• Главная
  • Рівень води в Десні у межах Чернігова впав до історичного мінімуму
09:17, 5 мая 2020 г.

Рівень води в Десні у межах Чернігова впав до історичного мінімуму

Станом на ранок вчорашнього дня, 4 травня, показник рівня води в Десні становив 145 см над «0» поста. За 140 років спостережень така ситуація зафіксована вперше.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомляє голова Чернігівської ОДА.

Для порівняння нормальним середнім рівнем для Десни в цей період вважається 680 см над «0» поста, адже на цей час припадає пік весняної повені. Зараз же різниця з нормою складає понад 5 метрів.

Зазначається, що спеціалістів непокоїть те, що влітку за недостатньої кількості опадів і з надвисокими температурами, рівень Десни може впасти до критичного рівня. За попереднім прогнозом – 50-70 см над «0» поста, а при більш сприятливих умовах – коливатиметься від 120 до 150 см.

Зберегти водний баланс в області намагається Деснянське басейнове управління водних ресурсів. Зокрема, для утримання води в руслах каналів опущені затвори на всіх 1 715 водорегулюючих спорудах, що є на балансі управління. На сьогодні обсяг води в 75 каналах річок більш-менш достатній – 10 млн куб. м. У першу чергу забезпечуватиметься питне водопостачання, далі – аграрний сектор.

Голова ОДА відзначає, що окрім природних, є певні рукотворні чинники, що поглиблюють водну кризу. Значну шкоду водоймам завдають стихійні розорення луків та пасовищ при провадженні господарської діяльності в прибережних захисних смугах. Найбільше порушень Водного та Земельного кодексів України зафіксовано у Менському, Сосницькому та Куликівському районах (з останніх – у селах Максаки та Бірківка). Окремі втручання в охоронні прибережні зони досягають 150-200 гектарів земельної площі. Розорюють не лише у межах Десни, а й малих річок, заплавних озер.

Негативним наслідкам для навколишнього середовища хочуть запобігти шляхом створення при ОДА спецробочої групи з представників Держекоінспекції, Держгеокадастру та Деснянського басейнового управління водних ресурсів, яка свій перший рейд на сьогодні, 5 травня.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Десна #річка #екологічна катастрофа #висихання
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...