• Головна
  • Як виглядав один з кращих мерів Чернігова
16:15, 27 лютого 2019 р.

Як виглядав один з кращих мерів Чернігова

Як виглядав та що зробив один з кращих мерів Чернігова Василь Михайлович Хижняков - на своїй сторінці розповідає спільнота "Цікавий Чернігів".

Василь Михайлович Хижняков - чернігівський міський голова у 1875-87 роках та голова Губернської земської управи в 1886-96 роках.

Василь Хижняков приїхав до Чернігова 1866 року у ролі викладача Чоловічої класичної гімназії. За десять років його обрали головою Міської думи його обрвли.

Спільнота "Цікавий Чернігів" наводить спогади доньки Хижнякова, Марії: ”Должность эту [мера] он принял в то время, когда в Чернигове не было ни одной мощеной улицы ... Редкие фонари не горели, когда по расписанию полагались лунные ночи, в распутицу водовозы наполняли бочки из луж, пожарные кони паслись на выгоне. Мой отец был городским головой 12 лет, и за это время было замощено несколько улиц, открыт городской банк, появились городовые на постах. Но самым главным делом его было устройство в Чернигове водопроводов...Строились городские училища“.

На початку 1887 року Хижняков став головою Земської управи. У наступні роки в Чернігові почалася телефонізація та електрифікація міста, впорядкували санітарний нагляд, розвивалася медична сфера та народна освіта.

"У 1896 році Василь Михайлович за станом здоров'я змушений був відмовитися від переобрання на четвертий строк, хоча, більш вірогідною причиною став конфлікт з губернатором, який міг вилитися у параліч роботи земства при переобранні Хижнякова", - розповідають у спільноті.

У останні роки Василь Михайлович Хижняков проживав у своєму невеликому маєтку в селі Кезі. Могила чернігівського мера в цьому селі не збереглася.

СвÑÑлина вÑд ЦÑкавий ЧеÑнÑгÑв.

Світлина з родинного альбому І. Короленко, публікується  у спільноті "Цікавий Чернігів" з дозволу надавача — О. Ісаєнко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...