупованими територіями, але економічні зв’язки України з країною-окупантом як і раніше потужні. А головне – часто знаходяться в стратегічних галузях, як, наприклад, енергетика.

– У нас є 6 атомних електростанцій і достатньо урану власного видобутку, але ми не можемо виготовляти ТВЕЛи (паливо для АЕС. – Прим. ред.) і тому відправляємо уран до Росії, звідки потім отримуємо ТВЕЛи, – говорить Андрій Садовий.

Лідер «Самопомочі» переконаний, що громадянина країни-агресора не можуть володіти в Україні стратегічними підприємствами і пояснює на прикладі тісних газових стосунків, чим небезпечна енергетична залежність.

– Ми добуваємо 21 млрд кубометрів газу, а споживаємо – 31 млрд. В 60-х роках добували 68 млрд кубів. І за 5 років можна вийти на показники, коли нам вистачатиме власного газу і для потреб населення і для промисловості. Чому цього не зробили раніше, починаючи з 1991 року? Бо в газових контрактах з Росією завжди була корупційна складова, яка давала надприбутки окремим особам. А вони в свою чергу фінансували кишенькових політиків, олігархів.

В той же час у України зараз є можливість купувати польський газ. Все, що для цього потрібно – добудувати 100 кілометрів газопроводу. Але як і раніше діють старі схеми. Це ще один яскравий приклад до попередньої частини розмови – про відсутність стратегії. 

Про промисловість

Інвестиції з прицілом на 10-20 років, звісно, потребують коштів, але, на думку Андрія Садового, питання наповнення дохідної частини бюджету вирішується достатньо просто. Через зміни в податковому кодексі, підтримку власного виробництва і ліквідацію «корупційної гідри».

– Зараз з митниці 100 мільярдів зникає невідомо куди, бо 85 % імпорту йде за «сірими» схемами. Як чернігівське швейне виробництво може конкурувати з завезеною без жодних митних податків китайською продукцією?

Як наслідок – половина української економіки перебуває в тіні. До того ж, через надмірне податкове навантаження ледь не 80 % зарплат виплачується в конвертах. А з цих грошей в бюджет не потрапляє нічого.

– З податковим навантаженням в 40 % ми не злетимо. Приклади країн, які демонстрували свого часу стрімкий розвиток – Китай, Корея, Сінгапур – знижували до 20 %. Нам потрібно теж піти таким шляхом, наполягає Андрій Садовий. А паралельно пропонує механізм, який довів свою успішність в країнах Балтії та Грузії – заміна податку на прибуток податком на виведений капітал. Все просто: вкладаєш зароблені в Україні гроші в українську ж економіку, інвестуєш у наше виробництво – будь-ласка; виводиш кошти за кордон – сплати податок. Це б допомогло відновити роботу підприємств і збудувати нові.

– Боляче дивитися на КБ «Антонов», де після звільнення президента – генерального конструктора Дмитра Ківи за 4 роки змінилося чотири керівника. І завод весь цей час не випускає літаки. Треба всіма можливими і неможливими способами відновити літакобудування, суднобудування, ракетобудування, посилити випуск громадського транспорту, – каже Андрій Садовий. – Маємо запустити маховик виробництва. А це – зарплати, податки, надходження до бюджету, фінансування соціальної сфери – культури, освіти, медицини…

Поки ж на українському ринку масово присутні білоруські тролейбуси, польські трамваї, китайці з електробусами. І це при тому, що наявні поклади літію в Україні дозволяють налагодити масове виробництво акумуляторів для електротранспорту. І це вкотре повертає до теми про далекоглядність влади.

Про окуповані території

– Треба дати об’єктивну оцінку: частина території України окупована РФ, там регулярні війська і вони звідти не підуть просто так, – заявляє лідер «Самопомочі». Він нагадав, що під тиском цієї політичної сили Верховна рада визнала, що це окуповані Російської федерацією райони. Наступним кроком на переконання Андрія Садового мав би бути указ Президента про лінію розмежування. Втім, цього документу нема вже півроку.

Силовий сценарій відновлення територіальної цілісності країни політик не вважає правильним, оскільки країна-агресор має ядерну зброю, а життя українців – найвища цінність для держави. Саме тому зараз необхідна жорстка лінія розмежування.

– Тому жорстка Лінія розмежування, надійний захист і успішна розбудова країни,має рецепт успіху Андрій Садовий. І ще одна складова – прибрати з усіх сфер російську агентуру, яка продовжує працювати в Україні. Це питання наявності політичної волі, вважає він. І має безліч питань щодо політичної волі під час подій весни 2014 року, коли був окупований Крим:

– У мене купа питань до генералів. Я не знаю жодного прикладу в світовій історії, коли держава віддає територію, на якій є 100 військових частин, без жодного пострілу. Не втратили би Крим – не було в Донецька, Луганська, не було би 10 тисяч загиблих.

Запорука ж подальшої безпеки України – в добросусідських стосунках з західними сусідами.

– Литва, Латвія, Естонія, Румунія, Польща, Чехія, Швеція, Норвегія… Там розуміють, що коли, не дай боже, у нас буде біда – вони будуть наступні. Але з ким з цих країн у нас нормальні стосунки? З угорцями? Ні. З поляками? Ми не можемо вирішити питання з польським газом. З Норвегією? Вони питають: чому ми не купуємо їхню рибу. А тому – що йде контрабанда з Росії, – пояснює Андрій Садовий. Він переконаний: коли з тими ж поляками Україна буде говорити про економічну співпрацю – не буде часу дискутувати про трагічні сторінки спільної історії. 

Про освіту

Лідер «Самопомочі» переконаний, що освіта – фундамент розвитку та економічного успіху. І більше того – запорука існування держави.

– Щоб знищити країну – не потрібна ядерна боєголовка. Достатньо аби студент платив хабарі. Тоді ми матимемо інженерів, чиї мости будуть розвалюватися, архітекторів чиї будинки розсиплються, медиків, які не вміють лікувати,каже Андрій Садовий. І наводить приклад США, де за відносно слабкої середньої школи вищі навчальні заклади є світовими лідерами, оскільки запрошують найталановитіших молодих людей з усього світу. Україна ж, народжуючи навіть більше талантів, втрачає їх, через відсутність стратегічного бачення розвитку освіти.

На сьогодні в Україні більше 300 ВУЗів, але жоден з них не входить навіть до ТОП-100 кращих в світі. Виправити це може державна програма з підтримки кращих навчальних закладів.

– Відбираємо на конкурсних засадах 10 університетів і даємо їм максимальне фінансування, щоб вони готували майбутню основу дипкорпусу, економічну еліту та фахівців в інших галузях, – пропонує Андрій Садовий. – Звісно, це все не за один день, але маючи підтримку людей – зробимо.

***

Саме підтримка і обґрунтована критика українців – те паливо, яке допоможе реалізувати в країні всі необхідні зміни. Андрій Садовий переконаний, що лише таким шляхом – шляхом співпраці і реалізації довготривалої стратегії можна вивести Україну з кризи. І робити це потрібно саме зараз.

Андрій Садовий вибори Самопоміч
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Зареєстровані в службі зайнятості безробітні можуть мати персональний кабінет. Відтак вони володітимуть інформацією щодо можливого пошуку роботи, інформаційних заходів та нарахування допомоги по безробіттю. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Для цього потрібно виконати наступні кроки: Зайти на наш сайт https://chg.dcz.gov.ua/ та натиснути жовту кнопку «Персональний кабінет»; Уважно прочитати інструкцію та послідовно виконати дії, які в ній пропи...
Общество
Протягом минулої доби на Чернігівщині зафіксовано 78 нових випадків COVID-19. 30 жителів області одужало. Таку інформацію оприлюднила пресслужба ОДА з посиланням на Управління охорони здоров’я. Захворювання виявили у 13 ніжинців, 12 чернігівців, трьох прилучан, дев’яти жителів Носівського району, шести Ніжинського, двох Городнянського. По десять випадків інфікування у Бахмацькому та Козелецькому районах, по чотири - у Прилуцькому та Сновському, по одному -...
Происшествия
Під час екстреного гальмування водієм тролейбуса №1, на підлогу впала пасажирка. Вона отримала тілесні ушкодження. Про інцидент повідомив Департамент цивільного захисту і оборонної роботи. Пригода сталася вчора близько 6-тої вечора. Карета екстреної медичної допомоги доставила постраждалу до міської лікарні №2. Після огляду і надання медичної допомоги потерпілу направили на амбулаторне лікування.
Общество
Рух автотранспорту на ділянці вулиці Київської від Грибоєдова до Кибальчича перекриватимуть 1 жовтня. Вона буде закритою з 9-ї ранку, до 17-ї години дня. Таку інформацію оприлюднила пресслужба міської ради. Дозвіл на проведення робіт з прокладання підземного газопроводу до житлового будинку №107–А по вул.Київській наданий ПП «Чернігівгазсталь». На зазначеній ділянці будуть встановлені дорожні знаки згідно зі схемою організації дорожнього руху, погодженою...
Происшествия
Блакитне паливо не буде постачатися до чотирьох сіл Чернігівського району до 2 жовтня включно. Ситуація склалася через проведення аварійних робіт на газопроводах високого тиску. Таку інформацію повідомив Департамент цивільного захисту та оборонної роботи. Так, без газу лишилися Смолин (245 абонентів), Красне (319 абонентів), Ведильці (256 абонентів) та Семенягівка (221 абонент). В разі оперативного виконання робіт газівники обіцяють поновити газопостачання...
Общество
Сьогодні, 22 вересня, виконком міськради надав дозвіл на організацію святкового салюту до Дня міста, передбачений вимогами чинних Правил благоустрою. Відбудеться салют 26 вересня о 21:00. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міськради. Міський голова Владислав Атрошенко на нараді заявив, що у зв’язку із ситуацією з короновірусною хворобою в місті вже відмовилися від цьогорічного великого концерту на Красній площі. Проте, так як чернігівці все одно за...
Общество
Комісії, що відбиратимуть кандидатів на посади директорів медзакладів Чернігова розпочали свою роботу. Вони почнуть приймати заявки завтра. Відбір триватиме до 9 жовтня. Таку інформацію оприлюднила пресслужба міської ради. Посади генеральних директорів вакантні в Пологовому будинку, Дитячій стоматологічній поліклініці, Дитячій поліклініці № 2, міській лікарні № 2, міській лікарні № 4. Конкурс проводиться відкрито. Всі, хто відповідає вимогам законодавства,...
Общество
Система територіальної оборони Оперативного командування «Північ» почала розгортатися на Чернігівщині. Почали працювати штаби зон відповідальності підрозділів тероборони. Така інформація з’явилася на АрміяInform. Розгортання відбувається у рамках масштабних військових навчань «Об’єднані зусилля  2020», які проходять на території всієї країни. У перший день навчань Чернігівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки здійснив о...
Спорт
Нападник чернігівської "Десни" та один з найкращих бомбардирів УПЛ минулого сезону Олександр Філіппов переходить до бельгійського «Сент-Трюйдена». Про це повідомляє пресслужба ФК "Десна". За даними аналітичного порталу Transfermarket, сума компенсації, яку отримає "Десна" за Філіппова, сягає 1,5 млн євро.  Нагадаємо, що Олександр провів за сіверян 125 матчів і забив 48 голів.