• Главная
  • Коли є проблема з митницею, допоможе експертиза торгово-промислової палати
13:58, 23 августа 2019 г.

Коли є проблема з митницею, допоможе експертиза торгово-промислової палати

Чим більше інтегрується Україна в Європу, тим жвавішими стають торговельно-економічні відносини з іншими країнами. Сьогодні все більше підприємств налагоджують співпрацю з іноземними партнерами. І якщо раніше це був переважно імпорт, то тепер все частіше бізнес проводить експортні операції. Але поки кордони з Європейським Союзом остаточно не зникли, невід’ємною складовою таких відносин є контакти з митницею. І тут для підприємців, як правило, виникає чимало незручностей. Одні з основних – визначення кодів товарів та підтвердження контрактних цін. Як розповіли в Чернігівській торгово-промисловій палаті, майже щодня до них звертаються підприємства і підприємці з проханням про допомогу у вирішенні цих питань.

У структурі Чернігівської ТПП працює бюроекспертиз. Серед широкого переліку послуг, які надають спеціалісти відділу, – підтвердження контрактних цін та визначення кодів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, розповідає керівник Наталія Ричко.

Для чого це потрібно? Випадків може бути безліч, але в цілому все зводиться до одного глобального сценарію. Оскільки мита підприємець платить із загальної вартості товару, то саме ціна в документах визначає суму, яку мусить заплатити бізнесмен. Нерідко на митниці сумніваються в цифрах, вважають їх заниженими й орієнтуються на попередні схожі випадки, де було вказано інші цифри, і вимагають змінити зазначену в контракті ціну в бік її підвищення.

– Але ж ціна не може бути завжди однією й тією ж, – пояснює Наталія Ричко. – Вона залежить від розміру партії товару, від загальної ситуації на ринку і, зрештою, від надійності і тривалості партнерства, в результаті чого продавець може зробити суттєву знижку.

У цьому випадку в підприємців невеликий вибір: або ж змиритися і заплатити зайве, або ж звернутися до незалежних кваліфікованих експертів, які вивчать усі обставини і деталі контракту, характеристики і властивості товару, проаналізують дійсні на момент укладання угоди розцінки і зроблять свій, заснований на відкритих і перевірених джерелах висновок щодо реальної ціни. З цими висновками можна апелювати до митниці або ж навіть звертатися до суду у разі продовження непорозумінь.

– Це клопітка дослідницька робота, – каже Наталія Ричко. – Ідеально і найшвидше – коли є вільний доступ до калькуляції собівартості. Але якщо товар перепродували кілька разів, а таких самих аналогів не існує в природі – наші експерти озброюються формулами, аналізують кожну складову, загальну ситуацію на ринку – і не пізніше одного-двох днів формулюють висновок.

За схожою схемою відбувається й інший напрямок пошуково-дослідницької роботи експертів бюро товарознавчих експертиз Чернігівської торгово-промислової палати. Мова про присвоєння кодів зовнішньоекономічної діяльності. Від того, наскільки грамотно і точно буде це зроблено, залежить процедура митного оформлення товарів, розмір мита, а отже – і прибуток підприємця. Найпростіше було би зробити це самостійно: завозиш свіжоморожену рибу, тицьнувши пальцем у класифікатор і вибравши потрібний код. Але на практиці все набагато складніше. Адже УКТ ЗЕД – це документ на кілька сотень сторінок (та ж риба – це кілька десятків сторінок), в якому треба орієнтуватися як в табличці множення. Бо одна помилка тягне за собою не лише додаткові фінансові навантаження, але й штрафи.

Додаткова складність – коли оформлюється не однорідний товар, а, наприклад, хімічні сполуки чи сплав металів, набір предметів або обладнання, де кожен верстат ніби й окрема одиниця зі своїм кодом, але по факту ввозиться як технологічна лінія і мала би проходити одним рядком. У таких випадках експерти ЧРТПП перетворюються на «алхіміків», які, з одного боку, мають діяти виключно в рамках класифікатора, який в теорії прописує правила кодування, а з іншого – проявити неабияке розуміння всіх нюансів, що виникають на практиці.

– Це не просто паперова робота – це творча робота, яка потребує глибоких знань, – резюмуєНаталія Ричко.

І нагадує, що експерти бюро експертиз можуть надавати послуги клієнтам з усіх районів Чернігівської та Київської областей.

Бюро експертиз ЧРТПП
м. Чернігів вул. Ринкова, 7
тел.: 095 271-44-94 та 095 271-44-06

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ТПП #експертиза #код #ЗЕД #митниця
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...