• Головна
  • Лікар з Чернігова підтримав донорство органів після смерті
09:00, 4 квітня 2019 р.

Лікар з Чернігова підтримав донорство органів після смерті

Лікар з Чернігова підтримав донорство органів після смерті

"Я готовий рятувати життя людей навіть після своєї смерті" - головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб дав згоду на забір органів після своєї смерті для трансплантації іншим. 

"Перебуваючи при здоровому розумі та тверезій пам’яті, даю свою згоду на забір своїх органів після смерті для порятунку інших людей. А ви готові?" - сказав Валерій Зуб у публічному відеозверненні.

Валерій Зуб повідомив, що цього року в онкодиспансері планують відкрити центр пересадки кісткового мозку.

"Трансплантація рятує тисячі життів, але для багатьох людей такої можливості в Україні нема. Кожен рік в Чернігівській області пересадки кісткового мозку потребує понад 30 людей", - сказав онколог.

З 1 січня 2019 року повнолітні українці можуть давати письмову згоду на донорство органів після смерті, про це наприкінці минулого року повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Рішення про донорство людина може змінювати протягом усього життя, адже після подання нової форми заяви дія попередньої анулюється. 

Заяви про рішення стати донором або відмовитися від донорства українці подаватимуть або лікарю медзакладу, що має здійснювати трансплантацію, або трансплант-координатору, уповноваженій особі в центрах донорства крові та вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації.

Також такі заяви можна буде надати своєму сімейному лікарю чи терапевту. Усі заяви зберігатимуться в закладах охорони здоров’я, ця інформація – конфіденційна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#донорство #онкодиспансер #валерій зуб
12,0
Високі оцінки користувачів за Полезность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...