• Головна
  • Думка чернігівців: чи можна жартувати та сміятись з чужої біди?
09:36, 27 жовтня 2019 р.

Думка чернігівців: чи можна жартувати та сміятись з чужої біди?

На цьому тижні Україну сколихнув один із номерів свіжого випуску «Вечірнього кварталу». Там новий лідер «Кварталу» Євген Кошовий разом із національним хором ім. Верьовки співали про будинок колишньої голови НБУ Валерії Гонтаревої, який нещодавно згорів (основна версія – підпал). Цей номер почали активно обговорювати в соціальних мережах, і населення України поділилось на тих, хто визнає жарти такого штибу неприпустимими, і тих, хто вважає, що сміятись можна ледь не над усім.

Ми вирішили поспілкуватись з чернігівцями та почути їхню думку щодо жартів і «приколів» з будь-якої події, яка окремим людям принесла, м’яко кажучи, непозитивні емоції, та взагалі – яким має бути рівень самоцензури в гумористичній сфері не тільки України, але й світу.

Олександра Дмитрівна, пенсіонерка:

– Конечно, нельзя шутить над любого рода бедой или горем, которое произошло с человеком. Нужно всегда помнить, что то же самое может произойти и с тобой. Все мы переживаем за себя и за своих близких, поэтому не стоит глумиться.

По поводу выступления хора, которое сейчас все обсуждают. Я вообще не поклонница «Квартала» и никогда его не смотрела. Но когда мне рассказали, о чем они пели, то мне не понравилось. Я считаю: какой бы ни был человек, нельзя так над ним шутить и тем же унижать.

Леонід, водій:

– Мне кажется, каким бы плохим человек ни был, так шутить, как получилось с Гонтаревой, не стоит. Ведь, как говорят, того, кто такое делает, Бог обязательно накажет, да еще и вдвойне.

Я это все видел по телевизору. И сам сначала немного посмеялся с этой песни, но когда посмотрел еще раз и переосмыслил все происходящее, то, конечно же, понял, что был не прав, и теперь осуждаю такого типа номера.

Захарій, черговий:

– Ну, тут дивлячись, який саме жарт та до кого він направлений. Бо в тому ж колі друзів можна одне одного «попідколювати», знаючи, хто і як на що реагує. Проте навіть серед друзів треба думати, що ти говориш, бо можна легко нажити собі ворога, який затаїть на тебе образу.

Про кварталівський горезвісний номер я від когось чув, але не бачив. Гонтареву теж можна і треба зрозуміти: її збила автівка, вона в лікарні, згорів будинок, а тут ще над цим і кепкують на мільйонну аудиторію. Жарти жартами, але так не робиться, це негарно.

Жанна Василівна, пенсіонерка:

Так поводитись та шуткувати з людської біди не можна. Я сама дуже полюбляла «Вечірній квартал», але саме цей номер мені здався просто диким. Звісно, та жінка може бути грішною, зі своїми недоліками, але такі тексти співати, та ще й національному хору ім. Верьовки, недопустимо. Кошовий – то зрозуміло, він комік, а ось професійні співаки не мали б таке робити. Я спочатку і не повірила, що це той самий відомий хор співає на сцені «Кварталу».

Звичайно, у кожного різний рівень сприйняття гумору та його жанрів, але що стосується людської біди, пожеж, ДТП, хвороб, то це просто жахливо, коли над таким сміються. З моральної точки зору це просто неприйнятно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #Гонтарєва #біда #горе #чорний гумор
Оголошення
live comments feed...