• Главная
  • Замість картоплі – ягоди. Чернігівські фермери змінюють профіль
14:08, 7 октября 2019 г.

Замість картоплі – ягоди. Чернігівські фермери змінюють профіль

За 30 років площі садів та ягідників на Чернігівщині скоротилися в 35 разів. Але з 2014 року в області почалося зростання плодоягідних насаджень і зараз вони займають 3,7 тисячі гектарів, повідомляє EastFruit.

Це становить лише 0,7% від загальнодержавної цифри. З них майже 90% плодів та ягід вирощують не в сільськогосподарських підприємствах області, а в приватних господарствах.

Держава навіть частково компенсує фермерам вартість саджанців. Однак переорієнтація з традиційного для краю виробництва картоплі на сади та ягідники йде важко. Причин кілька – хоча б та, що картопля дає віддачу в той же рік, а яблуневий сад – тільки на третій-четвертий. Однак ягідники дають заробіток вже в наступному році.

– Ягідники – це швидке створення високооплачуваних робочих місць. А виробництво картоплі сьогодні – збиткове, – переконаний директор фермерського господарства «Ніжінагроінвест» Андрій Білий.

Більше того – на його думку, українці даремно їдуть працювати на ягідні плантації до Польщі, адже в їхньому господарстві можна заробити навіть більше, ніж у сусідній країні.

Переорієнтація навіть однієї-двох сімей в кожному селі з картоплі на ягоди або яблука/груші різко змінить і ринок фруктів і навколишню природу.

Наприклад «Ніжінагроінвест» спільно з Ніжинським аграрним інститутом заклали 2,5 гектара малини та майже гектар суниці садової – щоб і навчати студентів, і  по-хорошому провокувати їх на цей потрібний і вигідний для краю «фронт робіт».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#картопля #ягоди #сільське господарство #Ніжінагроінвест #малина
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...