• Головна
  • Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера
13:20, 27 квітня 2020 р.

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера

Результати шостого муніципального дослідження, яке було проведено на замовлення Американського республіканського інституту (IRI), продемонструвало, що мешканці Чернігова за 4 останні роки кардинально змінили ставлення до того, наскільки ефективно працює міська влада, а також, наскільки правильно розвивається Чернігів.

Аналіз оприлюдненого дослідження, яке охопило усі обласні центри, дозволяє побачити чітку картинку того, як жителі кожного міста ставляться до роботи органів місцевого самоврядування по ряду критеріїв. А головне – побачити динаміку змін. Адже це вже шосте таке дослідження IRI в Україні – і якщо співставити цифри 2016-го року і свіжі дані – яскраво видно еволюцію поглядів і оцінок чернігівців.

Як розповів на нараді у Чернігівській міській раді заступник міського голова Олександр Ломако, опитування 19200 респондентів проходило наприкінці січня та на початку лютого 2020 року. Він наголошує: результати дозволяють за багатьма сферами життєдіяльності порівняти Чернігів з іншими містами України і Чернігів початку 2020 року з Черніговом початку 2016 року.

Лише по Чернігову результати опитування викладені соціологами на більш ніж сотні сторінок. Тож спробуємо стисло зупинитися на ключових моментах.

У Чернігові – краще, ніж в Україні загалом

Під час минулорічних виборів Президента та деякий час після них в Україні фіксувалося зростання позитивних оцінок того, куди рухається країна. Але ейфорія тривала недовго. І зараз соціологи вже фіксують помітний спад оптимізму. Як наслідок – негативні оцінки роботи влади знову, як і попередні роки, переважають над позитивними. Зокрема, лише 30% мешканців Чернігова вважають, що Україна розвивається у правильному напрямку, тоді як у вересні 2019-го оптимістичних оцінок було майже вдвічі більше – 57%. Натомість 50% чернігівців мають протилежну думку (у вересні скептиків було лише 18%).

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера, фото-1

Разом з тим тішить, що оцінка місцевих справ знаходиться на дуже високому рівні. Так, нині 72% опитаних мешканців Чернігова вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку. На початку ж 2016 року, коли тільки почалася робота міської ради нового скликання і нового міського голови, правильним напрямок розвитку міста назвали лише 19% чернігівців.

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера, фото-2

Така сама історія і з негативними оцінками. Нині незадоволені роботою мера та міської ради усього 15 % жителів Чернігова, тоді як у лютому 2016 року негативно відгукувалися про ефективність можновладців аж 61% опитаних людей.

– Тобто, на початку нашої каденції співвідношення було 19% правильно та 61% – не правильно, а за 4 роки роботи ситуація виглядає навпаки: 72% проти 15%. Це дуже важливий показник, адже коли мешканці вважають, що місто розвивається в правильному напрямку - це головна запорука спокійної та стабільної ситуації, коли влада та громада взаємодіють заради Чернігова, – акцентував увагу Олександр Ломако., презентуючи результати досліджень.

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера, фото-3

Чернігів - третій серед обласних центрів країни, а 4 роки тому був двадцятий

Попри падіння позитивних настроїв щодо розвитку країни, у оцінках якості обслуговування та послуг у Чернігові навпаки помітне деяке покращення. Загальна динаміка зведеного Індексу оцінки якості 22 сфер життєдіяльності (інфраструктура, благоустрій, економіка, тощо) і послуг – позитивна.

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера, фото-4

Зокрема, нині Чернігів посідає 3-є місце в зведеному рейтингу, тоді як 4 роки тому був 20-м – унизу списку. По всім показниках індекс міста покращився.

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера, фото-5

Найвище чернігівці оцінюють публічні парки та сквери (2-е місце в Україні після Харкова – 83% оцінок «відмінно» та «добре» і лише 1% негативних). Також високі оцінки отримали вуличне освітлення (7-е місце, 57 % позитивних відгуків і 9 % негативних), тротуари (3-є місце, 52% позитиву і 10% негативу), водопостачання (8-е місце) та заклади культури (6-е місце).

Важливо, що більшість оцінок за рік зросли, або ж залишилися без змін. Особливо піднялась оцінки щодо транспортної інфраструктури та культурних закладів. Погіршилися лише оцінки стосовно якості доріг. Але навіть за цього результату Чернігів отримав високу оцінку за дороги від місцевих мешканців – 48% відгуків «відмінно» та «добре» і 2-е місце в Україні після Вінниці.

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера, фото-8

– Дуже приємно, що серед усіх обласних центрів найкращу динаміку продемонстрував саме Чернігів. Вінниця всі 6 років займає перше місце, місто покращило свою оцінку лише на 0,1 бали. Чернігів з 20-го місця піднявся на третє, загальна оцінка зросла на 0,5 бали. Якщо порівняти бюджетні, логістичні та кадрові можливості різних обласних центрів та Чернігова, наше місто показало результат, який важко було прогнозувати. Це і є результат роботи міського голови та всієї команди – говорить Олександр Ломако.

Довіра до міської влади зросла

Загалом, рівень схвалення діяльності міської влади нині становить близько 64%. При цьому не схвалюють роботу органів місцевого самоврядування лише 15 % чернігівців. Ще вищі оцінки заслужила робота міського голови Чернігова. Діяльність Владислава Атрошенко на посаді мера схвалюють 79% опитаних, або фактично 4 з 5 чернігівців. А не схвалюють його роботу лише 11% людей. Це один із найвищих показників в усій Україні. Більш схвальні відгуки заробили лише міські голови Хмельницького та Івано-Франківська.

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера, фото-9

До речі, в лютому 2016 року оцінки роботи міського голови у Чернігові були кардинально інші – співвідношення було 28 на 51 в сторону негативу.

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера, фото-10

У рік проведення місцевих виборів важливою також є думка 62% опитаних чернігівців, які переконані, що діючого мера слід переобрати на на ще один термін. При цьому лише 3 % наполягають на негайному усунення голови міста від влади.

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера, фото-11

Найбільшим успіхом діючого мера опитані вважають дороги (59%), парки та сквери (59%) та тротуари (46%). Ще 27% визнали його досягненням вуличне освітлення, 18% – налагодження системи зі збору сміття, 15% – роботу громадського транспорту, по 12% – розвиток туризму та житлово-комунальне господарство.

– Аналізуючи ці цифри можна прогнозувати перемогу діючого міського голови в першому турі на виборах, які мають відбутися в жовтні 2020 року, – вважає Олександр Ломако.

До речі, нещодавно соціологічна група «Рейтинг» презентувала результати опитування, яке проводили в Чернігові вже після оголошення карантину. Там рейтинг Владислава Атрошенка був зафіксований на рівні 79,4%. Такі високі цифри можна пояснити тим, що під час боротьби з епідемією люди більш схильні гуртуватися навколо влади, дії якої вони оцінюють досить високо. Крім того, опоненти діючого міського голови ще не ведуть виборчої кампанії та практично відсутні в медіа. Відповідно, з початком виборчої кампанії ці цифри зміняться, але перемога діючого міського голови вже в першому турі виглядає досить прогнозованою.

Також, згідно з результатами муніципального дослідження, 57% опитаних чернігівців проголосували б за партію, яку очолює міський голова і тільки 23% – не проголосували б. Тобто, потенціал політичної партії, на чолі якої в Чернігові буде Владислав Атрошенко – надзвичайно високий. Владислав Атрошенко неодноразово наголошував, що місто не має представників у Верховній раді та Чернігівській обласній раді. Відповідно, лобіювати інтереси Чернігова практично немає кому. Тому, мер Атрошенко оголосив про створення власної партії - «Рідний дім», яка боротиметься за якісне представництво та відстоювання інтересів Чернігова на всіх рівнях.

Чернігів - місто, яким пишаються

Опитування IRI зачепило й інші стратегічно важливі теми. Ось як відповідали чернігівці на питання, що стосуються міжнародної політики та органів державної влади:

• Серед чернігівців знизилися індекси схвалення діяльності більшості державних та недержавних інституцій, особливо Президента, Уряду та Парламенту. Рейтинг схвалення очолюють міський голова, волонтери, армія та громадські організації. Найменш задоволені містяни діяльністю судів, органів прокуратури та Національного антикорупційного бюро.

• Діяльність Верховної Ради позитивно оцінило 28%, а негативно – 55%. До речі, в іншому опитуванні 73% чернігівців заявили, що нічого не знають про діяльність обраних ними по 205-му та 206-му округах народних депутатів України. Задоволених діяльністю мажоритарників виявилося лише 13%.

• Основними у інтеграційних настроях чернігівців залишається запит на зближення з ЄС та НАТО. Кількість тих, хто підтримує вступ до Євросоюзу становить 55%, і усього лише 15% чернігівців прагнуть до вступу у Митний союз. Кількість прихильників вступу до НАТО становить 49%, поряд з цим лише 27% проти вступу до Північноатлантичного альянсу.

• 88% чернігівців пишаються своїм містом, 86% вважають Чернігів важливим туристичним центром країни (4-й показник в Україні після Львова, Одеси та Івано-Франківська), 78% назвали Чернігів важливим культурним центром країни.

Чернігів - третій в Україні за розвитком. Чотири з п’яти містян задоволені роботою мера, фото-12

-Я дякую всім платникам податків, - в першу чергу, це ваша заслуга. Також я вдячний своїй команді за відповідальну роботу, результат якої - висока оцінка людей. Ставлю мету на найближчі роки - бути першими. Будемо на першому місці - матимемо кращі перспективи для розвитки та залучення інвестицій. Якщо продовжимо докладати зусиль - все у нас вийде! Раніше наше місто було на останніх місцях в усіх рейтингах. Зараз - ми в лідерах. А щодо критики, яка постійно ллється в мережі Інтернет, то я переконаний, що чернігівці розберуться. Іноді робота цих «критиків» заслуговує на аналогією з навозними жуками, які не бачать нічого поза своїм середовищем. Їм здається, що весь світ - це також лайно, в якому вони звикли жити. А світ прекрасний, і наш Чернігів - прекрасний. А за три метри від купи, де живе цей навозний жук може розквітати чудова вишня чи яблуня, але вони її ніколи не помітять. Ми з вами повинні жити у іншій парадигмі - прагнути йти вгору та думати виключно за розвиток Чернігова. І все у нас буде добре!

Міський голова Владислав Атрошенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #рейтинг #міська влада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...