Для того аби протидіяти коронавірусу на Чернігівщині проводяться безпрецедентні заходи безпеки

Для того аби протидіяти коронавірусу на Чернігівщині проводяться безпрецедентні заходи безпеки, Олександр Гавриленко

Введення обмежень на проведення масових заходів за участі більше 200 людей, проведення спортивних заходів без глядачів та карантин в усіх навчальних закладах до третього квітня включно – такі основні засоби перестороги для запобігання можливому поширенню коронавірусу введені на території Чернігівської області.

Про це повідомили на брифінгу, який відбувся сьогодні в обласній державній адміністрації.

На даний момент в області працюють дві госпітальні бази для госпіталізації, куди будуть поміщені пацієнти у яких запідозрять коронавірус - це Чернігівська міська лікарня №2 та обласна дитяча лікарня. Крім того, на Чернігівщині працює 15 інфекційних відділень на 427 ліжок та 124 бокси на 217 ліжок. У випадку зростання кількості хворих можливе додаткове розгортання госпіталю на базі Чернігівської міської лікарні №3 та міської лікарні у Ніжині.

«Сьогодні, спільним розпорядженням голів ОДА і обласної ради виділено 680 тисяч гривень додаткових коштів на придбання засобів індивідуального захисту та створення запасу лікарських засобів, - розповів голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко, - Наше головне завдання захистити лікарів та забезпечити достатню кількість дизенфікуючих засобів та антибіотиків для лікування ускладнень, адже смертельні випадки до яких призводить коронавірус викликані бактеріальними інфекціями, які розвиваються на фоні цієї хвороби. Антибіотиками на сьогодні ми забезпечені».

Крім того, Андрій Прокопенко зазначив, що ще три з половиною мільйони гривень піде на дезинфікучі засоби, захисні костюми, антибіотики та медичне обладнання у разі масового захворювання в області. У разі ж, якщо все це не знадобиться, то буде зберігатися на складах.

На замовлення управління охорони здоров'я виготовлено півтори тисячі захисник костюмів, які розподілені між закладами охорони здоров'я.

З 25 лютого здійснюється температурний скрінінг осіб, що перетинають кордон. Для цього, за кошти обласного бюджету були додатково придбані та передані прикордонникам ще 10 відповідних пристроїв.

«Усі лікувальні установи, які першочергово можуть зіштовхнутися з випадками коронавірусу зебезпечені засобами індивідуального захисту, антибактеріальними препаратами та дезінфікуючими розчинами, - розповів начальник управління охорони здоров'я Петро Гармаш, - Ми будемо проводимо тендери для закупівлі усього необхідного для того аби покрити потреби у наданні медичної допомоги особам, які матимуть ускладнення викликані коронавірусом».

На даний момент в усіх навчальний процес в усіх освітніх закладах області призупинено. Карантин буде тривати до 3 квітня. Всі студенти, які живуть в гуртожитках нині вирушають по домівках. Протягом карантину студенти та учні навчатимуться дистанційно. Нині вирішуються питання із навчальними закладами інтернатного типу, частина вихованців яких живуть там постійно.

«Для невеличкої кількості дітей захищених категорій, а це діти сироти і позбавлені батьківського піклування, створені усі необхідні умови, вони забезпечені всім необхідним, - зазначив начальник управління освіти Микола Конопацький, - Там цілодобово чергують лікарі».

Також, для профілактики поширення коронавірусу, відтерміноване проведення усіх олімпіад, спортивних змагань та навіть пробного Зовнішнього незалежного оцінювання. Вони відбудуться вже після відновлення навчального процесу.

Виконуючий обов'язки заступника директора обласного лабораторного центру Артем Ярошенко повідомив, що нині в області не було зафіксовано жодного випадку підозри на коронавірус.

Нині, в області працює гаряча лінія, куди можуть звернутися громадяни у яких є запитання щодо ситуації з коронавірусом.

«Вже поступають дзвінки щодо того, як проводити щеплення від грипу в період карантину, - розповів Артем Ярошенко, - Ми відповідаємо на ці запитання але намагаємося орієнтувати людей, щоб вони спілкувалися про те, що їх турбує зі своїми сімейними лікарями та педіатрами».

Загалом, в області вже пройшли навчання працівників усіх служб та установ, які будуть задіяні у разі виявлення випадків захворювання на коронавірус.

коронавірус профілактика лікарі Чернігівщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
8298 просмотров в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии