• Главная
  • Сьогодні в Україні вийшли в обіг 1000-гривневі купюри. Чернігівці зробили цікаве відео про неї
12:20, 25 октября 2019 г.

Сьогодні в Україні вийшли в обіг 1000-гривневі купюри. Чернігівці зробили цікаве відео про неї

З п’ятниці, 25 жовтня 2019 року, Національний банк України ввів в обіг нову банкноту номіналом 1000 гривень.

Це найбільший номінал, який існує в Україні. Нова банкнота блакитного кольору, на лицьовій стороні зображено портрет Володимира Вернадського, а на іншій – будівля Національної академії наук України.

На цю подію відреагували чернігівці: радіоведучий Андрій Соколов та блогер Дмитро Тігранов підготували відео про 10 цікавих фактів, що стосуються купюри.

Зокрема, з нього глядачі можуть дізнатися про те, що автором дизайну деяких українських банкнот був чернігівський художник Василь Лопата.

Також на банкноті номіналом у 1000 гривень міг бути зображений не Вернадський, а наші земляки – відомий письменник та громадський діяч Пантелеймон Куліш (був розроблений навіть дизайн таких грошей) і всесвітньо знаний кінорежисер та сценарист Олександр Довженко.

Довідка

Банкнота номіналом 1000 гривень має понад 20 елементів захисту, що дозволяють гарантовано підтвердити її справжність. Вона має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту.

Найголовніші з них – «віконна» захисна стрічка та елемент SPARK. Це елементи з оптично-змінним ефектом: при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки, а колір елементу SPARK поступово міняється від золотистого кольору до нефритового.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#купюра #банкнота #1000 гривень #Вернадський #Дмитро Тігранов #Андрій Соколов #відео #10 фактів #Олександр Довженко #Василь Лопата #Пантелеймон Куліш
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...