• Головна
  • Вулична торгівля в Чернігові. Нові правила
11:54, 25 квітня 2020 р.

Вулична торгівля в Чернігові. Нові правила

Вулична торгівля в Чернігові. Нові правила

У Чернігові змінили механізм продажу права пересувної дрібнороздрібної торгівлі кавою, фаст-фудом, солодкою ватою, морозивом, тощо.

Як повідомили у Чернігівській міській раді, правила аукціона цього року змінюються. Вони мають з одного боку убезпечити підприємців і дозволити їм інвестувати більші кошти. А з іншого – суттєвіше наповнять бюджет.

Нагадаємо, минулого року вперше у Чернігові право на розміщення пересувних точок торгівлі продавали через аукціон – на кожне місце окремо. Стартували з 50 грн за квадратний метр, і, як розповів заступник міського голови Олександр Ломако, експеримент визнано вдалим:

– У деяких місцях ціна зростала у 16 разів – до 1500-1600 гривень за квадратний метр, – зазначив чиновник.

Цього року у правила аукціонів внесено три правки. По-перше, передбачена можливість укладення договорів на строк до трьох років. Це зроблено для того, аби підприємці мали більше можливостей для інвестицій.

– Ми врахували досвід минулого року і те, що ряд підприємців проінвестували досить серйозні кошти – десятки тисяч гривень – в електрику, для того щоб провести її до своїх точок, та інше. І вони готові й більше платити – але при гарантії, що будуть працювати не рік а більше, – пояснив логіку ухвалення такого рішення Олександр Ломако.

По-друге, стартова ціна на кожне місце тепер буде не сталою (50 грн), а залежатиме від того, як відбувся аукціон минулого року. Тепер підприємці починатимуть торгуватися з тієї суми, яка була зафіксована в договорі 2019 року. Тобто, якщо якась точка у 2019 році в процесі торгів вийшла на показник у 1000 грн за квадратний метр, то тепер саме з позначки у 1000 і почнеться аукціон.

Третя новація – збільшення ціни кожного наступного року на коефіцієнт інфляції.

Термін подачі заявок цього року у зв’язку з карантином подовжено на 15 днів після рішення Кабміну про завершення карантину. У звичних умовах це мало би бути 1 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вулична торгівля #аукціон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...