• Главная
  • Сміттєпереробного заводу в Чернігові не буде, поки не зміниться законодавство
12:05, 13 августа 2019 г.

Сміттєпереробного заводу в Чернігові не буде, поки не зміниться законодавство

Сміттєпереробного заводу в Чернігові не буде, поки не зміниться законодавство

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко прокоментував ситуацію з перспективою будівництва в місті сміттєпереробного заводу.

Мер зазначив, що він особисто і разом з начальником управління житлово-комунального господарства прискіпливо вивчає це питання. І додав – поспішати з рішенням не варто.

Причина в тому, що наразі, за словами Владислава Атрошенко, відсутні потрібні для реалізації проекту закони.

– Скрізь, де в Європі діють такі заводи – скрізь є попереднє сортування. Більше глибоке або менш глибоке, – зазначив міський голова і додав, що перед початком реалізації проекту необхідно визначитися: який саме підхід вигідніше обрати для Чернігова.

Справа в тому, доповів Владислав Атрошенко, що перший варіант передбачає глибоке сортування і спалення мінімальної кількості решток, які непридатні до вторинної переробки. Другий варіант – це більш грубе попереднє сортування. Але в обох випадках потрібні різні законодавчі інструменти: або зміни в застосуванні «зеленого тарифу», або ж створення спеціального фонду, гроші в який би перераховували виробники упаковки, а потім звідти держава би розподіляла кошти по містам.

Наразі жоден з цих законів не ухвалений, і вгадати який напрямок обере Верховна рада і профільні міністерства – неможливо. В Чернігові бояться, що коли виберуть один варіант цивілізованого поводження з відходами, а потім народні депутати та уряд зроблять ставку на інший підхід – то місто просто втратить вкладені фінанси і не отримає економічного ефекту.

– Сьогодні не можна поспішати. Ми повинні обрати певну технологію. А вибір залежить від того, яким буде законодавство. Або «зелений тариф», або формування спецфонду. Це компенсаторний механізм для того щоб можна було в якийсь спосіб погасити кредит, – зауважив Владислав Атрошенко. – Ми можемо вибрати хибний напрямок, взяти кредит і оберемо глибоке сортування, а потім закон буде по електроенергетиці, по спалюванню. І далі у нас не буде економіки.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#сміття #сміттєпереробний завод #Владислав Атрошенко
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...