Петро Порошенко: Ми використали шанс створити державу вільну і продовжимо це робити!

У середу, 13 березня, президент України Петро Порошенко відвідав, щоб взяти участь в засіданні Ради регіонального розвитку Чернігівської області та зустрітися з жителями міста.

Виступ Петра Порошенка на заході став невеликим, але суттєвим звітом перед жителями Чернігова за п’ять років його роботи як Президента: «Уже п’ять років, як ми, українці, йдемо своїм шляхом. Хоч окремі політичні сили намагаються сіяти культ зради серед суспільства, виступи та презентації голів Чернігівської обласної держадміністрації і Чернігівської міської ради демонструють й доводять, що ситуація в країні щодня змінюється на краще». Під час свого виступу Петро Порошенко конкретно окреслив те, чого вдалося досягти за п’ять років нашій країні, і що потрібно зробити в наступні п’ять років.

Яким є обраний нами шлях 

Напрямок останніх п’яти років чітко був визначений Революцією Гідності – інтеграція в Європейський Союз. Команда Президента вже чітко окреслила цей шлях й крок за кроком держава реалізовує заплановане.

«Ми використали шанс створити державу вільну і продовжимо це робити наступні п’ять років. Перша основа держави – створення армії. Друга – підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, включно з економічною інтеграцією, яка компенсувала Україні ті наслідки російської агресії, коли Росія закрила свої ринки для українських товарів і перекрила транзит для українців по доступу на ринки Центральної Азії. Відновлення економіки підтверджується зростанням, яке відбувається вже понад 12 кварталів поспіль», – наголосив Петро Порошенко.

Одним з найважливіших наших досягнень Президент України назвав створення армії. Ще одне – економічна інтеграція до ЄС, яка компенсувала для нас згубні наслідки, що спричинила російська сторона, заблокувавши шлях до країн Центральної Азії.

Вагомим крок розвитку країни стало й відновлення економіки, що вилилося в безпрецедентне зростання показників протягом поспіль 12 кварталів.

Наступне – успішний шлях децентралізації, який ми розпочали у 2014 році. Ще один вагомий крок – отримання Томосу про автокефалію і створення Православної Церкви України та її визнанняВселенським Православ’ям.

«І все це під час війни, у час відсічі російської агресії, коли вже п’ять років країна-агресор веде антиукраїнську політику», – зауважив Петро Порошенко.

2bf94902e2ea030209d7edc7dc994182_1552478365_extra_large.jpeg
2bf94902e2ea030209d7edc7dc994182_1552478365_extra_large.jpeg

Армія як гарант нашої незалежності

«Кажуть, що ми відродили армію. Але це не так. Не було чого відроджувати. Ми створили армію фактично з нуля. І для мене, як для головнокомандуючого, це було пріоритетом», – наголосив Петро Порошенко.

Президент сам пам’ятає часи, коли армію знищували, з України розпродавали зброю, комплекси ПВО, військові частини і навіть шпиталі.

«Тому не відновили, а воскресили. І зараз НАТО визнає українську армію однією з кращих у Європі. У 2014-му вони нас вчили, а тепер приїздять учитися в нас унікальному бойовому досвіду – як стримувати російського агресора», - констатував Президент України.

Днями Україна підписали угоду з Туреччиною, завдяки якій в нашому озброєнні з’являться унікальні безпілотники. Триває процес відновлення та модернізації оборонних підприємств. Президент також підкреслив суттєву річ – увійськових зросла зарплатня і бути військовим стало – почесно й престижно. Тисячі дівчат та хлопців вступають до лав Збройних сил України.

Президент відзначив, що з початком війни чернігівці також активно підтримали частини ЗСУ, зокрема ті, які розташовані на Чернігівщині і які повертаються сюди після виконання бойових завдань на Донбасі. Героїчною Президент назвавПершу окрему танкову Сіверську бригаду.

«І зараз НАТО визнає українську армію однією з кращих у Європі. У 2014-му вони нас вчили, а тепер приїздять учитися в нас унікальному бойовому досвіду – як стримувати російського агресора»,– констатував Президент.

53086b9e1257db8b66a4f09d94d21ab8_1552478355_extra_large.jpeg
53086b9e1257db8b66a4f09d94d21ab8_1552478355_extra_large.jpeg

Нульова толерантність до корупції в оборонній сфері

«Силу нашої армії на фронті не здолати. Але тепер треба захищати її з тилу, оскільки ворог напередодні виборів задіяв весь арсенал, щоб дискредитувати військо і все, що відбувається навколо обороноздатності, наповнити негативом», – зауважив Петро Порошенко під час Ради регіонального розвитку на Чернігівщині.

Як зауважив Президент, йому прикро чути й бачити, як ті кандидати в Президенти, хто систематично знищував нашу українську армію в попередні руки, перебуваючи на високих держпосадах, намагаються несправжньою турботою приховати свою руку в знищенні нашого війська.

Президент наголосив, що створена парламентом тимчасова слідча комісія назве імена тих, хто розкрадав армію. Йжоден винний не уникне відповідальності – ані політичної, ані кримінальної.

«Ніяка брехня не допоможе політиканам, які мають понести відповідальність за руйнування армії. Бо з 2014 року Україна заплатила за це завелику ціну. Ані посади, ані знайомства – ніщо не може прикривати  тих, хто незаконно збагачується коштом армії».

Президент України і сам особистим коштом підтримав українське військо на суму в майже 1,5 мільярдів гривень.

Президент вкотре повторив, що до корупції на оборонній сфері має бути нульова толерантність. Нині Президент призначив нового заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони – полковника Сергія Кривоноса, який і сам керував операціями на фронті. Він точно знає, що треба бійцям.

8f7c38f76493399bcaf1e5a6d73a00ae_1552478370_extra_large.jpeg
8f7c38f76493399bcaf1e5a6d73a00ae_1552478370_extra_large.jpeg

В наступні п’ять років потрібно подолати бідність

Окрім Путіна сьогодні Україну переслідує ще один ворог – бідність. Тому наступні п’ять років потрібно суттєво присвятити вирішенню саме цього питання – сюди потрібно направити левову частину зусиль.

Президент України Петро Порошенко зауважив, що попередні роки Україна ще не мала економічного фундаменту для того, щоб почати викорінювати бідність. Проте сьогодні економіка зростає і це стане початком нового етапу в житті українців.

Перший удар по бідності команда Президента вже зробила – це індексація пенсій. Тільки в Чернігівській області 262 тисяч осіб завдяки перерахунку отримали в середньому на 530 гривень більше ніж раніше. А 69 тисяч людей – на 1000 гривень і навіть більше.

«Другий удар – компенсація найбіднішим пенсіонерам, які працювали на низько оплачуваних роботах, наприклад санітарки. Як результат – 66 тисяч людей на Чернігівщині отримують 2410 гривень цієї весни в двох рівних доплатах», – сказав Петро Порошенко.

Ще один крок, який вже зараз розпочинає боротьбу з бідністю – монетизація субсидій. Завдяки цьому споживач може тепер зекономити на опалення, коли випаде тепла погода. І за це людина отримає гроші.

Ще один крок у подоланні бідності в Україні – доплати військовим.

«З 1 квітня за нашої ініціативи для українських військових буде підвищено розмір доплат, який складає від 5,5 тисяч (друга лінія зіткнення) до 12 тисяч гривень для тих, хто перебуває першій лінії зіткнення», – сказав Петро Порошенко.

Так само має викорінювати бідність – допомога при народженні дитини. Уряд уже прийняв ініціативу Петра Порошенка, завдяки якій кожній третій і наступній дитині в родині аж до досягнення нею 6 років виплачуватиметься щомісячний мінімум в розмірі 1669 грн. І цей мінімум зростатиме – до кінця року вже матимемо суму в 1800 гривень.

«Мінімальна зарплата у порівнянні з 2015 роком зросла навіть у доларовому еквіваленті. Якщо чотири роки тому це було 1370 гривень, або 60 доларів, то тепер – 4173 грн, що дорівнює 154 доларів», – зауважив Президент України.

1ffdbac8a46aa0fbf50c00aac9c0191a_1552482181_extra_large.jpeg
1ffdbac8a46aa0fbf50c00aac9c0191a_1552482181_extra_large.jpeg

Що нам дав шлях децентралізації

З початком Президентства Петро Порошенко усвідомив, що Україні варто йти шляхом децентралізації. Верховна Рада підтримала його бачення передати владу з центральних кабінетів напряму до громад.І люди змогли взяти на себе цю відповідальність. Сьогодні Київ не диктує, куди витрачати гроші. У такий спосіб країна рухається до того, щоб всі мали рівні можливості для свого розвитку, не творився міф центру та периферії, щоб не було жодної провінції.

«Сьогодні ми добилися того, аби 51 % коштів лишався на місцях. Ми чесно і справедливо поділили відповідальність і фінансування, аби місцеві бюджети зросли і люди самостійно вирішували, на що їх витрачати. Залишили собі армію, зовнішню політику, соціальну політику» – підкреслив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що тільки ті, кому десятиліттями подобалося сидіти у фінансових потоках, нині намагаються зупинити й процес децентралізації, й інших змін.

«Не дамо політиканам оббрехати наші здобутки і результати. Разом збудуємо процвітаючу країну вільних, успішних, заможних, щасливих людей! Ми використали шанс створити державу вільну і продовжимо це робити наступні п’ять років».

4c0df1ba052290ee3a2046d3fdb84c4e_1552478370_extra_large.jpeg
4c0df1ba052290ee3a2046d3fdb84c4e_1552478370_extra_large.jpeg
Президент Украъни Петро Порошенко Рада регіонального розвитку
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Чернігівщину відвідав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. Зокрема, він побував на провідних підприємствах обласного центру та зустрічався з представниками бізнесу. Як зазначив він, під час Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів,  головна мета відвідин Чернігова - поспілкуватися з місцевим бізнесом та дізнатися про те, з якими проблемами нині доводиться зіштовхуватися підприємствам. «Коли чиновник сидить в своєму кабінеті, інкол...
Общество
Програма «Доступні ліки» тдоповнилась 8 лікарськими засобами, повідомили у Національній службі здоров'я України (НСЗУ). Цього тижня було оновлено Реєстр лікарських засобів, що підлягають компенсації вартості. Він містить 264 позиції лікарських засобів, 85 з яких – повністю безоплатні для пацієнтів. Це на 8 лікарських засобів більше, ніж було раніше. Усього в списку: • 200 препаратів передбачених для лікування серцево-судинних захворювань • 48 – діабету ІІ...
Общество
За минулу добу в Чернігівській області зафіксували 47 нових випадків коронавірусу. Про це повідомляє Чернігівська ОДА, з посиланням на Управління охорони здоров'я. ПЛР-тести підтвердили захворювання у 14 прилучан, 12 чернігівців, п’яти ніжинців, та семи жителів Бобровицького району. Також виявлено двох інфікованих у Носівському районі та по одному у Бахмацькому, Борзнянському, Козелецькому, Корюківському, Куликівському, Менському й Чернігівському районах....
Общество
Капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля нарешті закінчили, відзвутувалися у Чернігівській міській раді. Капітальний ремонт вулиці Героїв Чорнобиля, які виконувався у два етапи протягом двох років, добігає кінця. Протягом цього тижня тут вкладали верхній шар асфальтного покриття. А вже з ранку суботи, 15 серпня, тролейбуси та автобуси по вулиці Героїв Чорнобиля поїдуть своїм звичайним маршрутом. Тоді ж відкриють дорогу і для всього іншого автотранспор...
Общество
Законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування податком на прибуток підприємств», який у рамках експерименту може вступити у дію з початку наступного року в 5 найбільш депресивних регіонах України, до переліку яких потрапила і Чернігівщина, може стати потужним поштовхом до розвитку місцевих підприємств – таку заяву оприлюднила Чернігівська регіональна торгово-промислова палата. Як розповів президент Чернігів...
Криминал
Поліція вилучила у раніше судимого жителя Чернігівського району обріз, який він самостійно виготовив з гвинтівки армійського зразка. Про це повідомила пресслужба Нацполіції. Правоохоронці отримали оперативну інформацію, що мешканець одного з сіл району зберігає зброю. Під час санкціонованого обшуку в його гаражі правоохоронці вилучили обріз гвинтівки "Мосіна" та набій до неї калібру 7.62 мм. Таке правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьо...
Спорт
Воротар "Десни" Євген Паст та захисник Андрій Гітченко продовжать свою кар’єру в Чернігові. Сьогодні, 14 серпня, гравці підписали нові контракти. Про це повідомляє пресслужба ФК "Десна". Гітченко підписав контракт на один рік, а Паст – на два роки. Коротка біографія гравців: Паст Євген Сергійович народився 16 березня 1988 в місті Одеса. Вихованець СДЮШОР «Чорноморець». Перший тренер — Віктор Олександрович Голіков. За дублюючий склад «Чорноморця» дебютував...
Общество
Почесне звання "Захисник України - Герой Чернігова" цього року присвоять першим 11 чернігівцям, загиблим в АТО. Таку почесну відзнаку територіальної громади міста запровадили минулого року, а в 2020 її вручатимуть уперше. Окрім звання, вона передбачає вручення нагрудного знаку, а також разової грошової виплати в розмірі 10 мінімальних заробітних плат (на сьогодні це 47 тисяч 230 гривень). Про це йдеться в оголошенні про скликання чергової сесії міськради....
Политика
Центральна виборча комісія сформувала 22 виборчі комісії. Як повідомляє «Опора», найбільше керівних посад у комісіях отримали представники політичної сили «Слуга народу». ЦВК утворила 16 міських, 5 районних та 1 обласну територіальну виборчу комісію. Керують ними переважно жінки. Якщо порахувати голів ТВК, то жінки отримали майже 82 % посад, серед заступників – 77 %, а серед секратарів – 78 %. Серед голів ТВК переважають представники наступних партій: «Слу...