• Головна
  • Чернігів не проти знизити тарифи на тепло, але є питання
11:27, 8 січня 2020 р.

Чернігів не проти знизити тарифи на тепло, але є питання

Під час розширеної наради в Чернігівській міськіq раді очільник міста Владислав Атрошенко прокоментував ініціативу Кабінету міністрів щодо зниження тарифу на тепло.

За його словами, ідея прем’єрміністра про зменшення тарифу має підґрунтя, оскільки попередні ціни розраховувалися, виходячи з вартості газу станом на 2017 рік, а відтоді паливо здешевшало.

Разом з тим, Владислав Атрошенко наполягає: користі від такого кроку, ймовірно, буде навіть менше, ніж негативних наслідків для теплогенеруючої галузі.

Міський голова заявив, що через невисоку рентабельність, орендар Чернігівської ТЕЦ фірма «ТехНова» не виконувала інвестиційні зобов’язання, в наслідок чого нині господарство перетворилося на «мотлох, який нікому не потрібен».

Що стосується «Облтеплокомуненерго», то там через пізнє підняття тарифів (НКРЕКП узгодила нові цифри значно пізніше, ніж виросла ціна газу) у підприємства накопичилося боргів більше ніж на 250 мільйонів гривень. І це, на переконання, мера, не провина ОТКЕ, а недопрацювання з боку держави.

Владислав Атрошенко зауважив, що готовий підтримати ініціативу Кабміна і просити керівників ТЕЦ та ОТКЕ зменшити суми в платіжках, проте зауважив: буде критикувати ті моменти, які заслуговують на критику.

По-перше, за його словами, не було проведено аналіз коливання вартості інших складових тарифу на тепло (зарплата, електороенергія, тощо). По-друге, є питання щодо реалізації ідеї з точки зору податкової.

– С точки зрения налоговой – это подарок. Мы не можем снизить цену гигокаллории, поэтому придется давать скидку. А с этого подарка в условные 200 гривен люди обязаны будут заплатить налог. А это влияет на субсидию и так далее…объяснил Владислав Атрошенко.

Також міський голова припустив, що зменшення тарифу не дасть потрібного ефекту. Мовляв, більш-менш забезпечені чернігівці, а також ті, хто отримують субсидію, не відчують змін. Натомість, це може привести до збільшення боргів ОТКЕ перед НАК «Нафтогаз» і ці несплачені гроші поставлять під загрозу опалювальний сезон і згодом повиснуть на міському бюджеті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тепло #ТЕЦ #тариф #Облтеплокомуненрго #ОТКЕ #борги
Оголошення
live comments feed...