• Головна
  • Чернігівщина більше не регіон-мільйонник
09:00, 9 вересня 2019 р.

Чернігівщина більше не регіон-мільйонник

Чернігівщина більше не регіон-мільйонник

Чернігівщина вийшла зі списку областей-мільйонників. З початку року кількість населення області скоротилось на 7 тис, і тепер становить 998 тисяч.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Новий Чернігів", з посиланням на Головне управління статистики області.

Окрім області втратив позиції й Чернігів. Він вийшов зі статусу міста з кількістю 300 тис, і наразі має 287 тисяч населення.

За словами заступниці начальника Головного управління статистики в Чернігівській області Тетяни Дусь, населення області скорочується цілком природно.

«Основна причина зменшення чисельності населення – це його природне скорочення. В обласні кількість померлих майже втричі перевищує кількість народжених, в результаті чого населення не відтворюється», - каже пані Тетяна.

Зазначається, що скорочення чисельності населення на Чернігівщині розпочалося ще в 1966 році, коли в області налічувалось 1,5 мільйона чоловік.

Окрім цього, на кількість населення вплинув низький рівень народжуваності. На Чернігівщині молоді подружжя народжують здебільшого одну дитину, по Чернігову це 48%. Вдруге мамами стає лише третина чернігівок, а кожна дев’ята родина народжує третю дитину і більше.

«Якщо раніше середній вік матері був 23-24 роки, то зараз він наближається до 30 років. Тобто жінки зараз не поспішають народжувати, а звісно з віком у них і шанс народити вже зменшується», - зазначила Тетяна Дусь.

Також регіон залишається найстарішим серед усіх областей України, адже середній вік жителів Чернігівщини - 42 роки, і це найбільший показник в України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#статистика #населення #зменшення #смертність #народжуванність
Оголошення
live comments feed...