Чернігівські перевізники проти електронного квитка

Рівно рік тому в чернігівських тролейбусах почала працювати автоматизована система оплати проїзду (АСОП), або ж, як її називають у народі, електронний квиток. Саме 1 липня 2018 року перші кондуктори отримали в користування переносні валідатори для зчитування інформації з транспортних карток та електронних проїзних, за допомогою яких чернігівці змогли безготівково оплачувати проїзд у тролейбусах і окремих автобусах КП "ЧТУ".

Незабаром відбудеться ще одно оновлення системи електронного квитка, а саме встановлення в тролейбусах стаціонарних валідаторів, які не потребують присутності кондукторів у транспорті. Про це та багато іншого розповів керівник Чернігівської транспортної компанії Артем Тарасенко.

Чернігівці економлять

21 грудня 2018 року виконком міськради ухвалив рішення про введення диференційованого тарифу на проїзд у чернігівських тролейбусах. У зв'язку з чим розпочався справжній бум з купівлі та використання транспортних карток. Адже, оплачуючи проїзд транспортною карткою, а не готівкою, пасажир економить 1 грн 5 коп. (за готівку - 5 грн, по транспортній картці - 3,95 грн).

- Ми почали продаж транспортних карток та проїзних у серпні минулого року, але найбільше карток було придбано саме після введення диференційованого тарифу в грудні, січні та лютому. Люди банально вирішили економити та стали купувати картки. За грудень ми продали 2400 карток, за січень - 7100, а в лютому - 2700. Загалом чернігівці придбали трохи більше 23 тисяч карток, - зазначив Артем Тарасенко.

Також він додав, що саме в ці три місяці основна маса людей придбала різні види транспортних карток, і тому тепер з кожним місяцем рівень їх продажів поступово зменшується.

Після того як пасажири придбали нові засоби оплати проїзду, їх треба було десь поповнювати. Першими пунктами поповнення транспортних карток стали кіоски "Чернігівпреса" на зупинках громадського транспорту. До речі, мережа цих кіосків і зараз є найбільш масовою по місту, роботу якої відзначили і в транспортній компанії. Окрім цього, поповнити картки можна в депо та диспетчерських КП "ЧТУ", кількох кіосках побутової хімії і деяких терміналах.

Оплатили проїзд годинником

Головною метою запровадження електронного квитка в Чернігові був поступовий перехід від готівкової форми розрахунку до безготівкової. За словами керівника Чернігівської транспортної компанії Артема Тарасенка, поступово ця мета досягається і відсоток пасажирів, які використовують безготівковий розрахунок, збільшується.

- На кінець 2018 року лише 13 % пасажирів користувались безготівковою формою розрахунку. Після введення дифтарифу цифра збільшилась до 25 %, а в лютому - березні відносна кількість пасажирів з безготівковим розрахунком становила вже понад 40 %, - заявив Артем Тарасенко.

До безготівкового розрахунку в компанії відносять й оплату проїзду безконтактними банківськими картками та іншими пристроями з NFC-системою. Така можливість є далеко не у кожного міста, яке впроваджує систему електронного квитка, тому тут Чернігів - один із перших. Проте за таким швидким оновленням та інноваціями не завжди встигає персонал Чернігівського тролейбусного управління.

- Був випадок, коли до нашого кол-центру подзвонила кондуктор та розповіла, що тільки-но хлопець підніс свій годинник до її валідатора, як із нього виліз чек. Запитала, чи все вірно і що їй робити далі. Як то кажуть, ось до чого техніка дійшла, - розповів Артем Тарасенко.

10 нових валідаторів

Наступним кроком у впровадженні електронного квитка в Чернігові буде оснащення тролейбусів стаціонарними валідаторами, що дозволить самостійно оплачувати проїзд. Чернігівська транспортна компанія закупила пробну партію з 10 валідаторів, яку очікувала понад півроку. Ними "рогатики" обладнають найближчим часом, проте ще вирішують, чи встановити у п'яти тролейбусах по два валідатори чи в десяти по одному. Повне оснащення такими валідаторами чернігівських тролейбусів призведе до скорочення кондукторів. Правда, частина з них зможе перекваліфікуватись у контролерів, яких буде потрібно трохи більше, ніж зараз.

Пільговики поки без карток

Пільгові категорії населення Чернігова сьогодні їздять у тролейбусах за документами, які підтверджують їх статус. Це не дає можливості підрахувати точний пільговий пасажиропотік та точну суму компенсації для перевізника. За словами Артема Тарасенка, їх компанія готова замовити картки для пільговиків, але остаточне рішення - за міською радою та виконкомом. Адже, щоб зробити картки, треба певна сума коштів. Одна транспортна картка вартує 57 грн, а видати їх потрібно близько 90 тис. пільговиків, тобто лише на виготовлення піде більше 5 млн грн.

Електронна учнівська картка

Ще одна перспектива розвитку - інтеграція електронної системи оплати проїзду в різні сфери життя, зокрема шкільний побут. Із вересня цього року планується запуск пілотного проекту "Універсальна картка учня" у двох школах Чернігова - № 19 та 34. Саме за допомогою такої картки учень зможе оплачувати і проїзд по 2 грн у тролейбусі, і свій обід в їдальні. Окрім цього, картка буде і пропуском до школи, і батьки зможуть відслідковувати, коли їх дитина прийшла до школи, а коли пішла з неї. У перспективі цією карткою можна буде розраховуватись і в Центральному парку культури та відпочинку.

- Такого проекту немає в жодному українському місті. Якщо його вдасться повністю реалізувати, то Чернігів стане першим містом, яке впровадить систему універсальної електронної учнівської картки. Впроваджуватись цей проект буде за грантові кошти в співробітництві з міським управлінням освіти, - каже керівник транспортної компанії.

Маршрутні таксі - проти

За словами керівника Чернігівської транспортної компанії Артема Тарасенка, місто повинно прагнути створення єдиної транспортної системи, відповідно підключеної до електронного квитка. Проте на даний час представники маршрутних таксі кажуть, що для них це "не на часі".

- У нас уже була домовленість з одним із перевізників - "Таксосервіс" - про те, що на їх маршрутах буде запроваджений електронний квиток. Але цього так і не сталося. Коли ми прийшли навчати водіїв та кондукторів, то з більше ніж 20 чоловік, які там працюють, було лише четверо, інші відмовились працювати з такою системою. Керівництво не пішло проти своїх працівників, тому і не буде поки що безготівкового розрахунку в чернігівських маршрутках, - підсумував Артем Тарасенко.

ЧТУ електронний квиток перевізники маршрутки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

ПРЕДВЫБОРНАЯ АГИТАЦИЯ
Настоящий скандал произошел на долгожданных дебатах в эфире телеканала «Новый Чернигов». Кандидаты по 205-му округу должны были презентовать свою программу с которой идут в парламент. Пришло 3 кандидата: Юрий Власенко, Валерий Кулич и Владимир Ткаченко. Первым слово взял правозащитник Юрий Власенко. Кратко представил собственное видение развития страны и города. Следующим говорил Валерий Кулич. Экс-губернатор рассказывал не о себе, а пытался очернить своих...
Культура
Это уже второй фестиваль, который будет проходить в Соснице. На официальной странице мероприятия в Facebook говорится, что все желающие смогут не только развлечься, увидеть театрализованные постановки и исторические реконструкции, но и принять непосредственное участие в процессе съемок видео как: сценарист; режиссер; актер; оператор; монтажер. Так же для посетителей фестиваля должны организовать: арт-студии (фото, видео монтаж, актерство, грим); киноквест,...
ПОЗИЦІЯ
ПОЗИЦІЯ. На Чернігівщині буде втілено План розвитку Чернігівщини, який передбачає поліпшення якості доріг, медицини, освіти, житлово-комунального господарства. Також планується втілити програми зі створення нових робочих місць і розвитку самоврядування. План розвитку Чернігівщини розроблено з ініціативи народного депутата Максима Микитася за участі місцевих громад області. «Ми працюємо в області не один рік. Завдяки діалогу з людьми визначили головні кроки...
Общество
За последние два года в Чернигове установили 171 новую стеклянную остановку (36 из них оснащены электронными табло), пять из которых сегодня, 18 июля, передали на обслуживание КП "АТП-2528". Об этом сообщает пресс-служба Черниговского горсовета. Список переданных остановок: Отмечается, что КП "АТП-2528" обслуживает абсолютно все остановки общественного транспорта в городе. Именно сотрудники этого предприятие должны: мыть стекло; подметать; вывозить мусор;...
Криминал
Приговор в виде штрафа девятикласснику вынес Деснянский райсуд. Об этом сообщает Черниговская местная прокуратура. Ранее сообщалось, что школьник договорился купить видеокарту, однако на сделку пришел не с деньгами, а с газовым баллончиком "Терен-4". Его применение и помогло украсть товар стоимостью 5 331 грн. Инцидент произошел в апреле. В суде школьник свою вину признал, раскаялся и возместил ущерб потерпевшему. Поэтому решение суда - штраф: 1 020 грн.
Общество
Жительница Чернигова предлагает продлить 25-ю маршрутку, которую укоротили в апреле. Потому что альтернативные маршрутки №41 не отвечают возросшему спросу передвижения пассажиров. Об этом говорится в инициативе Ларисы Коломиец в Единой системе местных петиций. Она утверждает, что на 41 маршруте работает только 3 автобуса, еще 2 - в ремонте. Поэтому интервал движения от проспекта Мира до Химволокно очень большой. Для решения проблемы Лариса Коломиец и предл...
Общество
Испытания авиаракет черниговскими военными проходили на авиаполигоне "Повурск", что на Волыни. Об этом сообщает информагенство Минобороны Украины. Летный экипаж Государственного научно-исследовательского института летных испытаний и сертификации вооружения, военной техники испытывал авиауправляемые ракеты  Х-29Л и Х-29Т. Стреляли по наземным целям. Для полетов использовали фронтовой бомбардировщик Су-24М. Авиакоманда, проверявшая ракеты - летчик-испытатель...
Общество
Нині зупинка автобусного маршруту №1 на вулиці Жабинського називається «Меблевий магазин». Насправді магазину там вже давно немає – тому логічно було би перейменувати зупинку, вважає фахівець з інформаційної діяльності КП «Чернігівводоканал» Ігор Грищенко. Через соціальні мережі він звернувся до управління транспорту. Оскільки сюди часто приїздять абоненти КП «Чернігівводоканал», то, на його думку, доречно було би назвати зупинку так, як і підприємство. Ал...
Криминал
Деснянский райсуд на два года ограничил свободу девушке, а также установил аналогичный испытательный срок, за укус полицейской при исполнении. Об этом сообщает Черниговская местная прокуратура. Инцидент произошел ещё в сентябре прошлого года. Капрал патрульной полиции находилась недалеко от дома на проспекте Мира, 120, где, по сообщению, случилась драка. Там патрульную за левую руку и укусила осужденная. Вывод медэкспертизы показал, что правоохранительнице...