Андрій Садовий: «Саме зараз нам потрібно піти в наступ на корупцію, аби Україна мала майбутнє»

ПЕРЕДВИБОРЧА АГІТАЦІЯ. Візит мера Львова і кандидата в Президенти України до Чернігова вийшов надзвичайно насиченим: прогулянка містом, спілкування з чернігівцями просто неба, зустріч з працівниками швейної фабрики… А ввечері – спілкування з найбільш активними мешканцями міста, що прийшли на зустріч, бо їм не все одно яким буде майбутнє України. Чернігівцями, які прагнуть зробити не імпульсивний (за дитячим принципом «подобається – не подобається»), а зважений вибір.

Саме усвідомлений вибір – те, що потрібно зараз Україні, переконаний Андрій Садовий. І реагувати не на результати соціологічних опитувань, а на рівень довіри.

– Зараз люди не мають довіри до влади. Моє завдання – повернути цю довіру. Люди – мудрі. Вони бачать, коли влада щось робить для країни, а коли ні, – зазначив Андрій Садовий і процитував відомого грузинського економіста та політика Каху Бендукідзе, який свого часу зауважив, що незалежність України не записана в Біблії, а існує лише за умови, коли українці до цього докладають зусилля. Саме зараз ці зусилля потрібні як ніколи, аби втілити життєво необхідні зміни в державі. Протягом півтори годин обговорили ключові з них. І не просто обговорили, а на прикладі втілення ініціатив у Львові побачили, що не існує питань, які не можна вирішити – є люди, які не хочуть, або не здатні вирішувати.

– Я беру до себе в команду тих, хто розумніший фаховіший за мене, і не заважаю їм працювати. Оце і все. Головне – бажання, політична воля і здатність мислити стратегічно,каже Андрій Садовий. 

Про стратегію

Мер міста чи Президент, на переконання Андрія Садового, має бути стратегом, який дає дороговказ, напрямок руху країни.

– Треба бачити на 10-20 років наперед. Коли ми готували Лівів до Євро-2012 колеги з інших міст казали – он дороги треба 100 метрів доробити. Але ми пішли іншим шляхом – інвестували в гостинність, в атмосферу, в дрібниці які згодом дали вражаючий ефект.

Як наслідок – сьогодні ті вболівальники, які побували у Львові в 2012 році, поверталися в місто, розповідали знайомим, рідним.

В цьому стратегічному полі лежить і безліч інших питань. Андрій Садовий зокрема звернув увагу на відсутність в Чернігові аеропорту.

– Літаки в Чернігові є? Без аеропорту діла не буде. Вам потрібні прямі рейси в Ужгород, Одесу, Харків, Дніпро. Бо інакше в Києві туристів перехоплять – гроші йдуть туди, де налагоджені комунікації,з досвіду керування містом зазначив мер Львова.

За умови нормального сполучення, наше місто могло би отримувати значні додаткові кошти від туристів. Але для цього потрібні інвестиції:

– Одне з перших, що я зробив, ставши мером, замовив проект аеропорту у Львові. І сьогодні він найкрутіший в Україні. А це – робочі місця, туризм, розвиток економіки…

Ще один приклад, який демонструє невміння влади дивитися наперед – ситуація з дорогами. Для порівняння: в США близько 60 % доріг зроблені з бетону, в Німеччині – близько 40 %. А в Україні – 99 % з асфальту. Так, бетонна дорога дорожча, але вона 30 років не потребує ремонту.

– Не ремонт траси Одеса – Київ, сумарно вже витратили за кілька років 1,5 мільярди доларів! А нова бетонна коштувала би 350 мільйонів доларів, і її не треба було би щороку латати, – пояснюю Андрій Садовий. – Бо ніхто не мислить стратегічно. Думають сьогодні на сьогодні.

До того ж, нагадує він, цемент – українського виробництва, а бітум для виготовлення асфальту Україна вимушена закуповувати в… Росії. А це – ще одна проблема. 

Про енергетичну та економічну незалежність

Російський бітум – це лише один штрих в загальній картині. Минулого року представники «Самопомочі» блокадою добилися згортання торгівлі з окупованими територіями, але економічні зв’язки України з країною-окупантом як і раніше потужні. А головне – часто знаходяться в стратегічних галузях, як, наприклад, енергетика.

– У нас є 6 атомних електростанцій і достатньо урану власного видобутку, але ми не можемо виготовляти ТВЕЛи (паливо для АЕС. – Прим. ред.) і тому відправляємо уран до Росії, звідки потім отримуємо ТВЕЛи, – говорить Андрій Садовий.

Лідер «Самопомочі» переконаний, що громадянина країни-агресора не можуть володіти в Україні стратегічними підприємствами і пояснює на прикладі тісних газових стосунків, чим небезпечна енергетична залежність.

– Ми добуваємо 21 млрд кубометрів газу, а споживаємо – 31 млрд. В 60-х роках добували 68 млрд кубів. І за 5 років можна вийти на показники, коли нам вистачатиме власного газу і для потреб населення і для промисловості. Чому цього не зробили раніше, починаючи з 1991 року? Бо в газових контрактах з Росією завжди була корупційна складова, яка давала надприбутки окремим особам. А вони в свою чергу фінансували кишенькових політиків, олігархів.

В той же час у України зараз є можливість купувати польський газ. Все, що для цього потрібно – добудувати 100 кілометрів газопроводу. Але як і раніше діють старі схеми. Це ще один яскравий приклад до попередньої частини розмови – про відсутність стратегії. 

Про промисловість

Інвестиції з прицілом на 10-20 років, звісно, потребують коштів, але, на думку Андрія Садового, питання наповнення дохідної частини бюджету вирішується достатньо просто. Через зміни в податковому кодексі, підтримку власного виробництва і ліквідацію «корупційної гідри».

– Зараз з митниці 100 мільярдів зникає невідомо куди, бо 85 % імпорту йде за «сірими» схемами. Як чернігівське швейне виробництво може конкурувати з завезеною без жодних митних податків китайською продукцією?

Як наслідок – половина української економіки перебуває в тіні. До того ж, через надмірне податкове навантаження ледь не 80 % зарплат виплачується в конвертах. А з цих грошей в бюджет не потрапляє нічого.

– З податковим навантаженням в 40 % ми не злетимо. Приклади країн, які демонстрували свого часу стрімкий розвиток – Китай, Корея, Сінгапур – знижували до 20 %. Нам потрібно теж піти таким шляхом, наполягає Андрій Садовий. А паралельно пропонує механізм, який довів свою успішність в країнах Балтії та Грузії – заміна податку на прибуток податком на виведений капітал. Все просто: вкладаєш зароблені в Україні гроші в українську ж економіку, інвестуєш у наше виробництво – будь-ласка; виводиш кошти за кордон – сплати податок. Це б допомогло відновити роботу підприємств і збудувати нові.

– Боляче дивитися на КБ «Антонов», де після звільнення президента – генерального конструктора Дмитра Ківи за 4 роки змінилося чотири керівника. І завод весь цей час не випускає літаки. Треба всіма можливими і неможливими способами відновити літакобудування, суднобудування, ракетобудування, посилити випуск громадського транспорту, – каже Андрій Садовий. – Маємо запустити маховик виробництва. А це – зарплати, податки, надходження до бюджету, фінансування соціальної сфери – культури, освіти, медицини…

Поки ж на українському ринку масово присутні білоруські тролейбуси, польські трамваї, китайці з електробусами. І це при тому, що наявні поклади літію в Україні дозволяють налагодити масове виробництво акумуляторів для електротранспорту. І це вкотре повертає до теми про далекоглядність влади.

Про окуповані території

– Треба дати об’єктивну оцінку: частина території України окупована РФ, там регулярні війська і вони звідти не підуть просто так, – заявляє лідер «Самопомочі». Він нагадав, що під тиском цієї політичної сили Верховна рада визнала, що це окуповані Російської федерацією райони. Наступним кроком на переконання Андрія Садового мав би бути указ Президента про лінію розмежування. Втім, цього документу нема вже півроку.

Силовий сценарій відновлення територіальної цілісності країни політик не вважає правильним, оскільки країна-агресор має ядерну зброю, а життя українців – найвища цінність для держави. Саме тому зараз необхідна жорстка лінія розмежування.

– Тому жорстка Лінія розмежування, надійний захист і успішна розбудова країни,має рецепт успіху Андрій Садовий. І ще одна складова – прибрати з усіх сфер російську агентуру, яка продовжує працювати в Україні. Це питання наявності політичної волі, вважає він. І має безліч питань щодо політичної волі під час подій весни 2014 року, коли був окупований Крим:

– У мене купа питань до генералів. Я не знаю жодного прикладу в світовій історії, коли держава віддає територію, на якій є 100 військових частин, без жодного пострілу. Не втратили би Крим – не було в Донецька, Луганська, не було би 10 тисяч загиблих.

Запорука ж подальшої безпеки України – в добросусідських стосунках з західними сусідами.

– Литва, Латвія, Естонія, Румунія, Польща, Чехія, Швеція, Норвегія… Там розуміють, що коли, не дай боже, у нас буде біда – вони будуть наступні. Але з ким з цих країн у нас нормальні стосунки? З угорцями? Ні. З поляками? Ми не можемо вирішити питання з польським газом. З Норвегією? Вони питають: чому ми не купуємо їхню рибу. А тому – що йде контрабанда з Росії, – пояснює Андрій Садовий. Він переконаний: коли з тими ж поляками Україна буде говорити про економічну співпрацю – не буде часу дискутувати про трагічні сторінки спільної історії. 

Про освіту

Лідер «Самопомочі» переконаний, що освіта – фундамент розвитку та економічного успіху. І більше того – запорука існування держави.

– Щоб знищити країну – не потрібна ядерна боєголовка. Достатньо аби студент платив хабарі. Тоді ми матимемо інженерів, чиї мости будуть розвалюватися, архітекторів чиї будинки розсиплються, медиків, які не вміють лікувати,каже Андрій Садовий. І наводить приклад США, де за відносно слабкої середньої школи вищі навчальні заклади є світовими лідерами, оскільки запрошують найталановитіших молодих людей з усього світу. Україна ж, народжуючи навіть більше талантів, втрачає їх, через відсутність стратегічного бачення розвитку освіти.

На сьогодні в Україні більше 300 ВУЗів, але жоден з них не входить навіть до ТОП-100 кращих в світі. Виправити це може державна програма з підтримки кращих навчальних закладів.

– Відбираємо на конкурсних засадах 10 університетів і даємо їм максимальне фінансування, щоб вони готували майбутню основу дипкорпусу, економічну еліту та фахівців в інших галузях, – пропонує Андрій Садовий. – Звісно, це все не за один день, але маючи підтримку людей – зробимо.

***

Саме підтримка і обґрунтована критика українців – те паливо, яке допоможе реалізувати в країні всі необхідні зміни. Андрій Садовий переконаний, що лише таким шляхом – шляхом співпраці і реалізації довготривалої стратегії можна вивести Україну з кризи. І робити це потрібно саме зараз.

Андрій Садовий вибори Самопоміч
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Новости компаний
Искренние улыбки, уютные объятия, волшебные семейные вечера и бесконечное ощущения праздника. Все это можно приблизить с помощью особенных новогодних сюрпризов для родных и близких. Именно поэтому команда Mofy.life разработала лимитированную коллекцию вдохновляющих подарков для ваших деток, племянников, крестников, подружек и любимых коллег. Это подарки, наполненные смыслом и любовью. Они принесут миллионы счастливых мгновений, сделают праздники ярче и даж...
Общество
На даний час в Чернігові зареєстровано 44 випадки захворювання на гепатит А – такі цифри були озвучені сьогодні на брифінгу, який провели в міській раді представники медичних установ. Три десятки постраждалих мають стосунок до середньої школи №7 – це двадцять вісім учнів та двоє працівників закладу. Решта заражених – або члени родин учнів та працівників або люди, які живуть з ними, так би мовити, під одним дахом. 23 хворих звернулися до медиків самі, у інш...
Общество
Это возможно из-за постоянного расширения кладбища в районе Забаровки: оно постоянно расширяется и может оказаться в зоне санитарной охраны водозабора "Подуcівка". Если это произойдет, то использовать воду, которая там добывается, будет невозможно. В сообщении Черниговводоканала говорится, что статус кладбища, о котором идет речь, не определен. Ответственных за него - нет. А новые захоронения появляются. В коммунальном предприятии надеются, что решить проб...
Общество
Черниговщина отправила на срочную службу в ВСУ и другие военизированные формирования 470 парней. По информации портала Армія.Inform: 250 призывников отслужат в ВСУ; 133 - в Нацгвардии; остальные 87 - в Госпогранслужба и спецслужбе транспорта МОУ. По словам заместителя военкома Черниговщины подполковника Вадима Лильчицкого, во время осенней призывной кампании-2019 наблюдался низкий уровень образованности и низкий уровень здоровья у призывников. Так, каждый...
Общество
Через ремонт дороги на вулиці Красносільського, в роботу автобусних маршрутів №№ 15; 20; 23; 35, з 9:00 17 грудня по 19:00 20 грудня, вносяться зміни. Про це повідомляє Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку. Вищезгадані маршрути переважно будуть об'їжджати перекриту ділянку на вулиці Красносільського від вулиці Глібова до провулку Костромського, по вулиці Незалежності. Детальна схема об'їзду перекритої ділянки:
Общество
Молоді дуби, клени, липи та черемхи –  близько 100 саджанців з’явилися днями на вулицях і скверах обласного центру. Озелененням займалися працівники комунального підприємства «Зеленбуд». Інформація про це з’явилася на сторінці КП у Facebook. Нові дерева різних порід висадили біля військово-історичного музею та школи мистецтв на вулиці Олександра Молодчого, на вулиці Любомира Боднарука в районі «П’ятикутів» та в терасі річки Стрижень між вулицями Київська...
Общество
Міськвиконком прийняв рішення про заборону знаходження коней, поні та віслюків на Красній площі в період новорічно-різдвяних свят і роботи Казкового містечка. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернігівської міськради. Ця заборона діятиме з 19 грудня 2019 року до 31 січня 2020 року включно. Контроль за дотриманням норм цього рішення здійснюватимуть Чернігівський відділ поліції ГУНП в Чернігівській області, управління патрульної поліції в Чернігівські...
Общество
В планах городского управления образования заменить окна во всех школах города. Однако это возможно лишь при наличии нужного финансирования. Замначальника управления Елена Нагорная ответила на петицию Оксаны Головко по-поводу замены окон в школе №18. Женщина указывала, что они страшные, трухлявые и порой заклеены скотчем. В ответе чиновницы, в частности, написано: "Місцевий бюджет не дає змогу за один рік одночасно здійснити капітальні ремонти по заміні ві...
Криминал
Обвиняемая присвоила 36 278 гривен чужой пенсии. За это она предстанет перед судом. По информации Черниговской местной прокуратуры, работница социальной службы, которая ухаживала за старушкой, а в апреле 2016 года украла пенсионную банковскую карточку жертвы. Позднее обвиняемая уволилась с работы и на протяжении двух лет распоряжалась деньгами пенсионерки, в том числе снимала наличку и пополняла мобильный счет. За кражу карточки и денег бывшей сотруднице с...