• Головна
  • Громадські приймальні нардепів-мажоритарників у Чернігові: що, де, коли?
09:07, 27 жовтня 2019 р.

Громадські приймальні нардепів-мажоритарників у Чернігові: що, де, коли?

Останнім часом до нашої редакції надходять дзвінки, в яких люди цікавляться, як можна зустрітись чи передати свої побажання та претензії новообраним народним депутатам України по чернігівським округам №205 та 206. Офіційна інформація про громадські приймальні нових нардепів, Антона Полякова та Олега Семінського, або дуже обмежена, або її взагалі немає. Тож ми вирішили розібратися в питанні.

Платити чи не платити

Першочерговим питанням у процесі організації громадських приймалень нардепів став пошук приміщень для цих них. З приводу надання нардепам комунальних приміщень під приймальні говорили на ранковій нараді у мера у вівторок, 22 жовтня. Головне питання полягало навіть не в самих приміщеннях, а в тому, чи мають народні депутати за них сплачувати оренду.

Нардеп по 206-му округу Антон Поляков звернувся до міського голови з проханням не брати з нього орендну плату в розмірі 1500 грн за приміщення в Новозаводській райраді, де нардеп уже облаштував свою приймальню та другий місяць зустрічається там з виборцями. На що заступник міського голови Олександр Ломако зауважив: здача приміщення в оренду за 1 гривню можлива, але процедура оформлення (підготовка документів, узгодження на сесії тощо) передбачає 4-місячний термін.

Прийшовши до приймальні Полякова, яка дійсно розташована в будівлі Новозаводської райради (біля міського Палацу культури) на третьому поверсі, в кабінеті №310, ми поспілкувались з нардепом і дізнались його думку з приводу безкоштовної оренди приміщення.

– По закону нардепу можуть надати приміщення в будь-якій адмінбудівлі за 1 гривню, тобто безкоштовно. Я захотів цим скористатись, адже таких ресурсів, які мали попередні нардепи від Чернігівщини, не маю. Новозаводська райрада якраз на території мого округу, і сюди ми заїхали та приймали громадян уже у вересні. З керівництвом райради ми уклали договір на оренду приміщення за символічну 1 гривню, проте, як виявилось, це суперечить положенню міської ради про оренду комунальних приміщень. Там вказано, що депутати міськради можуть безкоштовно брати в оренду приміщення, а така можливість для нардепів не вказана. Тому ми чекаємо, що міська влада виправить цю технічну помилку та дасть можливість народним депутатам знімати приміщення в адмінбудівлях свого округу – безкоштовно. Бо в інших містах нардепи орендують приміщення безкоштовно, а в Чернігові чомусь ні, каже Антон Поляков.

Він не виключає можливість того, що міська рада не додасть формулювання у положення, щоб нардепи мали можливість зустрічатись з виборцями з мінімальними затратами. Проте в такому випадку нардеп все одно не готовий платити кошти за оренду приміщення. За його словами, він буде зустрічатись з людьми в якомусь іншому приміщенні, яке йому можуть надати ті ж приватні підприємці на безоплатній основі.

У свою чергу, за словами міського голови Чернігова, колега Полякова, депутат Олег Семінський, погодився сплатити заявлену ціну для облаштування своєї приймальні. Про те, де саме вона буде знаходитись та коли відкриється, ми спробували дізнатися в самого нардепа.

– Я ще в процесі відкриття своєї громадської приймальні в Чернігові. Десь через тиждень або днів десять ми все ж таки її відкриємо. Основна локація, де, скоріш за все, буде приймальня, – це приміщення на проспекті Миру, у районі готелю «Градецький». Як тільки ми визначимось та зробимо все необхідне, я в себе у «Фейсбуці» зроблю пост про відкриття приймальні, зазначив пан Семінський.

Робота з виборцями

Бюрократичні питання є бюрократичними питаннями, але одна з приймалень все ж таки відкрилась і ось працює вже другий місяць. Ми поцікавились, чи ходять громадяни до приймальні нардепа, з якими проблемами, звідки дізнаються про те, що приймальня є і вона працює тощо. За словами нардепа Полякова, до приймальні дійсно ходить багато людей з дуже різними питаннями – від заміни вікон у будівлі до бажання стати головою облдержадміністрації. Тому тут ще й пояснюють жителям, за що відповідальний нардеп і за що – міська влада.

– Питань дійсно багато, і ті, які стосуються заміни вікон і такого подібного, ми одразу відхиляємо і намагаємось пояснити громаді, чому саме ми так робимо. Люди начебто розуміють, та дослуховуються до наших аргументів. Нардеп, наприклад, може направити до потрібного чиновника, допомогти в юридичних аспектах, відправити запит або звернення до відповідної інстанції тощо, говорить Антон Поляков.

Спіймати нардепа

Багато хто з виборців хоче особисто поспілкуватись з народним депутатом, але не завжди це виходить. Наприклад, та ж приймальня Полякова працює з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 17:00 з годинною перервою (13:00–14:00). Майже весь місяць у приймальні працюють помічники народного депутата, які на постійному зв’язку з нардепом та теж можуть допомогти у вирішенні деяких питань.

А ось сам нардеп буває в приймальні лише раз на місяць. Цей один день припадає на останній тиждень кожного місяця, коли в депутатів офіційний тиждень роботи з виборцями.

Якщо ви бажаєте зустрітись з народним депутатом Поляковим, то вам варто це планувати на 18–22 листопада або ж 23–24 та 26–27 грудня, коли він буде на окрузі. В який із цих днів нардеп зустрічатиметься із громадянами, можна дізнатись, зателефонувавши до приймальні за номером 097 626 54 29 чи надіславши листа на електронну адресу: [email protected].

Тож якщо питання, які вас турбують, відносяться до компетенції народного депутата, обов’язково звертайтесь та змушуйте свого депутата працювати на всіх фронтах, у тому числі на окрузі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#народний депутат #громадська приймальня #Поляков #Семінський #оренда
Оголошення
live comments feed...