Як часто ви читаєте книги?

23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права. У 1995 році ЮНЕСКО вирішило відзначати його саме в день смерті (1616 р.) видатного письменника Вільяма Шекспіра.

Всесвітній день книги та авторського права затвердили з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження.

Ми запитали в чернігівців, як часто вони читають книги, що саме востаннє читали та яка, на їх думку, подальша доля книги: поглине її інтернет чи ні?

Надія, пенсіонер:

– Я полюбляла читати, особливо в автобусі, коли кудись їхала. Зараз же є інтернет і якось не вистачає часу на читання. В інтернеті є новини, фільми, тож я більше часу зараз проводжу там. Раніше читала майже все, будь-який жанр літератури для мене був цікавий.

Майбутнє книги, на мою думку, не дуже райдужне. Скоріш за все, вона з часом зникне як носій і всі перейдуть в інтернет. Наше, більш вікове покоління зникне, а з нами зникнуть і друковані видання, бо молоді це не цікаво.

Роман, студент:

– Дуже рідко щось читаю з друкованих видань, а коли щось зацікавить, то переглядаю в інтернеті. Справа навіть не в самих паперових книгах. Я не читаю електронних книг та не слухаю аудіокниг, бо мені цікавіше самому щось написати або придумати, ніж поглинати думки інших людей. Що дійсно цікаво прочитати або переглянути на Youtube, то це різні матеріали, де розвінчують міфи та спростовують усілякі стереотипи.

Чи зникне книга з лиця землі, передбачити важко, усе залежить від зміни поколінь. Комусь подобається запах книг та методика читання саме друкованих видань, а хтось уже повністю в інтернеті та не сприймає все це. Кого з часом буде ставати більше в суспільстві, ті й вирішать долю книги.

Олександр, пенсіонер:

– Ось прямо зараз сиджу в міському парку та читаю детектив Миколи Леонова «Трактир на П’ятницькій». Цей жанр мені найбільше до вподоби на даний час, та й цього автора доволі приємно читати. Раніше в мене було більше різноманіття жанрових уподобань, ті ж любовні романи, але з віком стали більше цікавити саме детективи. Я краще прочитаю книгу, ніж споглядатиму в інтернеті всілякий непотріб. Після можу книгу й дружині переповісти.

Я вважаю, що книги обов’язково залишаться та їх продовжуватимуть читати люди. Це було, є і буде, все просто. Хтось любить читати про якісь буденні речі, які стаються з кожним, а хтось полюбляє фантастику, але головне в тому, що люди читають.

Алла, медпрацівниця:

– Син у мене школяр, тому ми в основному читаємо те, що є в програмі для вивчення у сьомому класі. Чоловік полюбляє художню літературу, а ми з сином не так багато читаємо та проводимо час за книгою. Непоганою альтернативою є електронна книга, особливо для сучасної молоді.

Нещодавно читали Джека Лондона «Жага до життя», а потім ще й дивились екранізацію. Коли це в такому поєднанні, то дитині дуже цікаво, та й дорослим, думаю, теж.

Книги були та будуть, і нікуди вони не дінуться. Класичні видання передруковуються з року в рік, їх читають та продовжуватимуть це робити.

Еженедельник "Семь Дней"
опитування книги свято авторське право читання
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Спорт
Сьогодні, 24 серпня, чернігівська "Десна" зробила подарунок своїм вболівальникам на День Незалежності України та здобула розгромну перемогу 0:3 над "Олександрією". Перший тайм пройшов за незначної переваги чернігівці, які власне і мали більше гольових моментів ніж їх суперники, але вся боротьба розвернулась у другій половині гри. Не встигли команди розпочати другий тайм, як через три хвлини "Десна" створила черговий гольовий момент, але захисник "Олександр...
Общество
Сначала 8-я, потом 10-я, а теперь и 23-я – школ в областном центре становится все меньше. И причины из года в год не меняются: неудовлетворительное состояние учебных заведений и проблемная демография. Проще говоря, нет денег и нет детей. Зато есть обещания.  Стабильность – признак мастерства Первой жертвой закрытия стала 8-я школа. И основная причина, которая всплывает в памяти, – туалеты на улице. Именно этим чиновники оправдывали свое решение. Мол, дадим...
Общество
Киевская делегация во главе с заместителем министра юстиции по вопросам европейской интеграции Сергеем Петуховым приехала в вуз 20 августа. Официальная причина – обсудить дальнейшее развитие академии. По-факту, как выяснилось, сменить руководство. Сотрудники академии встретили гостей, мягко говоря, без энтузиазма. Позже пришлось даже вызывать полицию.  Реакция на обращение к президенту Встретив делегацию на крыльце учебного заведения, и. о. ректора Алексан...
Криминал
Напал на правоохранителя и приговору Деснянского райсуда отправился в места лишения свободы. Об этом сообщает прокуратура Черниговской области. Проишествие произошло 15 января. Полиции анонимно сообщили о нарушении общественного порядка и невыполнении родительских обязанностей. Приехав на вызов, патрульные обнаружили двух выпивших людей и малолетнего ребенка, лежащего на бетонном полу в расстегнутой верхней одежде. Полицейский потребовал документы, однако...
Общество
Цього тижня по всій Україні та в Чернігові зокрема відбуватимуться святкові й урочисті заходи з приводу одразу двох національних свят – Дня державного прапора та Дня незалежності. Кожен із жителів України буде святкувати по-своєму. Наприклад, 14-річні школярі на День прапора урочисто отримають свій перший паспорт громадянина України. А хтось просто гарно відпочине у додатковий вихідний. Але нас зацікавило інше: чи мають чернігівці той самий державний прапо...
Общество
Цена упала более чем на миллион. Об этом сообщает портал "Нежатин". Речь идет о заброшенном здании бани в Нежине, которая находится не далеко от местной школы №4. Ещё 14 августа заброшенное строение выставлялось на аукционе за 2 271 288 грн. Однако уже через неделю его цена упала ровно в 2 раза. Теперь бывшую баню без учёта НДС пытаются продать минимум за 1 135 644 грн.
Общество
Недострой простаивает уже пол года. Об этом пишет Олег Скалацкий в Электронной системе местных петиций. Речь идет о спортплощадке возле домов на улице Самоквасова, 11-15. "Стройка до сих пор не окончена. За последние пол года (даже больше) стройка не продвинулась ни на шаг. Как следствие - несбывшиеся ожидания и бардак на территории", - пишет автор петиции. На данный момент, предложение поддержали двое черниговцев из 250 необходимых.
Общество
Бахмацька міська рада за ініціативи депутатів фракції ВО "Свобода" встановила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Бахмач. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Свобода Чернігівщини. Мова в основному йде про заборону російськомовних фільмів, книг та пісень. На думку депутатів, такий мораторій є необхідним заходом для боротьби у потужній гібридній війні, яку веде Росія. Зокрема, дасть змогу подолат...
Общество
Назначенная Минюстом и.о. ректора Академии пенитенциарной службы Татьяна Денисова не возглавит учебное заведение. Действие приказа о её вступлении в должность остановил Черниговский окружной административный суд. Об этом сообщается на сайте Академии. Напомним, что между действующим руководством учебного заведения и Министерством юстиции конфликт: киевские чиновники своими приказами уволили ректора Академии Алексея Тогочинского и на его место поставили Тать...