• Главная
  • Чи пора вже у Чернігові пом’якшувати карантин?
ОПИТУВАННЯ
09:51, 2 мая 2020 г.

Чи пора вже у Чернігові пом’якшувати карантин?

ОПИТУВАННЯ

Карантин триває вже півтора місяця, а виходячи з планів Кабміну, буде в кращому випадку до 11 травня. Завдання пригальмувати темпи поширення коронавірусу виконано, проте довготривалу бездіяльність уже не витримують дрібні підприємці. Насамперед – у Києві, де також заборонили навіть роботу кав’ярень на винос. Хоча при цьому великі мережі й автозаправки продовжують заробляти на цих самих товарах.

У середу, 29 квітня, у столиці відбулася акція протесту, яка вилилася в сутички зі спецпризначенцями. Бізнесмени вимагають послабити заборони або принаймні встановити однакові правила для всіх. І нарікають на неможливість заробляти на себе і найманих працівників та, відповідно, платити податки. У Чернігові днем раніше підприємці також вимагали дозволити роботу невеликих магазинів та низки закладів, що надають послуги населенню.

А у Черкасах виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення, що суперечить постанові Кабміну, і пом'якшив умови карантину. Рішенням дозволено працювати магазинам (будматеріали, електрообладнання та електротовари, сантехніка, канцтовари, квіти, книги, меблі); майстерням з ремонту взуття та одягу; підприємцям, що надають послуги з встановлення вікон, дверей, воріт, огорож, тощо; перукарням та салонам краси. Крім того, чиновники відкрили ринки, парки, сквери (разом з атракціонними містечками на їхній території), об’єктиспортивної інфраструктури (виключно для тренувань) і дозволили ресторанам та кафе відкривати літні майданчики.

Ми запитали у чернігівців, чи необхідно, на їхню думку, зараз пом’якшувати карантинні обмеження.

Тетяна, продавець:

– Можна вже хоч щось і відкрити… я не знаю. З одного боку, і можна, але з іншого – у нас в Чернігівській області ще тільки добавляються. Треба почекати до 11 травня, і тоді дивитися по результатах. Ще більше тижня – хто знає, що може трапитися за це час?

Мені в цілому складніше судити, бо я ходжу на роботу і мені карантин не так сильно відчувається. Трохи легше все ж.

Олександр, співробітник силових структур:

– Это не мне решать. Есть Министерство здравоохранения. Честно говоря, мы на себе никак не ощутили. Чернигов – чистый город, как мне кажется. Меня эти ограничения не особенно ограничивают. Конечно, уже и в кафе хотелось бы сходить, но в целом на данный момент ущемления большого я не вижу.

Микола, студент:

– Думаю, рано что-то открывать. Потому что тенденция идет вверх, и с каждым днем все больше. Я не такой уж и умный, чтобы дать вам ответ на вопрос, сколько это все может еще продлиться, но по моему субъективному мнению – до конца июля. Все будет зависеть от того, как станет развиваться ситуация.

В целом мне лично не хватает спортзалов. А вот закрытие развлекательных заведений не мешает абсолютно.

Валерій, пенсіонер:

– Просто взяти і завершити – рано. Але треба вже потроху відпускати. Поетапно. Парки можна – щоб люди ходили. Головне, щоб дистанцію тримали і не більше двох осіб щоб гуляли. До Десни можна, і взагалі…

Я думаю, що кафе – під питанням, а от магазинчики маленькі і ринки треба відкривати. Це однозначно.

***
Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#карантин #опитування #пом'якшення #обмеження
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...