• Головна
  • Археологія+ботаніка: в центрі Чернігова на залишках монастирської стіни виросли квіти
12:00, 27 липня 2019 р.

Археологія+ботаніка: в центрі Чернігова на залишках монастирської стіни виросли квіти

Біля П’ятницької церкви кілька років тому під час реконструкції скверу імені Хмельницького вирішили оголити рештки колись монастирської стіни та експонувати їх під пластиковим куполом у вільному доступі. Проте наразі там експонується скоріше квітник, бо постійні перепади температури та вологи, по-перше, руйнують навіть ті незначні залишки стіни, а тепер там ще й виросли квіти.

За коментарем ми звернулись до археолога Олени Черненко:

– Тут експонуються рештки монастирської стіни кінця ХІХ століття. Жодної історико-культурної цінності вони не мають, тому ніяких покарань за таке «експонування» ніхто не отримає. Утім зараз це є яскравим прикладом того, що такий спосіб музеєфікації не для наших кліматичних умов: цегла сиріє, промерзає, розпадається та поростає водоростями, пліснявою, травою тощо. Незрозуміло взагалі, нащо це влаштували. Хіба для того, аби демонструвати, чому саме така музеєфікація нам не підходить, – зазначила Олена Черненко.

Археологія+ботаніка: в центрі Чернігова на залишках монастирської стіни виросли квіти, фото-1

Також історик додала, що в нашому кліматі така музеєфікація подібного об’єкта можлива лише в умовах павільйону з постійним мікрокліматом. В Україні було багато спроб експонувати щось під куполом, однак немає жодного вдалого прикладу. Приблизно через десять років неодмінно будуть невідтворні втрати. Наприклад, ті об’єкти, що відкрили у 90-х у Києві, нині вщент розсипались.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#П'ятницька церква #квіти #археологія #експонат
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...