• Головна
  • 1 Травня – час для роботи чи відпочинку?
10:00, 28 квітня 2019 р.

1 Травня – час для роботи чи відпочинку?

В Україні на початку травня відзначається День праці (до 2017 року – День міжнародної солідарності трудящих). Попри начебто суто радянську традицію, це святкування є знаком пам’яті про робітничі протести в Чикаго, які почалися 1 травня 1886 року. Того дня сотні тисяч робітників найбільших промислових центрів США вимагали впровадження 8-годинного робочого дня.

Ми вирішили дізнатись думку пересічних чернігівців про День праці в сучасному суспільстві: чи взагалі доречне таке державне свято з офіційним вихідним, як День праці?

Лариса, тимчасово безробітна:

– Вважаю, що державні свята потрібні людям. Але я не знаю, як ставитись до відпочинку на 1 травня. Напевно, якщо є робота – треба працювати. А коли є привід до гарного відпочинку – потрібно відпочивати.

Я в цей день переважно працювала. Хоча, якщо виходило відпочивати, то вибиралася на природу. Бувало, що й на дачу. І мені ніколи свята не заважали потім нормально влитися в роботу.

Так, деякі люди кажуть, що свято 1 Травня – пережиток минулого. На мою думку, це не зовсім так. Свято є, і народ до нього звик – то навіщо скасовувати?

Петро, охоронець:

Вважаю, що 1 травня потрібно і працювати, і відпочивати. Я саме так і чиню, бо робити повний вихідний, як на мене, трохи занадто.

У мене на 1 травня запланована робоча поїздка до Вінниці, тож відпочивати в цьому році я точно не буду. Ось якщо виходить так, що я в місті та нікуди не виїжджаю на це свято, то відпрацьовую до обіду, а потім компанією прямуємо на річку і там відпочиваємо.

Не думаю, що 1 Травня треба скасовувати… нехай як було, так і буде. Адже більшість людей вважає, що це свято. Треба дослухатись до суспільства та залишити все як є.

Сергій, займається спортом:

Думаю, що 1 травня потрібно перш за все відпочивати. Уже так традиційно влаштовано, усі чекають травневих свят, готуються. Першого числа буду працювати, але я за те, щоб цей день був вихідним та люди відпочивали.

Зазвичай же в цей день у мене виїзди на природу з друзями. Травень, уже тепло, тільки й хочеться проводити якнайбільше часу на природі після такої затяжної зими. Навіть якби скасували 1 Травня як державне свято, то люди б в інший день вибиралися на відпочинок, але, гадаю, уже не з таким гарним настроєм.

Ось раніше, у дитинстві, пам’ятаю, ми виїжджали на городи, дачі... Людям, які тримають господарство, потрібні травневі вихідні, щоб навести порядок на городі, засадити ділянку тощо.

Галина, пенсіонер:

– Звичайно, потрібно відпочивати, бо яка ж це праця без відпочинку. Я з сім’єю на травневі свята як правило їду на дачу. Там ми трохи попрацюємо, а вже потім відпочиваємо. Хоча насправді вихідні не для того, щоб працювати на ділянках. Ми завжди намагаємось привести все до ладу ще до 1 Травня.

Свято є, вихідний є – а тролейбус «двійку», на якому можна було доїхати до дачі, скасували. Тепер, як то кажуть, у мене проблематичне сполучення з місцем відпочинку.

Раніше я зазвичай працювала на 1 Травня, та й тоді ми два дні гуляли, тому було непогано. Попрацював – відпочив. Як на мене, ідеальна схема.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #свято #відпочинок #робота #1 травня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...