• Головна
  • Новий пам’ятник для Чернігова?
13:39, 3 березня 2019 р.

Новий пам’ятник для Чернігова?

На засіданні топонімічної комісії в Чернігівській міській раді обговорювали питання встановлення до 75-річчя з Дня Перемоги пам’ятника та меморіальних дощок загиблим у Другій світовій війні чернігівцям. З такою ідеєю до міськради звернувся Аркадій Омельяненко. І вже не вперше.

Чоловік вважає, що пам’ять полеглих чернігівців у місті не вшанована, про цих військових у Чернігові ніхто не знає, у той час як в різних селах своїх жителів поіменно вшановують. Комісія відреагувала на це неоднозначно.

Аркадій Омельяненко пропонує вшанувати саме тих чернігівців, яких призвав до армії міськвійськкомат Чернігова. Розташувати пам’ятник пропонує у сквері імені Попудренка.

Через це під час засідання комісії між істориками та чернігівцем точилася суперечка.

Історик Сергій Лаєвський говорить про те, що чернігівців призивали до армії і військкомати інших міст, а Чернігівський військкомат – не лише чернігівців. Тому перед тим, як встановлювати якісь пам’ятники, треба чітко розуміти – кому.

Представник Інституту національної пам’яті Сергій Бутко вважає суперечливим питання встановлення такого пам’ятника через дати, на яких наголошує автор ідеї.

– Ви говорите про чернігівців у війні 19411945 років. А як же ті, які загинули раніше? Адже війна почалася ще 1939 року, коли Радянський Союз увійшов у суверенну Польщу, пішов у Фінляндію. Хіба цих людей не треба вшанувати?

Історик Сергій Леп’явко погодився, що вшанувати окремо чернігівців варто, але ставити пам’ятники в центрі міста – ні.

Вдалим місцем він бачить Болдині гори. Біля їх підніжжя можна розмісти стели з іменами чернігівців.

Аркадій Омельяненко до зустрічі з комісією підготувався і приніс свою ідею вшанування, яка була би найменш затратною. Він пропонує додати до стели, яка вже є в сквері імені Попудренка, слово «чернігівцям». Нині там написано: «Вічна пам’ять героям, полеглим у боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини».

Проте з цим комісія не погодилася, пояснивши, що пам’ятний знак, про який ідеться, присвячено всім воїнам, зокрема і чернігівцям. Вирішили, що нового пам’ятника у сквері імені Попудренка не буде. Питання обговорюватимуть далі. Аркадій Омельяненко пішов з міськради ні з чим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пам'ятник #друга світова війна #історія #Аркадій Омельяненко #Сергій Лаєвський #Сергій Бутко #Сергій Леп’явко
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...