• Главная
  • Ринок «Вісла» на Шерстянці: бути чи не бути?
11:10, 29 мая 2019 г.

Ринок «Вісла» на Шерстянці: бути чи не бути?

Уже рік, як ідуть розмови про майбутнє ринку на вулиці Мазепи. Так, це саме той ринок, який передує підземному переходу, що веде до мікрорайону Шерстянка. Він існує вже 26 років, кілька разів оновлювався, проте, на думку міського голови Владислава Атрошенка, востаннє – аж надто давно.

– Ви подивіться на цей ринок, на ці МАФи, вони ж стоять там 15 років, на дорозі та взагалі де попало. Це ужас, це сумашествіє. Є картинка цього ринку, знята зверху з квадрокоптера, і все, що там є, мені нагадує американські фільми про Ірак, ну це приблизно так. Я вважаю, що це спотворює місто, – прокоментував у 2018 році стан справ на ринку мер.

Ринок «Вісла» на Шерстянці: бути чи не бути?, фото-1

Минулого року на одну з сесій міської ради виносилось питання щодо продовження оренди земельної ділянки ТОВ «Вісла ЛТД» до 2023 року, проте депутати не підтримали дане рішення. У кінці липня цього року оренда землі цим товариством закінчується, і ми вирішили розібратись, що ж чекає на ринок у майбутньому.

Знесення чи реконструкція

Міський голова Владислав Атрошенко незадоволений організацією пожежної безпеки та електромереж на території ринку та хоче, щоб він виглядав гарно, із дотриманням стандартів.

Ринок «Вісла» на Шерстянці: бути чи не бути?, фото-2

У свою чергу директор ринку «Вісла» Сергій Ліплянський зазначив, що до 2002 року, коли він став директором, на ринку не було жодного кіоску, лише прилавки. За його каденції встановили МАФи, заасфальтували доріжки, підключили ще одну лінію електропостачання, водопостачання, з’явився туалет. Також директор відмітив: з приводу електрики, води та пожежної безпеки керівництво має акт здачі в експлуатацію ринку з підписами всіх відповідних служб.

Але, незважаючи на це, він і зараз готовий продовжити роботи: частково оновити ринок та вкласти гроші в його реконструкцію. Але тільки за умови повної або часткової оренди.

Ринок «Вісла» на Шерстянці: бути чи не бути?, фото-3

– Поки ми з місцевою владою не дійшли якогось компромісу. Зараз тривають роботи з реконструкції підземного переходу, через які я був вимушений прибрати центральні ряди. Я думаю, реконструкція ринку в будь-якому випадку буде. Якщо мені продовжать оренду, то реконструкцію буду робити я, якщо ж ні, то, скоріш за все, цю землю передадуть КП «Паркування та ринок», і вже вони будуть робити об’єкт на свій розсуд. Все буде вирішуватись, як тільки закінчиться оренда. Поки що нічого не відомо, – зазначив директор ринку.

Ринок «Вісла» на Шерстянці: бути чи не бути?, фото-4

А якщо знесуть?

Проте підприємці занепокоєні, що начебто ринок можуть знести взагалі та облаштувати там зону відпочинку, з новими лавами, повністю вимощену бруківкою.

– Є люди, котрі працюють на цьому ринку, і в кожного з них є родини. Не можна ось так просто взяти і знести ринок, викласти все бруківкою та встановити лавки, як кажуть деякі мої знайомі. Всі знають, що на Шерстянці є певний контингент людей, які часто перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Вони перейдуть сюди та будуть «робити свої справи», тільки вже на облаштованому місці. Як на мене, то краще, аби тут був ринок та люди працювали і платили податки, – каже підприємець Олександр.

Підприємці наголошують на тому, що саме вони є платниками податків і коли близько 100 людей залишаться без роботи, то від цього постраждає і міський бюджет. Зокрема, з’являться проблеми й у всього ланцюга торгівлі, через який товар надходить до кінцевого споживача. Також постраждають оптові постачальники, в яких зменшиться ринок збуту своєї продукції.

Ринок «Вісла» на Шерстянці: бути чи не бути?, фото-5

Деякі власники кіосків думають над виїздом за кордон на заробітки в разі закриття ринку. Справа в тому, що у кожного вже є свої постійні клієнти, переважно жителі мікрорайону Шерстянка. Якщо перейти торгувати на якийсь інший ринок – це, по-перше, дорожча оренда, по-друге – втрата своїх постійних клієнтів, а по-третє – неймовірна конкуренція з бокуінших підприємців, у яких є свої постійні покупці. Усе це не сприяє тому, щоб підприємці залишались в Чернігові та платили податки саме тут.

Свою думку щодо повного знесення ринку висловив і його директор Сергій Ліплянський:

– З приводу того, що ринок взагалі можуть прибрати, то це ж не до мене питання, це вже компетенція міськради. Одне можу сказати точно: стаціонарних та капітальних споруд на цій ділянці будувати не можна. Справа в тому, що тут дуже багато підземних комунікацій, тому територію можна облаштовувати лише тимчасовими будівлями, які в будь-який момент можна перенести. Я ось кожного року переміщую окремі кіоски, аби відповідні служби могли провести свої ремонтні роботи.

У свою чергу начальник КП «Паркування та ринок» Микола Гоголь не знає, чи буде продовжена оренда земельної ділянки ТОВ «Вісла ЛТД», але запевняє: якщо цю ділянку передадуть його підприємству по закінченні оренди, то там відбуватиметься саме реконструкція.

– Поки що наше підприємство не має ніякого відношення до цього ринку. Оренда земельної ділянки, на якій знаходиться ринок, закінчується 29 липня цього року. Зараз там проходить реконструкція пішохідного переходу, тому ніякого рішення поки не приймалось. Проте найбільш вірогідно, що після закінчення оренди цю ділянку передадуть до КП «Паркування та ринок» і вже наше підприємство буде будувати гарний та сучасний ринок. Але це все тільки попередні розмови, земля в оренді – тож поки що все по-старому, окрім підземного переходу, його вже передали на баланс нашого підприємства, – прокоментував Микола Гоголь.

Підприємці в невіданні

Цієї весни розпочався капітальний ремонт підземного переходу на Шерстянку, що межує з ринком. Виникла потреба перенесення кіосків з центральних рядів. Не всі підприємці погодились, дехто через це взагалі пішов з ринку. Ми спитали у кількох підприємців, що вони думають з приводу майбутнього ринку взагалі та власного зокрема. Хтось відмовчувався, хтось казав: «Я вже минулого разу наспілкувалась із журналістами – дякую, вистачило!», а хтось щиро казав, що працює кожен день як останній, бо ніхто не повідомляє, яке майбутнє очікує ринок і самих підприємців.

Підприємці готові до обговорення різних варіантів збереження та оновлення ринку, проте їх думку і досі ніхто не питав.

– Я розумію, що виглядає наш ринок не дуже презентабельно, і з ним треба щось робити. Але має бути компроміс. Ви хочете, аби ринок виглядав гарно, тож поспілкуйтеся с підприємцями, які на ньому працюють, з приводу єдиного вигляду МАФів, обговоріть фінансове навантаження в разі різного роду оновлення і тому подібне. Проте ніхто навіть не звертався до нас, аби почути нашу думку з цього приводу, нікого це не цікавить, – сказав підприємець Олександр.

За словами директора ринка «Вісла» Сергія Ліплянського, він просто не хоче заздалегідь засмучувати підприємців.

– Я не хочу людей завчасно засмучувати і казати їм про якесь туманне майбутнє ринку. Але вони й самі бачать, до чого це все йде, – каже директор.

Думка жителів Шерстянки

Місцеві вважають однією з основних переваг цього ринку його місцерозташування. Повз нього щодня проходить купа народу, майже весь мікрорайон, і кожен щось та й купить.

Покупці відзначають м’ясні кіоски: якщо ринку не буде, то, мовляв, за таким м’ясом треба буде їздити аж на Центральний ринок. А тут усе майже в кроковій доступності. Також часто саме тут купують хліб та солодощі, бо вони, за словами покупців, дешевші, ніж у супермаркетах. Однією з родзинок ринку та найбільш популярними точками торгівлі є фастфуд, а саме шаурма, чебуреки, пиріжки з капустою або картоплею, за тією ж доступною ціною.

– Звичайно, я на цьому ринку щось купую, але це переважно якісь дрібниці: хліб, м’ясо, городину в бабусі на прилавку. Так, там потрібна реконструкція, бо торгові місця вже застарілі, виглядають не дуже гарно. Якщо б ці кіоски замінили на більш сучасні та звільнили більше простору для прилавків, де бабусі б продавали городину, молоко та інше з обов’язковою перевіркою в лабораторії, то це було б ідеально, – зазначила Рената, жителька мікрорайону Шерстянка.

Ринок «Вісла» на Шерстянці: бути чи не бути?, фото-6

Зокрема, вона додала, що ліквідовувати ринок – це погана ідея, адже люди втратять багато робочих місць. На її думку, за реконструкції навпаки треба збільшити місця з прилавками, за які би платили меншу суму, але люди там продавали б свої товари, якими вони раніше торгували в тому ж підземному переході. Це могло б вирішити купу конфліктних ситуацій, які виникають при продажі будь-чого в підземному переході. До того ж ті, хто продають за прилавком, здають свою продукцію до лабораторії, що набагато безпечніше.

Знаючи такий настрій жителів Шерстянки та підприємців, директор ринку «Вісла» Сергій Ліплянський сказав наступне:

– Я шукаю можливості для діалогу з місцевою владою. Можливо, навіть сьогодні (22 травня. – Ред.) вийде поспілкуватись. Розумієте, я хочу домовлятись. Оновлення та реконструкцію всього ринку я не потягну. Можливо, на зустрічах із місцевою владою вдасться залишити під моїм керівництвом хоча б частину, а решту нехай реконструює КП «Паркування та ринок». Якщо частина ринку залишиться в мене і я її реконструюю, то буду, звичайно, намагатись мінімально після цього підняти оренду, аби не сильно обтяжувати підприємців. А ось які ціни будуть під імовірним управлінням «Паркування та ринку», я ж не знаю.

Тож поки що залишається чекати офіційного закінчення орендної угоди між місцевою владою та ТОВ «Вісла ЛТД» – 29 липня. Після цього вже стане відомий остаточний розпорядник цієї земельної ділянки та ми дізнаємось, що ж буде відбуватись з головним ринком Шерстянки у другій половині 2019 року.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ринок #Шерстянка #реконструкція #підземний перехід
12,0
Высокие оценки пользователей за Полезность
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...