• Головна
  • Біля Єлецького монастиря бурять ґрунтові свердловини
12:04, 17 вересня 2019 р.

Біля Єлецького монастиря бурять ґрунтові свердловини

На минулому тижні, біля Єлецького монастиря розпочали досліджувати ґрунти в рамках розробки проекту з укріплення схилу та самого пагорбу.

Про це йдеться на офіційному сайті НАІЗ "Чернігів стародавній".

Роботи проводять фахівці ДП «Водземпроект» ПАТ «Чернігівський проектно-вишукувальний інститут «Чернігівводпроект», за участю науковців НАІЗ «Чернігів стародавній» та Олени Черненко, кандидата історичних наук, доцента кафедри археології, етнології та краєзнавчо-туристичної роботи НУ «Чернігівський колегіум» ім. Т. Шевченка.

Справа в тому, що минулого року сильні зливи у липні та серпні спричинили значне посилення ерозії схилу на вищезгаданій ділянці. Через це утворилося велике провалля та промоїни ґрунту, які мають прогресуючий характер та створюють передумови для руйнації споруд Єлецького монастиря, та цілого комплексу пам’яток архітектури національного значення.

Згадану проблему неодноразово порушували чернігівська громадськість, науковці та журналісти, а зараз спільну мову знайшли заповідник та міська влада.

І ось розпочалися проектно-вишукувальні роботи, коли за допомогою буріння свердловин спеціалісти беруть декілька проб ґрунту, який потім і буде лабораторно досліджений.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Єлецький монастир #пагорб #провалля #дослідження #свердловини #ґрунт

Коментарі

Оголошення
live comments feed...