• Головна
  • Чернігівські лікарі врятували пацієнту ногу, завдяки гібридній операції
16:00, 10 липня 2019 р.

Чернігівські лікарі врятували пацієнту ногу, завдяки гібридній операції

Лікарі Чернігівської міської лікарні №2 провели гібридну операцію на судинах ноги, завдяки чому врятували ногу пацієнта, якому загрожувала ампутація кінцівки.

Про це йдеться у повідомленні медустанови на офіційній сторінці у Facebook.

Як зазначив завідувач відділення інтервенційної радіології (рентгено-хірургічний блок) та рентгенології Олександр Бараненко, до лікарні поступив пацієнт із розшаруванням загальної здухвинної артерії. Так як вона знаходиться в області тазу, де аорта розділяється на дві судини, які йдуть у ноги, то в одній з судин виник тромб, який перекрив кровотік у кінцівку. Внаслідок цього виникло тканеве голодування нижньої кінцівки, що загрожувало повною ампутацією ноги.

− Пацієнту за 60 років. Спочатку була виконана стандартна відкрита операція, під час якої було видалено тромб. Для подолання розшарування задіяний ендоваскулярний метод, сутність якого полягає в тому, що в артерію вставили стент. Лише комбінація цих двох втручань вирішила проблему – пацієнт залишився з нижньою кінцівкою, – розповідає Олександр Бараненко.

Лікарі роблять цілком сприятливі прогнози для пацієнта. Операція пройшла успішно, а пацієнт вже проходить реабілітацію вдома та ходить своїми ногами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#друга лікарня #гібридна операція #нога #ампутація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...