Будівництво в Ялівщині: нове – це трохи забуте старе

Перше засідання робочої групи з питань доопрацювання проекту детального плану лісопарку «Ялівщина» відбулось у четвер, 14 лютого. Учасники робочої групи схилилися над картою детального плану, створеного близько 10 років тому. Тоді його не схвалила громадськість.

Нині по старому плану знову водять ручкою й показують, де гарно стане багатоповерхівка, де туристичний центр, а де готельний комплекс. Нагадати колишні плани взявся секретар та депутат міськради Максим Черненок, який не є членом робочої групи. Але земля, про яку йдеться, йому не чужа.

Навіщо зібралася робоча група

Начальник управління архітектури та містобудування Сергій Калюжий почав так: детальний план розробили давно, але нині його потрібно коригувати, усі дозволи від міськради вже є. За словами начальника, мер розпорядився створити робочу групу, аби під час виконання запланованого уникнути спротиву і не було проблем з місцевими мешканцями.

Нам потрібно чітко визначити завдання, яке управління архітектури поставить перед виконавцем цієї роботи, для того щоб він міг реалізувати їх на графічних матеріалах, – сказав Сергій Калюжний.

Робоча група зібралася не в повному складі. Та із присутніх бодай якусь активність виявляли лише декілька її учасників: керівник КП «Зеленбуд» – депутат міської ради від БПП Роман Старіков, його колега – депутат з «Опоблоку» заступник директора КП «Чернігівводоканал» Павло Вовк, член комітету Громадської ради при ОДА Руслан Волощук та Олександр Свердлов – директор регіонально-ландшафтного парку «Ялівщина», якому міськрада кілька років не затверджує межі.

А от головне слово на засіданні отримав секретар міськради, який до робочої групи не входить, але, як він сам зазначив, «давно займається цим питанням».

Без права голосу, але з голосом

На початку Сергій Калюжний зауважив: для нормальної роботи потрібно, щоб всі учасники робочої групи подивилися попередній план, після можна почати говорити по кожній конкретній ділянці, визначеній планом.

Чому не можемо? – із кутка кабінету втрутився Максим Черненок. – Давайте говорити. Чим швидше підійдемо до конкретики, тим швидше цей проект буде розроблений.

Після головний архітектор міста розгорнув детальний план на своєму столі. Над планом схилилася вся присутня робоча група. Секретар міськради дістав ручку й почав водити по карті. З цього моменту голова робочої групи Сергій Калюжний відійшов у бік. Говорив виключно Максим Черненок.

Свою присутність на засіданні він пояснив тим, що сам живе поруч із Ялівщиною, а його депутатський округ частково входить у межі детального плану, через що в мешканців округу є побоювання.

– Я не є членом робочої групи, щоб не було конфлікту інтересів під час голосувань, адже цим питанням я займаюся тривалий час.

Максим Черненок почав з «Королівської гірки», зібравши аргументи на користь реконструкції.

Королівська гірка доволі небезпечна, бо не облаштована. Кататися там – це наражати себе й інших на небезпеку. Нещодавно дівчинка-спортсменка пошкодила собі хребет на цій гірці. У хороший сніг на дамбі постійно стоять швидкі. Тому гірку варто привести до ладу, прибрати небезпечні дерева, поставити невеликі підйомники й огородження, – пояснив він.

Не чуже будівництво

Наступне, куди звернув свою ручку й увагу Максим Черненок, – протилежний бік Стрижня, де в одному кутку вже стоїть житловий квартал на Єськова. На березі Стрижня навпроти Ялівщини, за словами депутата, передбачено будівництво багатоповерхівки.

– На цій ділянці передбачено житлове будівництво, завдяки якому ми заховаємо гаражі.

На сайті міськради в переліку землекористувачів на території, де планується РЛП «Ялівщина», вказано, що ділянка, на якій хочуть звести житловий будинок, знаходиться в оренді ТОВ «Альянс міжрегіонального співробітництва». Призначення – для багатоповерхової житлової забудови з приміщеннями соціально-побутового призначення. Кінцевий власник компанії – Черненок Валентина Григорівна. Таке ж ім’я та прізвище, згідно з декларацією Максима Черненка, має матір секретаря міськради.

Згодом він виклав ще один аргумент на користь будівництва багатоповерхівки.

– Також ми зможемо продовжити пішохідну набережну від Єськова аж до Бойової за рахунок забудовника.

Якого саме – не уточнюється, але одним із забудовників житлового комплексу «Стрілецька набережна» на Єськова є компанія «Денар-Люкс», її власник – Петро Черненок. Свого часу депутат та секретар міськради Максим Петрович Черненок був керівником цієї компанії.

Ще один депутатський шматочок

Далі Максим Черненок переводить ручку на інший край Ялівщини – ближче до кільцевої дороги.

У цієї ділянки є власник, який передбачив на ній створення готельного комплексу, що могло б бути, адже поруч знаходиться траса, – розповів Черненок робочій групі, не уточнюючи, у кого саме в користуванні ця ділянка і хто ж там хоче будувати.

Ділянка в Ялівщині біля вулиці Кільцевої знаходиться в аренді ТОВ НВП «Чернігівпарксервіс». Цільове призначення – для проектування та будівництва культурно-оздоровчого комплексу.

Засновником «Чернігівпарксервісу» у 2017 році стала Наталія Осіковська – депутатка міськради від Радикальної партії. У січні цього року засновник змінився. Ним стала – Тамара Григорівна Аблапохіна. За нашою інформацією, це мати депутатки. У найсвіжішій її декларації (за 2017 рік) двічі згадується людина з таким же іменем, прізвищем та по батькові. Вона є власницею двох автівок марки Mercedes, якими безоплатно користується родина Наталії Осіковської.

Накинули оком на свердловини

Ручка Максима Черненка лягає в центр Ялівщини – це так звана територія Жуковського, 6, де знаходяться землі, що перебувають в оренді КП «Зеленбуд»; приватна забудова; території колишніх теплиць, які нині передані в оренду двом фізичним особам.

– Років чотири чи п’ять тому тут розроблявся проект будівництва туристичного комплексу, кінного двору, спортивних об’єктів, дитячого центру, готелю. Щось на кшталт заміського центру відпочинку, – говорить Максим Черненок.

Нагадуючи про те, що там планували побудувати, Максим Черненок каже, що на цій території є один приватний будинок, де живуть дві сім’ї. Його в разі чого треба буде розселяти.

Коли секретар міськради Максим Черненок опустився ручкою на територію Ялівщини за вулицею 77-ї Гвардійської Дивізії (між Стрижнем і «царським селом»), то зазначив: перед тим як розглядати ці території, треба дізнатися, чи використовують свердловини в цьому місці.

Чи є тут свердловини, які вичерпали свій ресурс? Жодних даних щодо них в управлінні архітектури нема.

Ці слова обурили заступника начальника КП «Чернігівводоканал» Павла Вовка.

Максиме Петровичу, вони використовуються. Ви ж кожного дня воду п’єте? Давайте все позакриваємо, усі свердловини водоканалу позакриваємо, щоб там можна було комусь щось збудувати. П’ята частина міста п’є воду звідси.

Сергій Калюжний на це відреагував і сказав, що перед будь-якими роботами з усіма землекористувачами в районі Ялівщини будуть зв’язуватися.

***

Загалом обговорення коригування детального плану не відбулося – Максим Черненок продемонстрував робочій групі все те, що створили ще у 2009 році. З настрою розмови видно: більшість планів залишаються активними й чекають старту.

Наприкінці голова робочої групи Сергій Калюжний сказав, що члени мають два тижні, аби внести додаткові пропозиції та у письмовому вигляді надати управлінню архітектури й містобудування. Усі побажання проектант має винести на папір.

Еженедельник "Семь дней"
Ялівщина зібрання
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

КОЛОНКА
Запятую в этом предложение в ближайшие дни должен поставить украинский парламент. Для себя я уже это сделал. Хотя бы потому, что земля в нашей стране давно продается и покупается, в том числе – о ужас! – иностранцами. Покупать – можно (как правило, не дорого), а создать цивилизованные правила – нельзя. Я убежденный сторонник открытия рынка земли. Его отсутствие говорит одновременно про отсталость нашей страны, если посмотреть на карту мира; так и на отсутс...
Криминал
Украл по пьяни кошелек потерпевшего, где было 3200 грн. По информации от Черниговской местной прокуратуры, грабеж произошел 27 ноября около 5 часов утра возле Черниговского облдрамтеатра. Компания мужчин распивала спиртное. Во время попойки обвиняемый в преступлении воспользовался беспомощным состоянием потерпевшего и вытащил его кошелёк с деньгами. При этом сам обворованный пытался остановить завладевшего чужим имуществом, однако не смог. Уголовное дело...
Происшествия
Причина масового отруєння з фатальними наслідками, яке сталося у селі Стахорщина Новгород-Сіверського району, - дітлахи переплутали корінь борщівнику з дикорослою морквою. Як повідомляється на сайті «Високий вал», під час гри у «піжмурки» дітлахи знайшли корінь, ззовні схожий на дикорослу моркву та з’їли його запивши водою з місцевого джерела. У компанії був і четвертий хлопчик, який їсти підозрілу рослину відмовився. Вже за півгодини потерпілих судомило...
Происшествия
Нелегальных товаров на общую сумму в 294 300 грн обнаружили у 25-летнего украинца. Он был за рулем микроавтобуса "Mercedes". По информации начальника пресс-службы Черниговского погранотряда Александра Дудко, нарушитель через пункт пропуска "Нові Яриловичі"  пытался провезти: 100 литров расфасованного кедрового масла; 52,5 литров средства для животных "Гель релаксирующий"; 300 пачек корма для котов "Фитомины"; 55 литров дезинфицирующего средства "Фармайод";...
Культура
Чернігівські письменники Сергій та Тетяна Дзюби стали лауреатами цьогорічної Міжнародної літературної премії імені Марка Твена у номінації «Визначна літературна діяльність». Про це оголосив міжнародний Арт-центр «KLAS’S ARTS CENTER SAN FRANCISCO». Під час телефонної розмови Сергій Дзюба розповів, що премія була присуджена за книгу «Selected Poems» («Вибрані поезії»), яка вийшла друком в одному з Нью-Йоркських видавництв 2014 року. З того часу вона витрима...
Экология
Среди положительного в этом направление называют обновление техники КП "АТП-2528". Как сообщает пресс-служба Черниговской мэрии, техника упомянутого предприятия на 80% была металлоломом. С 2015 года на её обновление потратили более 80 млн грн. За эти деньги купили, в частности, тракторы, самосвалы, мусоровозы, снегоуборочные машины. Так же упомянули и о новой системе сбора мусора: полуподземные контейнеры для отходов устанавливают во дворах многоэтажек тер...
Происшествия
Троє підлітків, двоє 13-річних хлопців та 17-річна дівчина, врятували 36-річного чоловіка, який провалився під кригу біля мосту через річку Борзенка, яка протікає через Борзну. Про подію повідомили чернігівські рятувальники. Пригода сталася під вечір 7 грудня. 13-річні Богдан Руренко, Кирило Дахно та 17-річна Каріна Колеснікова проходили біля річки, коли почули крики людини, яка кликала на допомогу. Виявилося, що чоловік провалився під кригу та не міг виб...
Общество
Участковые офицеры появились в Тупичеве и Варве Городнянского района. Полицейские станции открыли в админзданиях ОТГ, сообщили в ГУНП Черниговщины. Офицер Тупичевской ОТГ будет обеспечивать правопорядок в Тупичеве, Тополовке, Буривце, Безикове, Большом Листвене. Общая численность населения - более 2500 людей. Что же касается Варвинского коллеги, то его вверенная территория: Варва, Воскресенское, Калиновица, Булавивщина, Григоревщина, Сирякивщина, Леляки, С...
Криминал
Правонарушиетли напали на пострадавшего около полудня на одной из центральных улиц Нежина. Их добычей стали 20 тысяч долларов США. По информации портала mynizhyn.com, подозреваемые, обокрав 51-летнего мужчину, попытались скрыться на внедорожнике "Volkswagen Touareg". Правоохранители ввели план "Перехват", а о нарушителях сообщили и в соседние районы. Так же по камерам "Мережа безпеки" вычислили направление движения внедорожника. В патрульной полиции сообщи...