• Головна
  • Чернігівські лікарі попереджають про грип. Краще пройти вакцинацію. Як це зробити
13:50, 17 жовтня 2019 р.

Чернігівські лікарі попереджають про грип. Краще пройти вакцинацію. Як це зробити

Україна опинилася на початку епідемічного сезону щодо ГРВІ і, зокрема, грипу. Як і у попередні роки передбачається, що висока активність збудників застудних захворювань триватиме щонайменше до середини травня.

В пресслужбі управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації попереджають: до майбутньої потенційної епідемії слід підготуватися заздалегідь.

Епідеміологи та інфекціоністи передбачають, що протягом нинішнього сезону сплеску застудних захворювань в Україні циркулюватимуть чотири штами вірусу грипу – «Канзас» (А/H3N2), «Брісбен» (А/Н1N1), «Колорадо» та «Пхукет» (штам В).

Особливого значення, на грип якого виду захворіла людина немає, адже симптоматика однакова – раптове підвищення температури тіла, ломота у суглобах та м’язах, відсутність апетиту, слабкість та в багатьох випадках приєднаннярізних респіраторних явищ у вигляді кашлю, нежитю, болю у горлі тощо.

Відтак медикивкотре попереджають – при появі симптомів грипу не варто займатися самолікуванням, необхідно викликати сімейного лікарята виконувати його рекомендації. А от захиститися від захворювання можнамайже стовідсотково за допомогою профілактичних щеплень.

Як зазначає заступник генерального директора Чернігівської обласної дитячої лікарні Людмила Кривець, безкоштовна вакцинація проти грипу не передбачена.

– Нині в аптечній мережі наявна трьохкомпонентна вакцина проти грипу корейського виробництва – (Грин Крос Корпорейшен), та чотирьохкомпонентна виробництва Франції – (Санофі Пастер) – «Ваксігрип».

Тому я закликаю не зволікатизі щепленням проти грипу, яке можна починати вже зараз. Навіть і на початку сезону активного сплеску ГРВІ варто щепитися, антитіла (імуноглобуліни) встигнуть з’явитися та захистити організм людини.

Особливо слід вакцинуватися людям похилого віку (65 років і старшим), маленьким дітям до 5 років, громадянам, що живуть із хронічними захворюваннями (цукровим діабетом, ожирінням, патологією з боку серцево-судинної системи), адже в них перебіг грипу зазвичай більш тяжкий, –наголошує Людмила Кривець.

Для вакцинації проти грипу протипоказань практично не існує. Утриматися від неї варто лише тоді, коли в людини вже є респіраторні симптоми з лихоманкоючи за умови, якщоорганізм дуже алергізований або раніше спостерігалася незвична реакція на введення вакцини.

Людмила Кривець пояснює, якщо людина виявила бажання пройти профілактичне щеплення, їй треба звернутися до свого сімейного лікаря, якийвизначить стан здоров’я людини.

Якщо протипоказань немає, тоді треба звернутися до аптеки, придбати вакцину і ввести її у маніпуляційному кабінеті.

Такожлікар додає: за спостереженнями, останнім часом люди почали прихильніше ставитися до щеплення проти грипу, розуміючи, що попередження захворювання краще за його лікування та появу небажаних наслідків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #грип #щеплення #вакцина
Оголошення
live comments feed...