Андрій Садовий: «Саме зараз нам потрібно піти в наступ на корупцію, аби Україна мала майбутнє»

ПЕРЕДВИБОРЧА АГІТАЦІЯ. Візит мера Львова і кандидата в Президенти України до Чернігова вийшов надзвичайно насиченим: прогулянка містом, спілкування з чернігівцями просто неба, зустріч з працівниками швейної фабрики… А ввечері – спілкування з найбільш активними мешканцями міста, що прийшли на зустріч, бо їм не все одно яким буде майбутнє України. Чернігівцями, які прагнуть зробити не імпульсивний (за дитячим принципом «подобається – не подобається»), а зважений вибір.

Саме усвідомлений вибір – те, що потрібно зараз Україні, переконаний Андрій Садовий. І реагувати не на результати соціологічних опитувань, а на рівень довіри.

– Зараз люди не мають довіри до влади. Моє завдання – повернути цю довіру. Люди – мудрі. Вони бачать, коли влада щось робить для країни, а коли ні, – зазначив Андрій Садовий і процитував відомого грузинського економіста та політика Каху Бендукідзе, який свого часу зауважив, що незалежність України не записана в Біблії, а існує лише за умови, коли українці до цього докладають зусилля. Саме зараз ці зусилля потрібні як ніколи, аби втілити життєво необхідні зміни в державі. Протягом півтори годин обговорили ключові з них. І не просто обговорили, а на прикладі втілення ініціатив у Львові побачили, що не існує питань, які не можна вирішити – є люди, які не хочуть, або не здатні вирішувати.

– Я беру до себе в команду тих, хто розумніший фаховіший за мене, і не заважаю їм працювати. Оце і все. Головне – бажання, політична воля і здатність мислити стратегічно,каже Андрій Садовий. 

Про стратегію

Мер міста чи Президент, на переконання Андрія Садового, має бути стратегом, який дає дороговказ, напрямок руху країни.

– Треба бачити на 10-20 років наперед. Коли ми готували Лівів до Євро-2012 колеги з інших міст казали – он дороги треба 100 метрів доробити. Але ми пішли іншим шляхом – інвестували в гостинність, в атмосферу, в дрібниці які згодом дали вражаючий ефект.

Як наслідок – сьогодні ті вболівальники, які побували у Львові в 2012 році, поверталися в місто, розповідали знайомим, рідним.

В цьому стратегічному полі лежить і безліч інших питань. Андрій Садовий зокрема звернув увагу на відсутність в Чернігові аеропорту.

– Літаки в Чернігові є? Без аеропорту діла не буде. Вам потрібні прямі рейси в Ужгород, Одесу, Харків, Дніпро. Бо інакше в Києві туристів перехоплять – гроші йдуть туди, де налагоджені комунікації,з досвіду керування містом зазначив мер Львова.

За умови нормального сполучення, наше місто могло би отримувати значні додаткові кошти від туристів. Але для цього потрібні інвестиції:

– Одне з перших, що я зробив, ставши мером, замовив проект аеропорту у Львові. І сьогодні він найкрутіший в Україні. А це – робочі місця, туризм, розвиток економіки…

Ще один приклад, який демонструє невміння влади дивитися наперед – ситуація з дорогами. Для порівняння: в США близько 60 % доріг зроблені з бетону, в Німеччині – близько 40 %. А в Україні – 99 % з асфальту. Так, бетонна дорога дорожча, але вона 30 років не потребує ремонту.

– Не ремонт траси Одеса – Київ, сумарно вже витратили за кілька років 1,5 мільярди доларів! А нова бетонна коштувала би 350 мільйонів доларів, і її не треба було би щороку латати, – пояснюю Андрій Садовий. – Бо ніхто не мислить стратегічно. Думають сьогодні на сьогодні.

До того ж, нагадує він, цемент – українського виробництва, а бітум для виготовлення асфальту Україна вимушена закуповувати в… Росії. А це – ще одна проблема. 

Про енергетичну та економічну незалежність

Російський бітум – це лише один штрих в загальній картині. Минулого року представники «Самопомочі» блокадою добилися згортання торгівлі з окупованими територіями, але економічні зв’язки України з країною-окупантом як і раніше потужні. А головне – часто знаходяться в стратегічних галузях, як, наприклад, енергетика.

– У нас є 6 атомних електростанцій і достатньо урану власного видобутку, але ми не можемо виготовляти ТВЕЛи (паливо для АЕС. – Прим. ред.) і тому відправляємо уран до Росії, звідки потім отримуємо ТВЕЛи, – говорить Андрій Садовий.

Лідер «Самопомочі» переконаний, що громадянина країни-агресора не можуть володіти в Україні стратегічними підприємствами і пояснює на прикладі тісних газових стосунків, чим небезпечна енергетична залежність.

– Ми добуваємо 21 млрд кубометрів газу, а споживаємо – 31 млрд. В 60-х роках добували 68 млрд кубів. І за 5 років можна вийти на показники, коли нам вистачатиме власного газу і для потреб населення і для промисловості. Чому цього не зробили раніше, починаючи з 1991 року? Бо в газових контрактах з Росією завжди була корупційна складова, яка давала надприбутки окремим особам. А вони в свою чергу фінансували кишенькових політиків, олігархів.

В той же час у України зараз є можливість купувати польський газ. Все, що для цього потрібно – добудувати 100 кілометрів газопроводу. Але як і раніше діють старі схеми. Це ще один яскравий приклад до попередньої частини розмови – про відсутність стратегії. 

Про промисловість

Інвестиції з прицілом на 10-20 років, звісно, потребують коштів, але, на думку Андрія Садового, питання наповнення дохідної частини бюджету вирішується достатньо просто. Через зміни в податковому кодексі, підтримку власного виробництва і ліквідацію «корупційної гідри».

– Зараз з митниці 100 мільярдів зникає невідомо куди, бо 85 % імпорту йде за «сірими» схемами. Як чернігівське швейне виробництво може конкурувати з завезеною без жодних митних податків китайською продукцією?

Як наслідок – половина української економіки перебуває в тіні. До того ж, через надмірне податкове навантаження ледь не 80 % зарплат виплачується в конвертах. А з цих грошей в бюджет не потрапляє нічого.

– З податковим навантаженням в 40 % ми не злетимо. Приклади країн, які демонстрували свого часу стрімкий розвиток – Китай, Корея, Сінгапур – знижували до 20 %. Нам потрібно теж піти таким шляхом, наполягає Андрій Садовий. А паралельно пропонує механізм, який довів свою успішність в країнах Балтії та Грузії – заміна податку на прибуток податком на виведений капітал. Все просто: вкладаєш зароблені в Україні гроші в українську ж економіку, інвестуєш у наше виробництво – будь-ласка; виводиш кошти за кордон – сплати податок. Це б допомогло відновити роботу підприємств і збудувати нові.

– Боляче дивитися на КБ «Антонов», де після звільнення президента – генерального конструктора Дмитра Ківи за 4 роки змінилося чотири керівника. І завод весь цей час не випускає літаки. Треба всіма можливими і неможливими способами відновити літакобудування, суднобудування, ракетобудування, посилити випуск громадського транспорту, – каже Андрій Садовий. – Маємо запустити маховик виробництва. А це – зарплати, податки, надходження до бюджету, фінансування соціальної сфери – культури, освіти, медицини…

Поки ж на українському ринку масово присутні білоруські тролейбуси, польські трамваї, китайці з електробусами. І це при тому, що наявні поклади літію в Україні дозволяють налагодити масове виробництво акумуляторів для електротранспорту. І це вкотре повертає до теми про далекоглядність влади.

Про окуповані території

– Треба дати об’єктивну оцінку: частина території України окупована РФ, там регулярні війська і вони звідти не підуть просто так, – заявляє лідер «Самопомочі». Він нагадав, що під тиском цієї політичної сили Верховна рада визнала, що це окуповані Російської федерацією райони. Наступним кроком на переконання Андрія Садового мав би бути указ Президента про лінію розмежування. Втім, цього документу нема вже півроку.

Силовий сценарій відновлення територіальної цілісності країни політик не вважає правильним, оскільки країна-агресор має ядерну зброю, а життя українців – найвища цінність для держави. Саме тому зараз необхідна жорстка лінія розмежування.

– Тому жорстка Лінія розмежування, надійний захист і успішна розбудова країни,має рецепт успіху Андрій Садовий. І ще одна складова – прибрати з усіх сфер російську агентуру, яка продовжує працювати в Україні. Це питання наявності політичної волі, вважає він. І має безліч питань щодо політичної волі під час подій весни 2014 року, коли був окупований Крим:

– У мене купа питань до генералів. Я не знаю жодного прикладу в світовій історії, коли держава віддає територію, на якій є 100 військових частин, без жодного пострілу. Не втратили би Крим – не було в Донецька, Луганська, не було би 10 тисяч загиблих.

Запорука ж подальшої безпеки України – в добросусідських стосунках з західними сусідами.

– Литва, Латвія, Естонія, Румунія, Польща, Чехія, Швеція, Норвегія… Там розуміють, що коли, не дай боже, у нас буде біда – вони будуть наступні. Але з ким з цих країн у нас нормальні стосунки? З угорцями? Ні. З поляками? Ми не можемо вирішити питання з польським газом. З Норвегією? Вони питають: чому ми не купуємо їхню рибу. А тому – що йде контрабанда з Росії, – пояснює Андрій Садовий. Він переконаний: коли з тими ж поляками Україна буде говорити про економічну співпрацю – не буде часу дискутувати про трагічні сторінки спільної історії. 

Про освіту

Лідер «Самопомочі» переконаний, що освіта – фундамент розвитку та економічного успіху. І більше того – запорука існування держави.

– Щоб знищити країну – не потрібна ядерна боєголовка. Достатньо аби студент платив хабарі. Тоді ми матимемо інженерів, чиї мости будуть розвалюватися, архітекторів чиї будинки розсиплються, медиків, які не вміють лікувати,каже Андрій Садовий. І наводить приклад США, де за відносно слабкої середньої школи вищі навчальні заклади є світовими лідерами, оскільки запрошують найталановитіших молодих людей з усього світу. Україна ж, народжуючи навіть більше талантів, втрачає їх, через відсутність стратегічного бачення розвитку освіти.

На сьогодні в Україні більше 300 ВУЗів, але жоден з них не входить навіть до ТОП-100 кращих в світі. Виправити це може державна програма з підтримки кращих навчальних закладів.

– Відбираємо на конкурсних засадах 10 університетів і даємо їм максимальне фінансування, щоб вони готували майбутню основу дипкорпусу, економічну еліту та фахівців в інших галузях, – пропонує Андрій Садовий. – Звісно, це все не за один день, але маючи підтримку людей – зробимо.

***

Саме підтримка і обґрунтована критика українців – те паливо, яке допоможе реалізувати в країні всі необхідні зміни. Андрій Садовий переконаний, що лише таким шляхом – шляхом співпраці і реалізації довготривалої стратегії можна вивести Україну з кризи. І робити це потрібно саме зараз.

Андрій Садовий вибори Самопоміч
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
За інформацією ЦВК, станом на 18:00 23 квітня, стали відомі остаточні результати голосування по всім 6-ти округах на Чернігівщині. У всіх округах Чернігівщини найбільше голосів набрав Володимир Зеленський.
Новости компаний
Сегодня, даже убежденные противники самогоноварения в домашних условиях согласились, что крепкие спиртные напитки, сделанные из экологически чистого сырья, соблюдая технологию производства, намного безопаснее, чем ликероводочная продукция, приобретенная в магазине или супермаркете. Отечественный рынок алкоголя переживает последнее время не лучшие времена. Даже нелегальные производители чувствуют себя намного лучше, чем законные предприятия, которые выпуска...
Криминал
Бобровицкий райсуд лишил наркотороговца шести лет свободы из-за торговли наркотиками. Об этом сообщает пресс-служба Черниговской облпрокуратуры. Преступник - 37-летний мужчина, ранее осужденный за преступления в сфере оборота наркотиков. Драгдиллер в прошлом году неоднократно продавал каннабис, который производил и хранил у себя дома. Преступления совершал, имея не снятую и не погашенную судимость.
Общество
Відбувся конкурс на посаду директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина». Члени конкурсної комісії обирали очільника парку серед трьох кандидатів. Претендентами були чинний директор РЛП «Ялівщина» Володимир Свердлов, його заступник Олександр Парфентьєв, а також фахівець Чернігівського управління лісового та мисливського господарства Володимир Кирієнко. Кандидати представили конкурсній комісії своє бачення розвитку регіонального л...
Политика
Лише 4 депутати Чернігівської міськрадіи оприлюднили звіт про свою роботу за попреденій рік на сайті мерії. Про це повідомляє громадська організація "Агенція міських ініціатив". Відзвітувалися такі депутати: Віктор Тарасов (фракція політичної партії «Демократичний Альянс»); Сергій Вакуленко (фракція політичної партії «Наш край»); Володимир Козир (фракція політичної партії «Наш край»); Ірина Березинець (фракція Чернігівської місцевої організації Радикальної...
Общество
На Чернігівщині за сприяння Міжнародного банку реконструкції та розвитку впроваджується проект «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», повідомили в облдержадміністрації. У рамках проекту представники консорціуму «Соціальні ініціативи» забезпечують надання консультаційних послуг щодо реформування інтернатних закладів. Найближчі кроки вже заплановані і будуть реалізовані упродовж квітня-травня цього року. Зокрема, команда консультантів...
Культура
Зелена сцена розпочне новий сезон 17 травня. Фестиваль проходитиме 3 дні. Про це йдеться на сторінці Зеленої сцени у Фейсбук. Організатори запевняють, що відкриття нового сезону - це коктейль з сучасної української музики, літератури, фотографії, художньої творчості та кіно. Розклад фестивалю наступний: 17 травня, п’ятниця: 17:00 – безкоштовна екскурсія від проекту «Прогулянки з історією»;18:30 – «Aniko Dolidze Big Band» (Київ);20:00 – «Розмовник»: Олекса...
Общество
Центр зайнятості з початку поточного року знайшов роботу для 5,8 тисяч мешканців області. Як повідомили в відомстві, це на 4,4% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, початок 2019 року для служби зайнятості став періодом впровадження інституту кар’єрних радників і посилення взаємодії з роботодавцями щодо збільшення кількості вакансій. Так, протягом трьох місяці...
Общество
ТОВ Фірма «ТехНова», що орендує у громади Чернігова цілісний майновий комплекс ТЕЦ, оприлюднила фінансово-економічні показники підприємства станом на 1 квітня. Загалом за надані послуги з постачання тепла та гарячої води компанії заборгували майже 140 мільйонів гривень. Найбільший боржник – населення (95 млн грн). Борги із державних пільг та субсидій – 9,7 мільйонів. Бюджетні установи заборгували більше 7 мільйонів, інші споживачі – більше 23 млн грн. В св...
Новости по теме
Тільки 4 чернігівських депутати відзвітували про свою роботу
Підтримаймо Порошенка! Збережімо Україну!
Останній шанс для України: перед яким вибором ми постали?
Выборы в Черниговской области под угрозой срыва. Президент отреагировал
Чернігівські штаби прокоментували перший тур президентських виборів області
«Якісна медицина має бути доступна всім громадянам», – Валентин Наливайченко
Понад 10 000 людей прийшли на Красну площу підтримати Юлію Тимошенко (фоторепортаж)
Юлія Тимошенко впевнено перемагає на виборах президента, – результати анкетування 2,5 мільйонів
Петро Порошенко: Ми використали шанс створити державу вільну і продовжимо це робити!
Представник Нацкорпусу оголосив про збір людей, які хотіли б поставити запитання президенту