• Головна
  • Купуючи каву в Чернігові, можна економити гроші та зберігати довкілля
12:00, 13 квітня 2019 р.

Купуючи каву в Чернігові, можна економити гроші та зберігати довкілля

Кав’ярня Chernika coffee першою в Чернігові долучилась до міжнародної акції зі збереження довкілля шляхом зменшення використання одноразових стаканчиків для кави.

Що таке Eco Friendly Café?

Це спільна ініціатива кількох громадських організацій, основна ідея якої полягає в тому, що напої, які відвідувачі замовляють у власний посуд, коштуватимуть дешевше. Проте знижки – це не найголовніше, бо проект має перш за все екологічну мету. Він триває вже близько двох років і налічує 21 місто в Україні та чотири в Білорусі. У цих містах є кав’ярні, які готові налити каву в чашку відвідувача та ще й при цьому надати знижку або якийсь бонус.

Про це нам розповіла представниця одного з організаторів проекту (ГО «Еколтава») Марія Єрмоленко.

– По-перше, наша акція дає можливість зменшити кількість сміття у вигляді паперових стаканчиків, які кожного дня продукують відвідувачі кав’ярень. По-друге, зберегти природні ресурси, які використовуються для виготовлення одноразових горняток. Ну і звісно, це дає любителям кави можливість зекономити гроші, – говорить Марія Єрмоленко.

Також вона додає: багато хто вважає, що такі стаканчики не шкодять довкіллю, бо вони паперові. Але це не так. Для того, аби вони не протікали, виробники використовують всередині їх шар пластику, що ускладнює процес природного розкладання, а також вторинну переробку

Такі акції мають і певну просвітницьку мету. Адже хтось із людей, які переймаються екологією, може і не знати, що, користуючись подібними стаканчиками, шкодить довкіллю.

Маєш чашку – маєш знижку

Першою кав’ярнею в Чернігові, яка долучилась до даної ініціативи, стала Chernika coffee на вулицях Шевченка та Рокоссовського. Як нам розповіла власниця кав’ярні Анна Борисова, у їхньому закладі замовляти каву у власний посуд та отримувати знижку 2 гривні можна було й раніше.

– Подібна акція в нас діє з дня відкриття. Спочатку ми робили це як експеримент, а потім зрозуміли, що в Чернігові все ж є такий тренд і реально багато людей користуються власними чашками, особливо матусі з візочками, коли на прогулянці. Також ми завжди інформуємо про можливість зробити каву у власну тару – і таким чином розвиваємо екоініціативу, – говорить Анна Борисова.

У кав’ярні запевняють, що така акція корисна і для підприємців, а не тільки для відвідувачів та екології в цілому. Кожен підприємець, який підтримує цю акцію, може економити на закупівлі одноразових стаканчиків, адже їх використання в кав’ярні поступово зменшується.

Першу чернігівську кав’ярню, яка долучилась до Eco Friendly Cafe, відзначили й організатори акції.

– Із Chernika coffee нам пощастило, бо коли ми до них завітали, то обов’язки бариста в той момент виконувала власниця. Ми розговорилися, і виявилося, що вони вже робили знижку клієнтам зі своєю чашкою. Окрім цього, ми їм запропонували перейти на спеціальні вафельні стаканчики для кави, але до цього там поки що неготові. Незважаючи на це, нам сподобалася кав’ярня, їх відкритість та розуміння проблем сьогодення. Усім би закладам повчитися в них, – зазначила Марія Єрмоленко.

Чернігівські кав’ярні не поспішають долучатись до ініціативи

За словами Марії Єрмоленко, інші кав’ярні в Чернігові не дуже і прагнуть долучитись до ініціативи Eco Friendly Cafe. Можливою проблемою вбачається недостатня комунікація рядових працівників із керівництвом.

– Ми, звичайно, звертаємось до інших кав’ярень та плануємо розширяти мережу Eco Friendly Cafe в Чернігові, але поки не дуже виходить. Як правило, у самій кав’ярні знаходиться бариста чи інші працівники, а до керівництва достукатися важче. Зазвичай я пояснюю концепцію, залишаю свої контакти та йду, чекаючи на дзвінок, – каже Марія.

Такий підхід поки не приніс успіху. Організатори вважають, що, можливо, бариста не передають інформацію власникам кав’ярень, а можливо й таке, що наші підприємці просто думають про свій власний прибуток, а не екологію.

***

Бачиш наліпку з емблемою Eco Friendly Cafe – замовляй каву у власну чашку!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кава #екологія #екоактивісти #пластик
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...