• Головна
  • На дорогах Чернігівської області встановлюють «м’які» відбійники
11:58, 12 листопада 2019 р.

На дорогах Чернігівської області встановлюють «м’які» відбійники

Нові технології покликані зробити рух безпечнішим, пояснюють в Службі автомобільних доріг Чернігівської області.

На автошляхах державного значення Чернігівської області до кінця року буде встановлено одинадцять демпферних систем – амортизаційних пристроїв, що слугують для мінімізації наслідків ДТП та збереження життя людей. 

Демпферні системи встановлюються на автошляхах:

• М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі – 7 шт.
• М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ – 2 шт.
• Н-27 Чернігів-Мена-Сосниця – 2 шт. 

Наразі вже виконані роботи з монтажу трьох демпферів на дорозі М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі. Два у селі Прогрес та один у селі Красилівка.

Для монтажу наступних чотирьох демпферних систем вже підготовлено фундамент. Дві локації у Топчіївці (дорога М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі). І ще дві на автошляху Н-27 Чернігів-Мена-Сосниця-Грем'яч (біля повороту на трасу Н-28 Чернігів-Городня-Сеньківка).

Довідка

Принцип дії такого амортизатора наступний: під час лобового зіткнення демпферна система поглинає енергію удару шляхом поступової деформації внутрішніх елементів, які призводять в дію зовнішні балки, складаючи їх телескопічно. 

Найголовніше – конструкція не прошиває машину наскрізь. Через це можливість травмування водія та пасажирів під час зіткнення зводиться до мінімуму. При бічних наїздах система функціонує, як стандартне дорожнє бар'єрне огородження. 

Чернігівська область стала однією із перших, де почали застосовувати демпферні системи для підвищення безпеки дорожнього руху. У 2018 році перший такий амортизатор було вмонтовано на автошляху М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі на південному під'їзді до Чернігова.

Вже у березні 2019 року демпфер, встановлений на виїзді з Іванівки, пройшов перше випробування на практиці. Внаслідок зіткнення з автівкою система деформувалась, при цьому зберігши життя людей, що їхали в автомобілі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДТП #амортизація #демпферні системи #відбійник #безпека #дороги
Оголошення
live comments feed...