• Головна
  • Росія отруїла річку, що протікає в Чернігівській області
11:48, 25 жовтня 2019 р.

Росія отруїла річку, що протікає в Чернігівській області

Асоціація рибалок України б'є на сполох. В річці Сейм масово загинула риба та інші об’єкти водної фауни – раки, жаби, черепахи…

Лабораторні дослідження показали, що сталося хімічне отруєння річки. Цей факт підтвердили всі служби, кажуть в АРУ, але ніяких дій при цій надзвичайній ситуації не вжили.

Люди що живуть на березі водойми не попереджені про небезпеку поїти з річки худобу, купатися, використовувати воду для поливу та інших потреб. Зазначається, що деякі місцеві жителі почали збирати померлу рибу, на корм худобі, хоча невідомо яка отрута може бути в її м'ясі.

Поки що факти отруєння виявлені поблизу чотирьох населених пунктів Сумської області – від села Зінове Путивльського району до українсько-російського кордону (Зінова, Чумакове, Піски, Нові Вирки).

Вода в річці мала мутне забарвлення та характерний органічний запах. На території Сумської області джерел, які могли б забруднити річку, не виявлено.

За результатами досліджень проб води відібраних в річці Сейм виявлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій по залізу та хімічному споживанню кисню.

При бактеріологічному дослідженні спеціалісти виявили перевищення лактоза-позитивної кишкової палички.

За словами місцевих жителів з Росії 12–14 жовтня по річці Сейм приплила велика пляма, а за нею і мертва риба. Багато жителів мають родичів з того боку кордону. Вони розповідають, що перед прийомом нової сільськогосподарської продукції російський спиртзавод що знаходиться в селищі Тьоткіне скинув отруйний фільтрат.

Але цим справа не закінчилася. На російській стороні уздовж річки багато ставків для вирощування риби. 16-19 жовтня ці ставки спускали, щоб вибрати товарну рибу. Вода в річці Сейм піднялася на один метр. При спусканні ставків по річці попливла різна органіка.

Також при підйомі води змило хімічні речовини які знаходилися у прибережній смузі. Сукупність цих факторів й спричинило масовий мор риби.

Голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков назвав отруєння річки закордонним сусідом «екологічним тероризмом».

Далі з Сумської області Сейм тече територією Бахмацького, Борзнянського і Сосницького районів. В Сосницькому Сейм впадає в Десну. На річці, зокрема, розташоване місто Батурин, села Кнути, Нові Млини, Кербутівка, Вербівка, Обмачів та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сейм #отруєння #риба
Оголошення
live comments feed...