Будівництво в Ялівщині: нове – це трохи забуте старе

Перше засідання робочої групи з питань доопрацювання проекту детального плану лісопарку «Ялівщина» відбулось у четвер, 14 лютого. Учасники робочої групи схилилися над картою детального плану, створеного близько 10 років тому. Тоді його не схвалила громадськість.

Нині по старому плану знову водять ручкою й показують, де гарно стане багатоповерхівка, де туристичний центр, а де готельний комплекс. Нагадати колишні плани взявся секретар та депутат міськради Максим Черненок, який не є членом робочої групи. Але земля, про яку йдеться, йому не чужа.

Навіщо зібралася робоча група

Начальник управління архітектури та містобудування Сергій Калюжий почав так: детальний план розробили давно, але нині його потрібно коригувати, усі дозволи від міськради вже є. За словами начальника, мер розпорядився створити робочу групу, аби під час виконання запланованого уникнути спротиву і не було проблем з місцевими мешканцями.

Нам потрібно чітко визначити завдання, яке управління архітектури поставить перед виконавцем цієї роботи, для того щоб він міг реалізувати їх на графічних матеріалах, – сказав Сергій Калюжний.

Робоча група зібралася не в повному складі. Та із присутніх бодай якусь активність виявляли лише декілька її учасників: керівник КП «Зеленбуд» – депутат міської ради від БПП Роман Старіков, його колега – депутат з «Опоблоку» заступник директора КП «Чернігівводоканал» Павло Вовк, член комітету Громадської ради при ОДА Руслан Волощук та Олександр Свердлов – директор регіонально-ландшафтного парку «Ялівщина», якому міськрада кілька років не затверджує межі.

А от головне слово на засіданні отримав секретар міськради, який до робочої групи не входить, але, як він сам зазначив, «давно займається цим питанням».

Без права голосу, але з голосом

На початку Сергій Калюжний зауважив: для нормальної роботи потрібно, щоб всі учасники робочої групи подивилися попередній план, після можна почати говорити по кожній конкретній ділянці, визначеній планом.

Чому не можемо? – із кутка кабінету втрутився Максим Черненок. – Давайте говорити. Чим швидше підійдемо до конкретики, тим швидше цей проект буде розроблений.

Після головний архітектор міста розгорнув детальний план на своєму столі. Над планом схилилася вся присутня робоча група. Секретар міськради дістав ручку й почав водити по карті. З цього моменту голова робочої групи Сергій Калюжний відійшов у бік. Говорив виключно Максим Черненок.

Свою присутність на засіданні він пояснив тим, що сам живе поруч із Ялівщиною, а його депутатський округ частково входить у межі детального плану, через що в мешканців округу є побоювання.

– Я не є членом робочої групи, щоб не було конфлікту інтересів під час голосувань, адже цим питанням я займаюся тривалий час.

Максим Черненок почав з «Королівської гірки», зібравши аргументи на користь реконструкції.

Королівська гірка доволі небезпечна, бо не облаштована. Кататися там – це наражати себе й інших на небезпеку. Нещодавно дівчинка-спортсменка пошкодила собі хребет на цій гірці. У хороший сніг на дамбі постійно стоять швидкі. Тому гірку варто привести до ладу, прибрати небезпечні дерева, поставити невеликі підйомники й огородження, – пояснив він.

Не чуже будівництво

Наступне, куди звернув свою ручку й увагу Максим Черненок, – протилежний бік Стрижня, де в одному кутку вже стоїть житловий квартал на Єськова. На березі Стрижня навпроти Ялівщини, за словами депутата, передбачено будівництво багатоповерхівки.

– На цій ділянці передбачено житлове будівництво, завдяки якому ми заховаємо гаражі.

На сайті міськради в переліку землекористувачів на території, де планується РЛП «Ялівщина», вказано, що ділянка, на якій хочуть звести житловий будинок, знаходиться в оренді ТОВ «Альянс міжрегіонального співробітництва». Призначення – для багатоповерхової житлової забудови з приміщеннями соціально-побутового призначення. Кінцевий власник компанії – Черненок Валентина Григорівна. Таке ж ім’я та прізвище, згідно з декларацією Максима Черненка, має матір секретаря міськради.

Згодом він виклав ще один аргумент на користь будівництва багатоповерхівки.

– Також ми зможемо продовжити пішохідну набережну від Єськова аж до Бойової за рахунок забудовника.

Якого саме – не уточнюється, але одним із забудовників житлового комплексу «Стрілецька набережна» на Єськова є компанія «Денар-Люкс», її власник – Петро Черненок. Свого часу депутат та секретар міськради Максим Петрович Черненок був керівником цієї компанії.

Ще один депутатський шматочок

Далі Максим Черненок переводить ручку на інший край Ялівщини – ближче до кільцевої дороги.

У цієї ділянки є власник, який передбачив на ній створення готельного комплексу, що могло б бути, адже поруч знаходиться траса, – розповів Черненок робочій групі, не уточнюючи, у кого саме в користуванні ця ділянка і хто ж там хоче будувати.

Ділянка в Ялівщині біля вулиці Кільцевої знаходиться в аренді ТОВ НВП «Чернігівпарксервіс». Цільове призначення – для проектування та будівництва культурно-оздоровчого комплексу.

Засновником «Чернігівпарксервісу» у 2017 році стала Наталія Осіковська – депутатка міськради від Радикальної партії. У січні цього року засновник змінився. Ним стала – Тамара Григорівна Аблапохіна. За нашою інформацією, це мати депутатки. У найсвіжішій її декларації (за 2017 рік) двічі згадується людина з таким же іменем, прізвищем та по батькові. Вона є власницею двох автівок марки Mercedes, якими безоплатно користується родина Наталії Осіковської.

Накинули оком на свердловини

Ручка Максима Черненка лягає в центр Ялівщини – це так звана територія Жуковського, 6, де знаходяться землі, що перебувають в оренді КП «Зеленбуд»; приватна забудова; території колишніх теплиць, які нині передані в оренду двом фізичним особам.

– Років чотири чи п’ять тому тут розроблявся проект будівництва туристичного комплексу, кінного двору, спортивних об’єктів, дитячого центру, готелю. Щось на кшталт заміського центру відпочинку, – говорить Максим Черненок.

Нагадуючи про те, що там планували побудувати, Максим Черненок каже, що на цій території є один приватний будинок, де живуть дві сім’ї. Його в разі чого треба буде розселяти.

Коли секретар міськради Максим Черненок опустився ручкою на територію Ялівщини за вулицею 77-ї Гвардійської Дивізії (між Стрижнем і «царським селом»), то зазначив: перед тим як розглядати ці території, треба дізнатися, чи використовують свердловини в цьому місці.

Чи є тут свердловини, які вичерпали свій ресурс? Жодних даних щодо них в управлінні архітектури нема.

Ці слова обурили заступника начальника КП «Чернігівводоканал» Павла Вовка.

Максиме Петровичу, вони використовуються. Ви ж кожного дня воду п’єте? Давайте все позакриваємо, усі свердловини водоканалу позакриваємо, щоб там можна було комусь щось збудувати. П’ята частина міста п’є воду звідси.

Сергій Калюжний на це відреагував і сказав, що перед будь-якими роботами з усіма землекористувачами в районі Ялівщини будуть зв’язуватися.

***

Загалом обговорення коригування детального плану не відбулося – Максим Черненок продемонстрував робочій групі все те, що створили ще у 2009 році. З настрою розмови видно: більшість планів залишаються активними й чекають старту.

Наприкінці голова робочої групи Сергій Калюжний сказав, що члени мають два тижні, аби внести додаткові пропозиції та у письмовому вигляді надати управлінню архітектури й містобудування. Усі побажання проектант має винести на папір.

Еженедельник "Семь дней"
Ялівщина зібрання
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

ПОЗИЦІЯ
Успішно продовжується ремонт доріг на вулицях Льотній та Курсанта Єськова. Здійснюється фрезування старого покриття, влаштування бортового каменю, укладання дороги шарами асфальтобетонної суміші. Наразі завершені роботи на ділянці вулиці Льотної від проспекту Миру до перехрестя з вулицею Курсанта Єськова. На решті об’єкту ремонтні роботи тривають. У комплексі з ремонтом дороги реконструюється перехрестя вулиць Льотної та Курсанта Єськова. Тут здійснюється...
ПОЗИЦІЯ
Процеси освоєння міського бюджету повинні бути повністю прозорими і до них потрібно допустити всіх представників громадськості, активістів та ініціативні групи, що дозволить уникнути корупції та «розпилювання». Таку думку висловив у своєму інтерв’ю народний депутат від партії «За майбутнє» і кандидат на посаду міського голови Чернігова Антон Поляков. «Процеси освоєння бюджету повинні бути повністю прозорими. До цих процесів повинні бути допущені всі предс...
Общество
Протягом минулої доби на Чернігівщині зафіксовано 29 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Троє хворих померли. Таку інформацію, з посиланням на Управління охорони здоров’я, повідомила пресслужба ОДА. Захворювання виявили у 16 чернігівців та восьми жителів Чернігівського району. По одному випадку зафіксовано у Варвинському, Корюківському, Куликівському, Прилуцькому, Ріпкинському районах. З них вісім хворих перебуває на госпіталізації. За минулу доб...
Общество
У І півріччі 2020 року забезпечували пропозицію робочої сили на ринку праці Чернігівської області 469 900 осіб у віці 15 років і старше. Переважна більшість із них (88,5%) була зайнята економічною діяльністю, а решта, відповідно до методології Міжнародної організації праці, відносилася до безробітних. Про це повідомляє Головне управління статистики в Чернігівській області. Кількість зайнятого населення зазначеного віку становила 416 000 осіб, а рівень зайн...
Криминал
В автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі» на початку перевірки багажу одного з пасажирів рейсового автобуса, який прямував до сусідньої Білорусі, спрацював службовий собака. Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби. Оглянувши дорожню сумку 40-річного громадянина України, правоохоронці знайшли нарізаний батон, в якому помітили ще й «начинку» - пакетик з білим порошком. Попередньо відомо, що у пакетику чоловік віз майже 17 грамів амфетаміну....
Общество
Школярки з Талалаївки, які танцювали тверк біля меморіалу загиблим на Донбасі воїнам з Чернігівщини, публічно вибачилися за свій вчинок. Відповідне відео з’явилося на сторінці голови Талалаївської спілки учасників АТО Богуслава Борсука у Facebook. Надіюсь, що ця ситуація буде уроком і для них, і не тільки. Також дякую керівнику Поліція Талалаївського району Андрію Івановичу Водолазкіну за швидку реакцію на подію. Спільно поїхали до школи та зустрілись з ди...
Общество
У Чернігові зафіксовано випадки шахрайства, коли невідомі особи, представляючись працівниками КП «Чернігівводоканал», пропонують мешканцям послуги, завдаток за які просять сплатити прямо на місці… Протягом серпня та вересня до КП «Чернігівводоканал» від мешканців Чернігова надходять непоодинокі повідомлення про невстановлених осіб, які під виглядом співробітників підприємства пропонували послуги з аналізу якості води з подальшим придбанням не дешевого філь...
Происшествия
17-річний хлопець з Чернігівщини отримав 45 % опіків тіла ІІ-ІІІ ступеню.  Наразі він перебуває в реанімаційному відділенні. За фактом отримання неповнолітнім тяжких опіків поліція Київщини проводить перевірку. Про це повідомила пресслужба Національної поліції в Київській області. Встановлено, що хлопець разом зі своїми друзями приїхали до міста Ірпінь з Чернігівщини, аби провести дозвілля. Опівночі кампанія відпочивала поблизу набережної, тоді 17-річний ю...
Спорт
З 21 по 27 вересня у Маріуполі проходив Кубок України з боксу серед чоловіків - Меморіал Макара Мазая. Близько 150 найсильніших боксерів з усіх областей України боролися за титул чемпіона, зокрема і представники Чернігівщини. Про це повідомляє Департамент з питань сім'ї, молоді та спорту, з посиланням на Чернігівську обласну організацію федерації боксу України. Збірна Чернігівської області здобула друге місце в загальному заліку. Зазначається, що це є кращ...