Бюро політичних замовлень

ПОЗИЦІЯ. ДБР виконувало злочинні вказівки з Офісу президента Зеленського – висновок іноземних експертів. Про це пише «Київський регіон».

Незалежні канадські експерти провели дослідження скандальних «плівок Труби», встановивши автентичність голосу ексдиректора ДБР на записах. Це доводить, що останні 9 місяців бюро штампувало справи в політичних та бізнесових інтересах високопосадовців з Банкової.

19 листопада мережу підірвав анонімний Telegram-канал «Трубу прорвало», на якому вже опублікували 20 аудіозаписів «прослушки» розмов начебто директора ДБР Романа Труби з його робочого кабінету. Записи викрили перевищення повноважень і втручання в роботу слідчих бюро ексочільником відомства. А що більш небезпечно для держави – свідчили про виконання злочинних наказів з Офісу президента.

Журналісти встановили, що внаслідок тиску голови Офісу президента Андрія Богдана на ДБР, олігарх Коломойський ще влітку взяв під контроль близько 80% поставок нафтопродуктів.

На переконання незалежних юристів, кожен з опублікованих діалогів мав стати предметом кримінального розслідування проти фігурантів «касетного» скандалу.

Цікаво, що й сам Роман Труба оприлюднив факт прослуховування власного кабінету за кілька місяців до публікації записів. Та навіть це не спонукало інші правоохоронні структури призначити бодай фоноскопічну перевірку голосу головного фігуранта, не кажучи про повноцінне розслідування. Зокрема, «на 100% свій прокурор» Рябошапка не почув у записах підстав для порушення провадження проти Труби.

«Немає оригіналів записів, немає обладнання, яким було здійснено запис. Немає можливості затвердити автентичність записів. Поки що вони є лише у Telegram-каналі», – так Генпрокурор обґрунтував відмову від подальшого розслідування «плівок Труби».

З іншого боку, «касетний скандал» серйозно похитнув довіру до вітчизняних експертів та достовірності їхніх висновків. Бо як виявилось, українські експерти – теж «у схемі».

«Експерт поліграфолог пише все, шо скажеш, коли є воля з Офісу президента», – говорить голос Романа Труби своєму підлеглому – Олегу Корецькому. Керівник ДБР обіцяє вирішити всі проблеми з експертизами одним телефонним дзвінком до Рувіна – директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Тож пошуком істини зайнялись вітчизняні журналісти, які залучили незалежних експертів з FORENSIC SCIENCE SERVICES, INC. В своєму дослідженні канадські криміналісти використали біометричну ідентифікацію – секретну технологію, якою користуються тільки британська, американська та канадська розвідки. В Україні провести таку експертизу неможливо.

Проаналізувавши голос Романа Труби з публічних виступів та із записів «прослушки», експерт голосового аналізу Штеван Паушак робить однозначний висновок – записи справжні: «Гадаю, у мене було дуже небагато справ, де б співпадіння було би настільки ж надійним, як у цій. Головним чином це тому, що у вас є дуже багато зразків його голосу».

Наступний крок в розслідуванні журналістів – перевірка автентичності голосів інших фігурантів скандалу. Зокрема, Андрія Смірнова – колишнього адвоката Єфремова, а нині заступника Андрія Богдана в ОПУ, та керівника одного з департаментів ДБР Олега Корецького.

Та навіть вже одержаних доказів достатньо, щоб стверджувати очевидне – справи проти опонентів Банкової, передусім проти Петра Порошенка – це політичне полювання на відьом. Ще влітку Роман Труба переконував Андрія Богдана, що справи п’ятого президента будуть пріоритетними для ДБР.

«…я сьогодні брифінг дав, у зв’язку з тим, що не прийшов Порох. Ну так, журналістів було достатньо, я думаю плюс-мінус воно медійно розійдеться… Андрій Йосипович, я тобі обіцяю, що я всьо зроблю! Дивись, щоб ти зрозумів: у мене, 25 слідчих, бл**ь, я не можу з ними всю країну перевернути. Але ця справа для нас пріоритетна», – доповідає Роман Труба в одному з опублікованих аудіофайлів.

Показово, що нові атаки ДБР на лідера опозиції активізувались на фоні тотальної некомпентності влади і безпорадності президента Зеленського. Останній місяць влада свідомо замовчує обстріли і втрати українських захисників, особливо на ділянках розведення поблизу Золотого-4, бо це доказ провалу зустрічі з Путіним в Парижі. З початку року президент оскандалився з таємним незадекларованим відпочинком в Омані, осоромився в Давосі та Єрусалимі. Важким ударом по електорату став витік аудіозаписів з наради Кабміну, де прем’єр оголосив, що в Зеленського «пустота в голові», яку має заповнювати його команда. Влада не впоралась з першою ж серйозною безпековою кризою – збиттям літака МАУ над Іраном. Реакція Зеленського на цю катастрофу не відповідала рівню глави держави, який захищає національні інтереси – це побачили і союзники, і вороги України.

Правдоподібною виглядає версія, мовляв ОП знову нацькував ДБР на Петра Порошенка для відволікання уваги від скандалів навколо «найвеличнішого лідера сучасності». Але якщо копнути глибше – виявляється, більшість справ порушені всупереч національним інтересам. Наприклад, справа за підписання Мінських угод може спричинити руйнацію міжнародних санкцій проти Росії; справа про ротацію українських кораблів Керченською протокою є першим кроком до визнання анексованого Криму російським; а справа за контрнаступ спростовує причетність РФ до розв’язання війни на Донбасі.

Показово, що більшість справ проти Порошенка ініційовані колишнім заступником голови адміністрації Януковича Андрієм Портновим, який повернувся в Україну тільки після перемоги Зеленського. Портнов – близький соратник Андрія Богдана, що пояснює його вплив і обізнаність у ході слідства.

За останні півроку ДБР перетворилось на інструмент наступу антимайдану. Навіть після поспішного звільнення Романа Труби з посади, бюро продовжує працювати на руйнацію здобутків Революції Гідності. Особливо цинічним виглядає останнє призначення адвоката Януковича Олександра Бабікова першим заступником директора ДБР. Саме захисник президента-втікача тепер куруватиме розслідування справ Майдану, що вказує на прямий конфлікт інтересів.

«Це шлях до того, що всі справи проти Януковича і справи Майдану можуть бути поховані. Адже судовий процес буде дуже сумнівним, якщо висновки слідства фактично будуть відбуватися за участі людини, яка була по інший бік в ході судового процесу. Зокрема захищала Віктора Януковича», – заявила напередодні народний депутат Вікторія Сюмар.

Доказ автентичності голосу Труби на записах скомпрометувало і все ДБР, і справи, які були порушені під головуванням екс-директора. Єдиний вихід – притягнути до відповідальності усіх фігурантів скандалу та повністю перезавантажити бюро. Очевидно, потрібно створити ефективні законодавчі механізми незалежності ДБР від президента і його офісу. Натомість, монобільшість у грудні навпаки посилила президентський вплив на бюро, дозволивши главі держави призначати виконуючого обов’язки директора своїм рішенням, а не рішенням парламенту.

Абсолютне нехтування законами в новоствореному ДБР та відсутність реакції з боку інших правоохоронних органів доводять тотальний контроль з боку Офісу Зеленського над всією правоохоронною і судовою системами. Але цього для нинішньої влади замало – вони вже розробили диктаторські законопроекти для обмеження свободи слова. Їхнє ухвалення остаточно покладе кінець подібним журналістським розслідуванням та створить авторитарний режим, якому навіть Путін позаздрить.

Автор Богдан Лук’янчук

Київський регіон
ДБР Роман Труба політичне замовлення
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
(3 оценки)
Высокий рейтинг пользователей за Достоверность
1 человек рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Общество
За минулий рік Чернігівщина експортувала на зовнішній ринок на 7% більше товарів, ніж у 2018 році, на суму 807 млн доларів США. Імпортували ж із-за кордону товарів на 419 млн доларів США, що на 13% менше. Таке переважання експорту товарів над їх імпортом забезпечило області позитивне сальдо зовнішньої торгівлі. Про це повідомляє Головне управління статистики Чернігівської області. Загалом торгівля проходила із партнерами зі 134 країн світу. Найсуттєвіші ек...
Общество
Здебільшого неплатники аліментів починають повертати борги зустрівшись з санкціями чинного законодавства, яке передбачає обмеження боржників у правах, штрафні санкції та притягнення до адміністративної відповідальності. Так сталося і протягом січня цього року, коли частину коштів на Чернігівщині боржники все ж таки виплатили. Про це йдеться у повідомленні Північно-східного регіонального управління Мінюсту. «Створені Міністерством юстиції ефективні процеси...
Общество
Михаил Андриец, режиссер, продюсер, 35 лет, женат, знак зодиака – Дева Чернигов – идеальный город для… …творчества. Можно воплотить в жизнь почти любую идею. В городе для этого все есть. Чернигов – самый неподходящий город для… Ничего в голову не приходит. Все есть, если хорошо поискать. Кто из известных черниговцев вдохновляет и восхищает? Почему? Ната Жижченко (Onuka). Творческая личность нового поколения. Качественно! Какая общая черта объединяет всех...
Спорт
Сіверяни зіграли свій перший офіційний матч у 2020 році. Їхнім суперником став діючий чемпіон України - донецький "Шахтар". Обидві команди вийшли в доволі незвичайних для себе складах. "Шахтар" проводив ротацію після гри Ліги Європи проти "Бенфіки" та не включив до заявки Пятова і Коваленка, а на лавці запасних залишились Ісмаїлі, Тайсон та Марлос. Деснянці ж через травми недорахувались Імерекова та Огірю, а також Калітвінцева, в якого перебір жовтих карто...
Общество
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області попереджає водіїв про погіршення погодних умов, що впливає на обстановку на автошляхах області. У понеділок, 24 лютого, у зв’язку з переміщенням активного циклону з заходу на території України – складні погодні умови: пориви вітру 17-22 м/с, сильний вітер 25-28 м/с. По Чернігівській області ускладнення погодних умов зафіксоване близько 5-ї години ранку. Почалися опади у вигляді мокрого снігу. Сильний віте...
Общество
Через порив труби напередодні ввечері, мікрорайон ЗАЗ та Ремзавод в Чернігові і навколишні вулиці отримали проблеми з водою. В низці багатоповерхових будинків відбулося падіння тиску води, яка надходила лише до 1–2 поверхів, повідомили на комунальному підприємстві «Чернігівводоканал». Вночі на мікрорайон ЗАЗ відновили водопостачання. В районі Ремзаводу (проспект Миру, вул. Волковича, Курсанта Єськова) через недостатні обсяги води спостерігалося зниження я...
Общество
24 лютого, розпочинається Масниця (Колодій) – одне з найстаріших свят слов’янських народів, яке символізує прихід весни та проводи зими. З настанням цього свята, як у давнину, так і нині, розпочинаються народні гуляння, які тривають увесь тиждень. Утім зима цього року, як відомо, так і не вступила у свої законні права і радше була схожою чи то на пізню осінь, чи то ранню весну. Так, лютий аж ніяк не відповідає своїй назві та по суті дуже сильно нагадує бер...
Общество
Старший прапорщик Сергій Дробязко став «бронзовим» призером ХІ Міжнародної спартакіади «Офіцерські старти», яка пройшла у Національному університеті оборони України ім. І. Черняховського. Про це повідомила пресс-служба 169 Навчального центру «Десна» на сторінці підрозділу в мережі Facebook. Сергій Дробязко виборов в особистому заліку змагань з більярду третє місце в команді Сухопутних військ ЗСУ. Окрім офіцерів різних силових структур України в змаганнях в...
ІСТОРІЯ
Що можна сказати про стриженські мости після того, як їх чудово описав у книзі «Чернігів – подорож на сто років назад» відомий чернігівський краєзнавець і завідувач відділу НАІЗ «Чернігів стародавній» Володимир Руденок (розділ «Про річку Стрижень та її стародавні і нові мости»)? Я б, мабуть, і не торкався цієї теми, якби навколо неї не точилися, м’яко кажучи, дискусії, у яких використовуються навіть підтасовані факти, вилучені з контексту творів ХІХ століт...