• Головна
  • Десна висихає. Без дощів рівень головної річки Чернігівщини впав до рекордно низьких показників
15:54, 24 квітня 2020 р.

Десна висихає. Без дощів рівень головної річки Чернігівщини впав до рекордно низьких показників

Десна висихає. Без дощів рівень головної річки Чернігівщини впав до рекордно низьких показників

У річках та водосховищах України спостерігається дуже низький рівень води через безсніжну зиму та відсутність дощу. Така ситуація виникла вперше за останнє століття, повідомляє «Радіо Свобода».

Зокрема, критична ситуація склалася в басейні Десни. Максимальний рівень Десни (на посту вимірювання Літки – село Броварського району на кордоні з Чернігівською областю) цієї весни на 74 сантиметри нижчий від найнижчого значення, яке фіксувалося у 2015 році за весь період спостереження.

Наразі сезонний максимум добового припливу води до Київського водосховища був зафіксований 30-31 березня величиною у 950 м3/с (норма 4200 м3/с). Це один із найнижчих максимумів за останні 100 років. Меншим був лише добовий приплив до водосховища в екстремально маловодному 1925 році – 892 м3/с, – зазначають гідрологи.

А найбільше страждають малі річки, потічки та струмки, які мають невелику площу водозаборів.

– Якщо дощів не буде, то вони можуть критично обміліти, а то і висохнути. Порушиться баланс ґрунтових вод, перш за все це призведе до суттєвого зменшення води в колодязях, – наголосив завідувач сектором Державного агентства водних ресурсів України Віталій Жук.

Експерти закликають раціонально використовувати воду. І це стосується як населення, так і промисловості і сільського господарства.

Вони також відзначають, що потреба в воді з малих водойм, розташованих усередині екозон, значно зросла у зв’язку з пожежами, палаючими на відкритих просторах практично всіх областей України.

Фахівці звертають увагу на те, що березень і майже весь квітень пройшли без дощів. А коли був сильний вітер, то спостерігалося таке досить рідкісне для України явище, як пилова буря. За їхніми словами, це свідчить про істотну пересушеність ґрунтів в Україні.

– Відсутність весняного водопілля, під час якого річки промиваються талою водою, може призвести до загального зменшення поверхневих вод, до погіршення екологічної ситуації та погіршення якості води у річках, –  зазначила начальник відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометеорологічного центру Державної служби з надзвичайних ситуацій України Вікторія Бойко.

Це відповідно спричинить негативні наслідки для різних секторів економіки. Для сільського господарства можуть обмежуватися обсяги води, можуть вводитися ліміти або обмеження на водопостачання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Десна #водні ресурси #висихання #гідрологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...