• Головна
  • В Чернігівську лікарню №2 придбали ще 3 апарати ШВЛ. Поки що більше їх купувати не будуть
14:30, 28 квітня 2020 р.

В Чернігівську лікарню №2 придбали ще 3 апарати ШВЛ. Поки що більше їх купувати не будуть

В Чернігівську лікарню №2 придбали ще 3 апарати ШВЛ. Поки що більше їх купувати не будуть

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислав Кухар, апарати вже встановлені і працюють.

Апарати придбані за кошти благодійників, які переказали гроші на спеціально створений рахунок лікарні. Витратили на це близько 2 мільйонів гривень.

Апарати ШВЛ – бувші у використанні, але високого класу. У Німеччині, звідки їх привезли, вони пройшли апгрейд і зараз, за словами Владислава Кухара, викликають довіру і лікарів.

За його словами, тепер в чернігівських лікарнях є 37 працюючих апаратів штучної вентиляції легень. А на рахунку залишилося ще 4,4 мільйони гривень.

В свою чергу міський голова Владислав Атрошенко подякував керівництву фірми «ТехНова», яка орендує Чернігівську ТЕЦ, яка переказала на благодійний рахунок 960 тисяч гривень.

Щодо загальної кількості наявних апаратів ШВЛ, то мер запропонував поки що взяти паузу. Він орієнтується на столичні цифри.

– В Києві, зі слів мера, 400 апаратів ШВЛ. І вони справляються. А співвідношення населення у нас зі столицею – більше ніж 1:10. Тому наші 37 апаратів на нашу кількість людей… Далі купувати ще 10 чи 15 апаратів, а потім їх не використовувати – це нерозумне використанні бюджетних коштів. Тому поки ставимо не крапку, але кому – і будемо дивитися на розвиток подій, – запропонував Владислав Атрошенко.

Погодився з цим і Владислав Кухар, підкріпивши позицію загальноукраїнськими цифрами.

– За даними Міністерства охорони здоров’я, на сьогодні у 243 лікарнях, де є хворі на COVSD-19, зайнято лише 10–15 % ліжкомісць. А з 2097 апаратів ШВЛ, які є в Україні, задіяні тільки 155, – додав чиновник.

***
Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #ШВЛ #Владислав Атрошенко #Владислав Кухар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...