• Головна
  • Ідея від міської влади: повернути стадіон і збудувати Палац спорту
11:00, 11 серпня 2019 р.

Ідея від міської влади: повернути стадіон і збудувати Палац спорту

Спортивні споруди в Чернігові не можуть конкурувати з іншими містами: стадіон належить державі, а сучасного спортивного комплексу в нас досі нема.

Вперед у минуле

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко під час робочої наради в міській раді вкотре повернувся до теми передачі Олімпійського навчально-спортивного центру «Чернігів» (колишній стадіон імені Гагаріна) від держави до міста. Він зауважив, що не розуміє, чому на рівні міністерства так довго зволікають з ухваленням рішення:

– Якби хтось замислився, то швиденько віддали би. Навіщо державі утримувати його, я не розумію.

Владислав Атрошенко зазначив, що, якби стадіон став власністю міста, тоді можна було би зайнятися розвитком його інфраструктури. У першу чергу мова йде про реконструкцію східної трибуни. Уже багато років ведуться розмови щодо облаштування в підтрибунному приміщенні багатофункціонального залу, який би міг трансформуватися в легкоатлетичний манеж або в місце для проведення змагань з інших видів спорту.

– Сьогодні це не наше майно, що ускладнює використання бюджетних коштів, – резюмував міський голова.

Нема грошей і місця

Чернігів – єдиний обласний центр в Україні, де немає сучасного Палацу спорту. Про це заявив начальник управління сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля. Колишній біатлоніст відзначив, що навіть у тих містах, де поки не працюють Палаци спорту, процес з будівництва нових або реконструкції вже існуючих об’єктів уже розпочався.

Ідея від міської влади: повернути стадіон і збудувати Палац спорту, фото-1

Щодо Чернігова, то наразі, за словами Андрія Дериземлі, уже розпочато роботу з визначення можливого місця для будівництва Палацу спорту. Чиновник висловив сподівання, що після прийняття бюджету міста на наступний рік фінансове управління узгодить виділення коштів на проектно-кошторисну документацію будівництва Палацу спорту. Після цього цей проект, можливо, вдасться включити в профільну державну програму і отримати фінансування для реалізації.

– Ми вже разом із начальником управління капітального будівництва вивчаємо досвід інших міст, де розташовані Палаци спорту. Там же ми вивчали оснащеність такої споруди, орієнтовну вартість її побудови тощо. Також ми зустрічались із київським проектантом, в якого є досвід проектування Палаців спорту. Тобто робота в цьому напрямку ведеться, – каже Андрій Дериземля.

Щодо імовірного місця розташування Палацу спорту в Чернігові, то начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту зазначив: розглядається кілька земельних ділянок, на яких можна побудувати Чернігівський палац спорту. Перша з них розташована на вулиці Пушкіна, 1, а саме за Кооперативним технікумом. Проте там територія всього лише трохи більше гектара, тому, за словами Андрія Дериземлі, саме там важкувато буде побудувати якісний комплекс. Зокрема, ускладнює існування там Палацу спорту й те, що до ділянки тільки одна дорога для під’їзду.


Візуалізація проекту житомирського Палацу спорту

Окрім цього, чиновники розглядають можливість побудови такого комплексу в мікрорайоні Масани та на інших земельних ділянках, які поки що не називаються. Одна з основних вимог до ділянок – розмір хоча б 3 гектари. Хоча, звісно, можна звести Палац спорту і на меншій території. Усе залежить від того, що саме буде закладено в проекті.

Я думаю, що якщо буде дозволяти прийнятий на наступний рік бюджет міста та фінансове управління узгодить усі дозволи, то за наступний рік ми маємо зробити всю проектно-кошторисну документацію на цей об’єкт, – зазначив Андрій Дериземля.

Натомість міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що без економічного зростання мріяти про Палац спорту в Чернігові не варто.

– Якщо буде економічне зростання – можна будувати Палац спорту. Ми би розглянули проект сучасного об’єкта, – сказав Владислав Атрошенко.

Довідка

Нагадаємо, до 2009 року головний стадіон Чернігова належав місту, проте 10 років тому його передали на баланс держави. У тому числі й для того, щоб унеможливити зазіхання окремих структур на об’єкт. 

Очікування щодо суттєвого збільшення фінансування стадіону справдилися не в повному обсязі. Зокрема, так і не було втілено проект з реконструкції східної трибуни, яка наразі закрита для вболівальників, оскільки вважається аварійною.

Цифра

32 млн грн закладено Державним фондом регіонального розвитку для фінансування в 2019 році спортивних об’єктів в Чернігівській області. Це реконструкція стадіону ДЮСШ «Юність» у Чернігові, зали для фізкультурно-оздоровчих занять у Семенівці та переобладнання кінотеатру «Літній» під спортивну залу в Новгороді-Сіверському.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стадіон імені гагаріна #палац спорту #фінансування #управління спорту
Оголошення
live comments feed...