• Головна
  • До Європи чернігівські виробники продають все більше товарів
11:30, 24 жовтня 2019 р.

До Європи чернігівські виробники продають все більше товарів

Експорт товарів з Чернігівщини до країн Європейського Союзу зріс більш ніж на 36% у порівнянні з минулим роком.

Товарообіг підприємств Чернігівської області з іноземними партнерами зі 128 країн світу за січень-серпень цього року склав 783,2 мільйона доларів США. Про це повідомили в Департаменті економічного розвитку облдержадміністрації.

При цьому зростання експорту товарів на 6,4% (до 495,1 мільйона доларів) зі зменшенням імпорту на 14,2% (до 288,1 мільйона) дозволило забезпечити позитивне сальдо у розмірі 207 мільйонів доларів.

Найчастіше за кордон наші виробники продали зернові культури (45,3% ), готові харчові продукти (11,9%), деревина та вироби з деревини (7,8%), папір та картон (6,4%), взуття (4,1%), машини та обладнання (4%).

Експорт товарів до країн Європейського Союзу збільшився на 36,3% і становив 222,6 мільйона доларів – 45% від загального обсягу експорту товарів. 

Серед країн ЄС найбільші обсяги товарів з Чернігівської області купували в Іспанії, Нідерландах, Італії, Румунії, Литві та Німеччині.

Серед решти країн світу значні обсяги товарів поставлялись до Азербайджану, Єгипту, Білорусі, Туреччини, Китаю, Ізраїлю.

Основні товарні групи імпорту: продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості; готові харчові продукти; полімерні матеріали; пластмаси та вироби з них; папір і картон, текстильні матеріали та вироби; машини та обладнання; засоби наземного транспорту, крім залізничного; мінеральні продукти.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу зменшився на 20,8% і становив 124 мільйони доларів (43% загального обсягу).

Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Білорусі, Німеччини та Італії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#експорт #імпорт
Оголошення
live comments feed...