• Головна
  • Чернігів візьме кредит на 1,5 мільйони євро для водоканалу
10:48, 1 листопада 2019 р.

Чернігів візьме кредит на 1,5 мільйони євро для водоканалу

На сесії Чернігівської міської ради депутати 30 голосами «за»  підтримали рішення, яким схвалили залучення кредиту в рамках Інвестиційного фонду НЕФКО та гранту в рамках Інвестиційної платформи сусідства (NIP).

Отримані кошти буде направлено на перший етап реконструкції каналізаційних очисних споруд Чернігова.

За даними Держводагентства підприємство потрапило до першої десятки забруднювачів води. Причина – зношеність каналізаційних очисних споруд. У разі аварійної ситуації наслідки можуть бути критичними для екологічного стану басейну Десни.

Остання черга КОС міста Чернігова була побудована у 1985 році. З того часу періодично здійснювались капітальні ремонти окремих об’єктів, але суттєвої комплексної реконструкції не проводилось.

При цьому склад існуючих споруд є надлишковим: при проектній потужності 94 тис. кубометрів на добу в середньому за день на КОС надходить лише 45 тис кубометрів стоків. Чотири з восьми аеротенків не використовуються.

Під впливом часу відбулося руйнування залізобетонних конструкцій, майданчики обслуговування знаходяться в аварійному стані. Технологічне обладнання відпрацювало свій термін експлуатації, є технічно застарілим та енергоємним.

Тому постала нагальна потреба в повній реконструкції очисних споруд. Компанія GIS Aqua Austria GmbH на замовлення КП «Чернігівводоканал» розробила концепт-проект. А міжнародна фінансова організація НЕФКО затвердила кредит та отримання гранту для підприємства.

Сума кредиту – 1,5 мільйони євро. Інвестиційний грант – до 300 тисяч євро. До того ж місто зобов’язалося співфінансувати проєкт на рівні не менше 10 % від його загальної вартості.

Гроші доведеться повертати протягом 10 років – траншами раз на півроку. Відсоткова ставка – 6 % річних. За прострочення виплат – 8 %. Також доведеться сплатити 1 % від суми кредиту в якості комісійних. 30 місяців після підписання угоди – пільговий період.

За підрахунками КП «Чернігівводоканал», в результаті реалізації проєкту очікується скорочення споживання електроенергії на 40 %. Таким чином термін окупності складатиме до 6 років.

Нагадаємо, раніше керівник підприємства Сергій Малявко і міський голова Чернігова Владислав Атрошенко нарікали на те, що через неузгодження нового тарифу на водопостачання та водовідведення, «Чернігівводоканал» не має достатньо обігових коштів, аби виплачувати відсотки за попереднім кредитним договором. Через це до підприємства були застосовані штрафні санкції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігівводоканал #водоканал #кредит #НЕФКО #каналізаційно-очисні споруди #КОС
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...