• Головна
  • Слідкуйте за здоров'ям правильно
10:00, 29 червня 2019 р.
Надійне джерело

Слідкуйте за здоров'ям правильно

У гонитві за визнанням, самореалізацією, збереженням сім’ї, грошима людина згадує про здоров’я, лише коли хвороба вже явно дається взнаки. Можливо, хтось спробує заперечити, мовляв, заняття спортом, правильне харчування стають усе популярнішими, повільно, але факт. Утім хто з вас хоча би раз проходив діагностику з власної ініціативи? Не кажучи вже про регулярні перевірки? Можливо, стоматолога відвідуєте раз на півроку-рік. І це у кращому випадку. Однак профілактика хвороб – краща за їх лікування.

Дарма, що незвично, головне – ефективно

Ідеальний варіант для підтримки здоров’я будь-якої людини – профілактика захворювань. У результаті організм не отримує або майже не отримує шкоди. Профілактика допомагає виявляти хвороби на ранній стадії, а також зекономити час на лікуванні. І коштів піде менше – лікування у будь-якому випадку дорожче. А інколи ще й організм після деяких лікувань треба відновлювати. Якщо говорити про профілактику, то дізнаватись, що ти здоровий, від медиків – краще, ніж орієнтуватися на власне «нічого не болить – отже все нормально». Є хвороби, які на початковій стадії протікають безсимптомно і можуть «вистрілити» у найнепідходящий момент, наприклад на діловій зустрічі чи відпочинку.

У відкритих джерелах знайшлось достатньо історій стосовно медичних обстежень за власною ініціативою. Ось декілька з них.

«У мене виявили діабет. Лікар сказав, що якби я звернулася раніше, то могла б обійтись без інсуліну. Але я вважала, що мої нездужання пройдуть самі по собі. Але виявилося, що у мене серйозне захворювання. І зараз я дуже шкодую, що прийшла до лікаря, коли вже почалися ускладнення. Виходить, що я з власної волі перетворила себе в інваліда. Якщо можна було б повернути час назад, я б перевірялася кожні півроку, щомісяця, якби це було потрібно. Але зараз уже пізно. Не повторюйте моїх помилок. Так, щоб сходити в поліклініку, потрібно відстояти чергу, іноді вислухати хамство від лікарів, але ваше здоров'я варто того, щоб пережити всі ці дрібні неприємності».

Олена, бухгалтер-економіст

«Чомусь у нас не прийнято ходити до лікаря, поки нічого не болить. Ніби ти відволікаєш лікаря від тих, хто по-справжньому цього потребує. Але в підсумку люди потрапляють до лікаря, коли хвороба вже запущена і вилікувати її дуже важко, потрібні операції, дорогі процедури. А рак? Якщо ж виявити хворобу на ранній стадії, шанси на довге повноцінне життя збільшуються в рази! Утім нікому і в голову не приходить здати аналізи! Он моя подруга прийшла на прийом до терапевта і той дав їй направлення на мамографію – ніби як ця процедура всім жінкам після певного віку необхідна. Так вона все одно не пішла перевірятися. Сказала, що не хоче про погане думати. По-моєму, це просто безвідповідально».

Ніна, секретар

Обстеження по-сучасному: Чернігів не відстає

Що ж, наприклад, ви все ж таки вирішили пройти повне обстеження, щоб дізнатися свій теперішній стан здоров’я. Але що, кожні пів року треба обходити всіх спеціалістів, яких тільки знайдеш? Насправді ні.

– Чітких графіків обстежень не існує. Але слід зазначити, що ЕКГ треба робити щорічно людям старшим 40 років, обстеження у гінеколога (жінкам) – щорічно після 30 років, огляд у сімейного лікаря — щорічно, огляд у стоматолога – щорічно, – розповідає дільничний лікар-терапевт Чернігівської міськлікарні № 2 Наталія Сусло. – Якщо у пацієнта немає скарг, мінімальний набір: клінічний аналіз крові, сечі, глюкоза крові, флюорографія, оглядові кабінети. Знову ж таки, досить один раз на рік.

Якщо у пацієнта є скарги, сімейний лікар видає направлення на дообстеження за необхідності. Утім детальніше про порядок звернення згодом.

У той же час обстеження та діагностика ХХІ століття нерозривно пов’язані із сучасними технологіями. Мова йде, насамперед, про:

  • ангіографічні комплекси (призначені для обстеження судин);
  • комп’ютерний томограф (КТ) та магнітно-резонансний томограф (МРТ) (за допомогою якого, зокрема, вивчається стан внутрішніх органів);
  • апарати УЗД;
  • сучасне ендоскопічне та лабораторне обладнання тощо.

– До речі, Чернігівська міська лікарня № 2 має широкий спектр діагностичного обладнання. Це дозволяє діагностувати захворювання на початкових стадіях. Від пацієнта вимагається лише своєчасне звернення, – наголошує Наталія Сусло.

Обстеження через сімейного лікаря

Для того щоб повністю або частково обстежитись у поліклініці, треба записатися до свого сімейного лікаря, прийти в назначений час на огляд і обговорити обсяг обстежень. Саме сімейний лікар видає направлення на обстеження до вузьких спеціалістів, якщо в цьому є необхідність. І вже в реєстратурі клієнт отримує талон до спеціаліста.

Безкоштовно будуть виконані обстеження, що входять у перелік, а саме: ЕКГ, загальний аналіз крові та сечі, глюкоза крові, холестерин, тест на ВІЛ.

Також у лікаря варто поцікавитися особливостями обстеження. Так, наприклад, для забору крові треба прийти в лабораторію з 8:00 до 10:00 натщесерце. А ось для звернення до вузького спеціаліста особливої підготовки зазвичай не потрібно.

Тож ставтеся до власного здоров’я відповідально і не пожалкуйте трохи власного часу для того, щоб бути здоровим та активним!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#обстеження #здоров'я #профілактика

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Алексей Шепеленко
4 вересня 2020 р., 17:54
Посещайте регулярно стоматолога - https://stomatology-lementa.com.ua/
Оголошення
live comments feed...