13:13, 21 квітня 2019 р.

Як часто ви читаєте книги?

23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права. У 1995 році ЮНЕСКО вирішило відзначати його саме в день смерті (1616 р.) видатного письменника Вільяма Шекспіра.

Всесвітній день книги та авторського права затвердили з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження.

Ми запитали в чернігівців, як часто вони читають книги, що саме востаннє читали та яка, на їх думку, подальша доля книги: поглине її інтернет чи ні?

Надія, пенсіонер:

– Я полюбляла читати, особливо в автобусі, коли кудись їхала. Зараз же є інтернет і якось не вистачає часу на читання. В інтернеті є новини, фільми, тож я більше часу зараз проводжу там. Раніше читала майже все, будь-який жанр літератури для мене був цікавий.

Майбутнє книги, на мою думку, не дуже райдужне. Скоріш за все, вона з часом зникне як носій і всі перейдуть в інтернет. Наше, більш вікове покоління зникне, а з нами зникнуть і друковані видання, бо молоді це не цікаво.

Роман, студент:

– Дуже рідко щось читаю з друкованих видань, а коли щось зацікавить, то переглядаю в інтернеті. Справа навіть не в самих паперових книгах. Я не читаю електронних книг та не слухаю аудіокниг, бо мені цікавіше самому щось написати або придумати, ніж поглинати думки інших людей. Що дійсно цікаво прочитати або переглянути на Youtube, то це різні матеріали, де розвінчують міфи та спростовують усілякі стереотипи.

Чи зникне книга з лиця землі, передбачити важко, усе залежить від зміни поколінь. Комусь подобається запах книг та методика читання саме друкованих видань, а хтось уже повністю в інтернеті та не сприймає все це. Кого з часом буде ставати більше в суспільстві, ті й вирішать долю книги.

Олександр, пенсіонер:

– Ось прямо зараз сиджу в міському парку та читаю детектив Миколи Леонова «Трактир на П’ятницькій». Цей жанр мені найбільше до вподоби на даний час, та й цього автора доволі приємно читати. Раніше в мене було більше різноманіття жанрових уподобань, ті ж любовні романи, але з віком стали більше цікавити саме детективи. Я краще прочитаю книгу, ніж споглядатиму в інтернеті всілякий непотріб. Після можу книгу й дружині переповісти.

Я вважаю, що книги обов’язково залишаться та їх продовжуватимуть читати люди. Це було, є і буде, все просто. Хтось любить читати про якісь буденні речі, які стаються з кожним, а хтось полюбляє фантастику, але головне в тому, що люди читають.

Алла, медпрацівниця:

– Син у мене школяр, тому ми в основному читаємо те, що є в програмі для вивчення у сьомому класі. Чоловік полюбляє художню літературу, а ми з сином не так багато читаємо та проводимо час за книгою. Непоганою альтернативою є електронна книга, особливо для сучасної молоді.

Нещодавно читали Джека Лондона «Жага до життя», а потім ще й дивились екранізацію. Коли це в такому поєднанні, то дитині дуже цікаво, та й дорослим, думаю, теж.

Книги були та будуть, і нікуди вони не дінуться. Класичні видання передруковуються з року в рік, їх читають та продовжуватимуть це робити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #книги #свято #авторське право #читання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...