За крадіжку кабелів зв’язку – до 10 років тюрми. Чернігівським злодіям варто схаменутися

Верховна Рада схвалила введення кримінального покарання за крадіжку кабелів зв'язку, пише «Цензор». Поки що це лише перше читання.

Парламент прийняв за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж)».

У пояснювальній записці до документа, метою його розробки зазначено припинення пошкодження, руйнування складових телекомунікаційних мереж, що призводить до порушення цілісності об'єктів телекомунікацій, заподіяння шкоди власникам таких об'єктів, робить негативний вплив на інтереси громадян і держави.

Для досягнення зазначеної мети в законопроекті пропонується викласти в новій редакції ст. 147 «Порушення правил охорони ліній і споруд зв'язку» Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП), передбачивши відповідальність за порушення правил охорони телекомунікаційних мереж або їх пошкодження у вигляді штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів для фізосіб (1700-3400 грн) і в розмірі від 300 до 400 мінімумів – для посадових осіб (5100-6800).

Крім того, законопроектом запропоновано викласти в новій редакції ст. 360 «Умисне пошкодження ліній зв'язку» Кримінального кодексу, встановивши кримінальну відповідальність за умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі або технічних засобів телекомунікації, якщо такі дії спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг.

Покарання за цією статтею складе від штрафу в розмірі 1000-3000 неоподатковуваних мінімумів (17000-51000 грн) і до позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше посилити покарання за крадіжку кабелю закликав «Укртелеком» Ріната Ахметова. За даними компанії, за січень-березень 2020 року зафіксовано майже 2,3 тисяч фактів розкрадання і пошкодження елементів телекомунікаційної інфраструктури довжиною понад 500 км.

кабель зв'язку кримінальна відповідальність Укртелеком
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
99 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии